Kozmela.com

ALT AÇMA MİNDERİ

Alt Açma Minderi kategorisinde 1 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele

Alt Açma Minderi Nedir?

Bebekler dünyaya geldiklerinde anne ve babasının bakımına muhtaç olurlar. Ebeveynler bebeklerinin tüm ihtiyaçlarını giderirler. Bez değişimi de bu ihtiyaçlardan biridir. Her bebeğin gelişim düzeyi farklı olmakla birlikte genel olarak bebekler 3-4 yaşına gelene kadar bebek bezleri kullanılır. Bebeklerin ilk aylarında günde yaklaşık 10 defa bez değiştirebilmektedir, ilerleyen aylarda bu sayı yavaş yavaş azalır. Gün içerisinde birçok defa yapılan bez değişimi sırasında bebekler genel olarak çok sabit durmazlar, ellerini kollarını hareket ettirirler sağa sola dönmeye çalışırlar. Bebeklerin sürekli hareket etmesi, bez değişimi sırasında anneler için zorlanmasına sebep olmaktadır.

Bebeklerin hareket etmesi bez değişimi sırasında ortamda bulunan eşyaların kirlenmesine sebep olabilir. Daha hijyenik bir bez değiştirme için alt değiştirme minderlerinden veya alt açma bezlerinden yardım alınmaktadır. Alt açma minderleri hem ortamın kirlenmemesine yardımcı olur hem de bebekler için daha hijyenik bir bez değiştirme imkanı sağlar. Alt değiştirme minderi sayesinde anne babalar için bez değiştirme işlemi daha konforlu olmaktadır. Ortamda bulunan eşyaların kirlenme riskinin olmaması ebeveynlerin daha rahat bir şekilde bez değiştirmesine yardımcı olur.

Alt açma minderleri bebekler için özel olarak üretilmiştir. Bebeklerin cildi ve hareketleri düşünülerek tasarlanmıştır. Bez değişimi sırasında bebeğin cildi ile direk temas edeceği için bebeğin cildine uygun şekildedir. Bebekler hareket etmesi sonucunda minderden dışarı çıkmayacak şekilde ebatlandırılmışlardır. Kullanımı oldukça pratik ve kolay olan alt açma minderleri anne babaların çok tercih ettiği ürünlerden biridir. Alt açma minderleri sıvıyı sızdırmaz. Bu özelliği güvenle kullanım sağlar. Alt açma bezleri ayrıca bebeklerin tuvaletini söylemeyi öğrendiği dönemde de annelerin ve babaların tercih ettiği ürünlerdendir. Ebeveynler bu dönemlerde alt açma bezlerini yatak koruyucu olarak da kullanır.

Bebekleri altının sürekli bezli olması cilt hava almadığı için pişik ve tahrişlere sebep olabilmektedir. Özellikle sıcak yaz aylarında bu durum daha çok olabilmektedir. Bu gibi durumlarda anneler bebeklerinin nefes alması için kısa bir süre bebekleri bezlemez. Bu gibi durumlarda alt açma minderi ve alt açma bezi annelerin en büyük yardımcısı olur. Bebekler bezlenmeden rahatlıkla bu ürünün üzerinde yatırabilir. Alt açma minderleri ve alt açma bezleri çok fonksiyonlu ve kullanışlı oluşu sayesinde anne ve babalar için büyük pratiklik sağlayan ürünlerdendir.

Alt Açma Minderi Avantajları Nelerdir?

Bebekler için bez kullanımı ortalama 3-4 yaşına kadar devam etmektedir. Bebekler hareket ettiği için bez değişimi sırasında annelerin zorlanmasına sebep olabilmektedir. Alt açma minderleri ve alt açma bezleri anne babalar için rahat bir bez değiştirme imkanı sunar. Bebeklerin hareketli olmasından dolayı eşyaların lekelenmesinin önüne geçer. Alt açma minderleri yumuşaktır. Bebekler alt açma minderine yatırıldığında yumuşak oluşu sayesinde bebeklerin bez değişimi sırasında rahat olmasını sağlar.

Alt açma minderleri hafif oluşu sayesinde kolay taşınabilirdir ve anne babalar için pratiktir. Arabada veya dışarda bebeklerin bezi alt açma bezleri sayesinde rahat bir şekilde değiştirilir. Bebeklerle gidilen her ortamda tüm ihtiyaçlarını karşılayacak ürünlerin hazır olması gerekir. Mamaları, bezler, emzikler ve daha birçok ürün. Alt değiştirme minderleri de bu ürünlerden biridir. Arabada giderken bebeğin altı değiştirmek zor olabilir. Hem bebeğin huzursuzlanması hem de arabanın dar bir alana sahip olması annenin bezi değiştirirken zorlanmasına sebep olacaktır. Alt açma minderleri veya alt açma bezleri sayesinde anneler ortamın kirlenmesi riski olmadan rahatlıkla bebeklerin bezini değiştirebilir.

Ebeveynler farklı bir ortama gittiklerinde bebeklerinin bezlerini değiştirirken huzursuz olabilmektedir. Bunun genel olarak iki sebebi bulunur. 1.si ortamın hijyeninden emin olunmaması 2.si ise bez değişimi sırasında ortamın kirlenme ihtimali. Alt açma minderleri hijyenik bir şekilde bez değiştirme imkanı sağlar. Bebeğin cildi hijyenik olmayan diğer yerler ile temas etmez. Bu sayede steril bir şekilde bez değiştirme sağlanır. Ebeveynler farklı bir evde ya da ortamda bez değiştirirken genel olarak ortamın kirlenmesinden de çekinirler.

Alt değiştirme minderleri bu riski ortadan kaldırır. Bebekler alt değiştirme minderine yatırılır ve bu sayede herhangi bir eşyaya da ortama leke bulaşmaz. Alt açma bezlerinin bir diğer kullanım avantajı ise tuvaletini söylemeyi yeni öğrenen bebeklerin yataklarında kullanılması ile olur. Bebekler tuvaletlerini söylemeye başladıkları dönemlerde geceleri yataklarını ıslatabilmektedir. Alt açma bezleri bu dönemlerde de anne babaların en büyük kurtarıcılarındandır. Yatağa yerleştirilen alt açma bezleri sıvının yatağa geçmesini engeller ve temizlik kolaylığı sağlar. Birçok alanda rahatlıkla kullanılabilen alt açma minderleri ve alt açma bezleri anne babalar için konfor ve rahatlık sağlar, bebekler için ise hijyenik bir ortam yaratır.

Alt Açma Minderi Nasıl Kullanılır?

Anne babaların çok kullandığı ürünlerden biri olan alt açma minderleri ve alt açma bezlerinin kullanımı oldukça kolay ve pratiktir.  Her ortamda rahatlıkla kullanılabilir. Bez değişimi yapılacak ortama alt açma minderi serilir. Bebek minderin üzerine yatırılır ve daha sonra bebeğin bezi değiştirilir. Alt açma bezleri tuvaletini söylemeyi öğrenen bebeklerin bu geçiş döneminde yataklarında da kullanılmaktadır.

Bebekler tuvaletini söylemeyi öğrendikleri dönemde özellikle geceleri yataklarını ıslatabilmektedir. Yatağın temizlenmesi anne babalar için külfetli ve zor bir iş olduğu için alt açma bezlerinden yardım alınabilmektedir. Çarşaf ile yatak arasına yerleştirilen alt açma minderleri bebekler yatağı ıslattığında sızdırma yapmaz ve yatağın ıslanmasını engeller.

Alt Açma Minderi Fiyatları

Piyasada birçok alt açma minderi ve alt açma bezi bulunmaktadır. Çeşitli renklerde ve desenlerde satılan ürünlerin fiyat alternatifleri bulunmaktadır. Minderlerin fiyatlarını genel olarak konfor alanları, markaları ve içeriğindeki maddeler belirlemektedir. Alt açma minderi veya alt açma bezi alınırken bebeğin rahat edebileceği ürünler tercih edilmelidir. Anne babalar alt açma minderi alırken kampanyaları ve indirimleri takip edebilir ve bütçelerine uygun olan ürünleri alabilirler.

Alt Açma Minderi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebekler için alınan her üründe olduğu gibi alt açma minderleri ve alt açma bezleri alınırken dikkat edilmelidir. Alınacak alt açma ürünleri bebeğin cildi ile uyumu olmalıdır. Bebeklerin cildi yetişkinlere oranla çok daha fazla hassastır. Bu sebeple bebeklerin cildine temas edecek her ürün seçiminde dikkat edilmelidir. Alt açma ürünleri de bebeklerin cildi ile temas edeceği için özenle seçilmelidir. Bebeğin cildi için uygun olmayan maddeler barındırmamalıdır.  Ürün seçimi yapılırken pamuk gibi kaliteli malzemelerden yapılan alt açma minderleri ve alt açma bezleri tercih edilmelidir. Alt açma minderleri farklı boyutlarda satılmaktadır.

Bebekler için ürün seçilirken bebeğin yaşına, boyuna ve kilosuna uygun alt açma bezleri seçilmelidir. Uygun ürünler kullanılmazsa bez değiştirme işlemi ebeveynler için zor olabilir ve alt açma bezleri işlevini tam olarak yapamaz. Bebeğin gelişimine göre daha küçük ürün alımı bebeğin hareket etmesi sırasında alt açma bezlerinde çıkmasına sebep olabilir. Bu durum alt açma bezlerinin amacına uygun şekilde kullanılmasını engeller. Bu sebeple alt açma minderleri ve alt açma bezleri alınırken bebeklerin gelişim düzeyine uygun şekilde alınmalıdır. Alt açma minderleri alınırken kullanıcı yorumları incelenip ürün alışverişleri yapılabilir.

Alt Açma Minderleri İle Hijyenik Bez Değiştirme

Alt açma minderleri ve alt açma bezleri anne babalar için büyük pratiklik sağlamanın yanında bebeklerin için de hijyen sağlar. Bebeklerin gün içerisinde birçok defa bezi değiştirilir. Bu durum evde, dışarda, arabada ya da seyahat sırasında olabilir. Bebeğin bezinin değiştirildiği ortam temiz ve hijyenik olmalıdır. Bebekler için sağlıklı olmayan bir ortamda bez değişimi yapılması cilt problemlerine neden olabilir. Alt açma minderleri ve bezleri her ortamda rahatlıkla kullanılabilir ve hijyenik bir bez değişimi imkanı sunar. Bebeğin cildinin hijyenik olmayan eşyalar ile temas etmesine engel olur. Bebeğin bez değiştirme süreci güvenle gerçekleştirilir.

İhtiyacınız olan alt açma minderini sitemizden tek tıkla satın alabilirsiniz.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun