Kozmela.com

Abdi İbrahim

1912 yılında İstanbul’un Küçükmustafapaşa semtinde Eczacı Abdi İbrahim Bey’in kurduğu küçük bir eczane ile temelleri atılmış bir şirkettir. O günden bugüne ilkesi daima iyileştirme yolculuğunda kararlılık ve azim olmuştur. Firmanın iş odağında insan sağlığı olmakla beraber faaliyetlerini ise bu bilinçle sürdürmektedir. 108 yıldır sürdürdüğü faaliyetler ile firma kendisini sadece bir ilaç üreticisi olarak tanımlamaz. Ayrıca hayatı ve geleceği iyileştirmeyi amaç edinmiş bir kuruluş olarak tanımlar.

Abdi İbrahim markası altında bugün 400’den fazla ürün bulunmaktadır. Bu anlamda sektörün en geniş portföylerinden bir tanesine sahiptir. Kutu satışı ve ciro bazında düşünüldüğünde ise sektörde 2002 yılından beri liderliğini sürdürmektedir. Firma sadece Türkiye’de değil dünya pazarında da kendisine yer bulmuştur. Firma, global anlamda 4.600 çalışanı ile uluslararası pazarda faaliyetlerini sürdürmektedir. Avrupa Birliği ülkelerinden Kanada’ya, Asya’dan Kuzey Afrika’ya kadar 60’tan fazla ülkede iyileştirme sorumluluğu ile hareket etmektedir. Elde ettiği başarılar ve aştığı her zorlu yol ile hem şirketi hem de sektörü canlı tutmayı amaçlamaktadır.

Bu faaliyetleri ve sonucundaki başarıları sürekli kılmak, uluslararası pazarda lider markalardan bir tanesi olmak üzere tüm gücü ile çalışmalarına devam eden firma Türk ilaç sektöründeki köklü tecrübesini de beraberinde taşımakta ve geleceği kucaklamaktadır. Bölgesel ve uluslararası hedeflere doğru durmaksızın ilerleyen Abdi İbrahim 2025 yılında sektördeki en büyük 100 ilaç şirketinden bir tanesi olmayı hedeflemektedir.

Yenilikçi ürün ve hizmetleri ile firma, cesur girişimleri ile dokunduğu hayatları ve dünyayı iyileştirmek adına tüm ekibi ile büyük bir tutku ile çalışmaktadır. İnsan sağlığının değerini çok iyi anlamakla beraber bunun sorumluluğunu bilerek hareket etmektedir. İnsanların daima en iyiyi hak ettiğine inanan Abdi İbrahim buna paralel olarak standartlarını daima en yükseğe koymaktadır.

İlkelerinden taviz vermeden tüm paydaşlarına karşı kurumsal sorumluluklarını yerine getirmeyi kendisine vazife bilen firma iş etiği ilkelerine olan taahhüt ve bağlılığını her alanda göstermektedir. Kılavuz olarak belirlediği ilkelerini tüm iş süreçlerinde gösteren şirket, ortak değerler doğrultusunda hayatı ve dünyayı iyileştirme mücadelesinde önemli adımlar atmaya devam ediyor.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun