Kozmela.com

Claderm Kil Maskesi

Cilt bakım rutininde pek çok üründen söz etmek mümkündür. Cilt bakım ürünleri günlük, haftalık ve aylık olarak birbirinden ayrılmaktadır. Her bir cilt bakımının kullanım süresi ve kullanım şekli birbirinden farklıdır. Çünkü her bir ürün farklı bir amaca hizmet eder. Özellikle yüz bölgesi için günümüzde kil maskeleri sıklıkla kullanılmaktadır. Kil maskeleri rutin cilt bakımında yapılamayan detaylı temizliği yapabilmekte ve cildi pürüzsüz, arınmış bir hale getirebilmektedir. Claderm markası ise yoğun kil içerikli cilde faydalı maskeleri ile tüketiciler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Cilt bakımında önemli bir yere sahip olan maskeler özellikle yoğun ve hızlı bir etki sağlaması ile bilinir. Maskeler rutin cilt bakımına ek olarak kullanılmakta olup içeriği bakımından rutin bakıma oranla çok daha yoğun bir etkiye sahiptir. Maskelerin hem cildi nemlendirme hem de hücre yenilenmesini destekleme gibi görevleri vardır. İçeriğindeki pek çok bileşen cildin ihtiyacını karşılamaya yardımcı olur. Claderm markası özellikle cilt maskesi konusunda zengin ürün çeşitleri ile dikkat çekmektedir. Claderm markasının hem yüz hem de ayak maskesi şeklindeki ürünleri cildin ihtiyacını en iyi şekilde karşılamayı hedeflemektedir. 

Claderm Kil Maskesi Çeşitleri

Claderm kil maskeleri çeşitleri arasında her ihtiyaca yönelik bir ürün yer alıyor. Bu ürünler içerisinde aloe vera ile güçlendirilmiş kil maskesi cildi yoğun bir şekilde nemlendirmeye yardımcı oluyor. Ayrıca ciltteki sivilce, akne gibi oluşumların giderilmesine de destek oluyor. Claderm organik kil maskesi ise cildin pH dengesini ve yağlanmayı kontrol altına almaya yardımcı olur. Cilt üzerindeki siyah nokta, akne ve sivilce gibi oluşumların ortaya çıkmasını engellemeye yardımcıdır. İçeriğinde bulunan kaolinit, smektit, illit gibi mineraller hem ter hem de yağ gibi salgıları emmeye cildi temizlemeye yardımcı olur.

Claderm markasının bir diğer özel içerikli maskesi limon özlü kil maskesidir. Bu maske adından da anlaşılacağı üzere yüksek oranda C vitamini içermektedir. Cildin canlanması ve ferahlanmasına katkıda bulunur. C vitamini desteği ile ciltte parlak, canlı ve pürüzsüz bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Çay ağacı özü ile güçlendirilmiş olan kil maskesi ise cildi nemlendirirken ölü derilerden temizlemeye de yardımcı olur. Ciltteki yaşlanma etkilerini gidermeye katkı sağlar ve ciltte temiz, ferah bir his bırakır.

Markanın maske çeşitleri içerisinde kolajen desteği sağlayan ürünler de bulunuyor. Kolajen cilt tarafından üretilen ama zaman içerisinde üretimi yavaşlayan proteinlerdir. İlerleyen yaşla beraber üretimi yavaşlayan kolajenin desteklenmesi için üretilen Claderm kil maskesi ölü hücrelerin yok olmasına yardımcı olur. Cildi nemlendiren, yeni hücre oluşumunu destekleyen maske ile canlı, taze ve aydınlık bir görünüm elde etmek mümkün olmaktadır.

Yüz maskeleri gibi ayak maskeleri de günümüzde sıklıkla kullanılmaktadır. Ayak bakımı da kişisel bakımın önemli bir parçasıdır. Claderm ayak maskesi cilde mineral desteği sağlamaya yardımcı olur. Ayaklarda ferahlık hissi yaratırken ölü derilerden de temizlemeye katkı sağlar. Sertleşmiş deriyi yumuşatmaya ve pürüzsüz bir görünüm kazanmasına destek olur.

Ayaklar gün içerisinde çok fazla kapalı kaldığından ve vücudun tüm yükünü taşıdığından olumsuz yönde etkilenebilmektedir. Claderm ayak maskeleri ayaklardaki sertliği gidermeye ve ayakları rahatlatmaya yardımcı olur. Rahatlayan ayaklar canlılığına yeniden kavuşur. Topuk bölgesindeki sertliği anında gidermeye ve yumuşatmaya yardımcı olan Claderm ayak maskesi çeşitlerini deneyerek siz de farkı anında görebilirsiniz. 

Claderm Kil Maskesi Nasıl Kullanılır?

Claderm’in birbirinden etkili yüz maskelerini kullanmak ise oldukça basittir. Doğal içeriklere sahip olduğu için güvenle kullanılabilir. Cilde ister parmak uçlarınızla ister bir fırça yardımı ile göz ve dudak çevresi açıkta kalacak şekilde uygulamanız yeterlidir. Her cilt tipi için belirli bir bekleme süresi vardır. Bu süre cilde iyice nüfuz etmesi ve etkisini göstermesi açısından önemlidir. Bu süreleri göz önüne alarak Claderm kil maskesinden arzu ettiğiniz sonucu alabilirsiniz. 

Claderm kil maskesi kaç dakika bekletilir?

Maskeyi eğer kuru bir cildiniz var ise ihtiyaca göre 5 ila 10 dakika arasında bekletebilirsiniz. Eğer normal bir cilde sahipseniz 10-15 dakikalık bekleme süresi yeterlidir. Şayet Yağlı bir cilde sahipseniz etkisini göstermesi için 15 ila 20 dakika arasında beklemeniz yeterli olacaktır. Ardından ise yüzünüzü ılık su ile yıkayabilirsiniz. Claderm kil maskesi kullanımı bu kadar kolaydır. Haftada 3-4 kez kullanarak maskeden tam verim almanız mümkündür.

Claderm’in hem yüz hem de ayak maskelerini Kozmela’da inceleyebilir ve dilediğiniz maskeyi tek bir tıklama ile anında sipariş verebilirsiniz.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun