Kozmela.com

BACAK FONDÖTENİ

Bacak Fondöteni kategorisinde 3 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele

Bacak Fondöteni Nedir?

Cilde yapılan makyaj artık bacaklara da da yapılıyor. Ciltte oluşan lekeleri, renk eşitsizliklerini, yorgun ifadeyi gidermek ve ışıltı katmak için nasıl ki fondöten kullanıyoruz bacaklar içinde oluşan çizikleri, lekelerin görünümünü azaltmak ve tek bir renk elde etmek amacıyla bacak fondötenleri tercih edilmektedir.

Bacak Fondöteni Neden Kullanılmalıdır?

Bacaklarda oluşan çizik, kızarıklık, morluklar, yara izi, çatlak, varis, çil ve güneş lekeleri vb. bacakta oluşan izlerin veya kusurların en aza indirilmesi için kullanılmaktadır. Leke iz, çil gibi izler olmasa bile bacaklarda ki renk eşitsizliğini ortadan kaldırmak için kullanılmaktadır. Yüksek kapatıcılığı olan bacak fondötenleri bacakta oluşan lekelerin kapatmada etkili bir üründür.

Özellikle önemli günler, gecelerde, davetlerde kısa elbise etek tercih ettiğiniz zamanlarda kullanmak için kurtarıcı bir üründür. Önemli davetlerde, gecelerde bacaklarınızda lekeler yoksa bile renk eşitlemek amacıyla kullanılır. Bacakların pürüzsüz ve dikkat çekici görünmesini sağlamaktadır. Yaz aylarında bacaklarda bronz bir görünüm elde etmek için ten renginizden bir veya iki ton daha koyu bacak fondötenini tercih ederek tatile gidip bronzlaşmış izlenimi yaratabilirsiniz. Ürünü yaz kış her mevsim kullanabilirsiniz. 

Bacak Fondöteni Nasıl Kullanılır?

Fondöten bacaklara uygulanmadan önce bacaklarınız pürüzsüz olmalıdır. Uygulama öncesi bacaklarınızdaki ölü derileri yok etmek için duş sırasında bacaklarınıza peeling uygulaması yapılmalı ve duştan sonra bacaklarınızı nemlendirici bir kremle nemlendirmelisiniz. Nemlendirici uygulamanız bacak fondöteninin daha eşit, pürüzsüz yayılmasını sağlamaktadır. Sprey formundaki fondöteni kullanmadan çalkalayınız. Bacağınızdan 5 cm uzaklıkta eşit olacak şekilde bacağınıza uygulayabilirsiniz.

Uygulama esnasında işlemi banyoda ya da temizlemesi kolay olacak bir alanda yapılmalıdır. Sprey formda olduğu için etrafa da püskürme ihtimali göz önünde bulundurulmalıdır. Bacaklarınızda pürüzsüz ve homojen bir görüntü için spreyi bacağınıza aynı mesafeden uygulamaya özen gösterin. Spreyin eşit dağılmasını istiyorsanız elinizle müdahale etmeyiniz. Renk eşitsizliği olmaması adına açık bir ayakkabı tercih edecekseniz ayaklarınıza, ayak parmaklarınıza da ürünü kullanmalısınız.

Diz kapaklarının arka kısmı da bacak fondötenini uygularken en çok unutulan bölgelerden biridir. Uygulama sırasında diz kapaklarının arka kısmına uygulama yapmayı unutmayınız. Homojen bir görüntü sağlayabilmek için sprey uygulamasından sonra en az beş dakika kuruması beklenmelidir. Kuruma işlemi tamamlanıncaya kadar bulaşma riskine karşı ayakta beklenmelidir. Kuruma işlemi tamamlamadan spreyin bulaşma riskine karşı kıyafet giyilmemeli, bacaklarınızı bir yere değdirmemelisiniz. Kuruma süreci tamamlandıktan sonra gün içinde istediğiniz şekilde hareket edebilirsiniz.

Suya ve terlemeye karşı dayanıklı bir üründür. Sahilde, denizde, havuzda da rahatlıkla ürünü kullanabilirsiniz. Tüm cilt tiplerine uygun bir ürün olduğu için herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir üründür. Genellikle varis görünümünden şikayetçi her yaş grubu da ürünü kullanabilir.  Yaşlıların da kullanımına uygun bir üründür. Nemlendirici özelliği olduğu için bacakların nemlenmesini sağlamaktadır.

Ürünü ilk defa kullanacaksanız bacağınızın küçük bir bölümünde ürünü deneyip birkaç saat bekleyerek alerjik bir durumunuzun olup olmadığını test edebilirsiniz. Bacak için kullanılan fondötenler sırt ve göğüs dekoltesi içinde kullanılabilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken husus ten renginizle birebir aynı tonda fondöteni seçmeniz gerekmektedir. Bacaklar için bronz görünmesi için bir ton daha koyu renk seçimi yapılabiliyor ama göğüs ve sırt dekoltesi için bunu yapmamalısınız.
 

 

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun