Kozmela.com

Saç Maşası

Saç maşaları belirli bir sıcaklık dahilinde saçların şekillendirilmesine yardımcı olan cihazlardır. Saç maşaları ile saçları bukle bukle yapmak oldukça kolaydır. Kadınların hem evlerinde hem de profesyonel olarak kuaförlerde saç maşaları bulunmaktadır. Saç maşaları ısı yardımı ile saça istenen şekli vermeyi olanaklı hale getirir. Saçı bukle yapabildiği gibi saçı düzleştirmek için de saç maşaları oldukça işlevseldir. Ancak buradaki önemli nokta yapacağınız işleme göre saç maşası seçmek olacaktır.

Eğer saçınızı düzleştirmek istiyorsanız ve buna uygun bir saç maşası tercih edecekseniz alacağınız cihaz düzleştirici olacaktır. Ancak saçlarınızı dalgalı, bukleli hale getirmek istiyorsanız tercih edeceğiniz ürün yuvarlak yapılı saç maşasıdır. Düzleştiriciler iki parçada oluşur ve makas şeklindedir. İki düz parça arasından saçın geçirilmesi ile işlem yapılır. Saçları dalgalandırmak için kullanılan yuvarlak yapılı saç maşaları saçın yuvarlak parça etrafında dolandırılması ve şekil verilmesi ile uygulanır. Bu işlem kadınların saçlarına istediği her tür şekli vermesini olanaklı hale getirir.

Saç Maşası Önerileri

Günümüzde pek çok markanın kaliteli saç maşa modelleri bulunuyor. Bunlardan hangisini tercih edeceğinize kullanım amacına, performans ve fiyata göre karar verebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse saç maşalarının kalınlığı 9mm ile 50mm arasında farklılık gösterir. Sıkı kıvrım isteniyorsa çap kalınlığı daha dar, eğer gevşek kıvırcıklar isteniyor ise çap kalınlığı daha geniş maşalar tercih edilmelidir. Genellikle 9mm, 12mm ve 15mm olan maşalar sıkı bukle tercih edenler için idealdir. 19mm kalınlığındaki maşalar daha gevşek kıvrımlar ortaya çıkarır. Daha yumuşak dalgalar için tercih edilebilir.

Şayet ilk defa bir maşa kullanılacak ise markaların 25 mm'lik saç maşaları tercih edilebilir. Bu sayede doğal gergin bukleler elde etmek de mümkündür. Orta ya da uzun saçlı kişiler daha çok 25 mm maşaları tercih ediyorlar.

Bu maşalar sarmal ya da yumuşak dalga oluşturmada oldukça işlevseldir. Burada unutulmaması gereken nokta maşa ne kadar geniş olursa kıvrımların gevşeyeceğidir. Markaların 25-32mm maşa modelleri daha gevşek, hacimli saç elde etmek isteyenler için oldukça idealdir. 38 mm’lik maşalar ise hafif dağınık görünüm arzu edenlerin tercih edebileceği modellerden bir tanesidir. Kısaca saçlarda arzu edilen görünüme göre saç maşa tercihi yapmak mümkündür.

Saç maşa modellerinin tamamını Kozmela üzerinden inceleyebilir ve arzu ettiğiniz saç maşasını hızlı kargo avantajı ile anında sipariş verebilirsiniz.

 

 

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun