Kozmela.com

Daylong Türkiye

Daylong bir İsviçre markasıdır. Lipozomal formülü kullanarak cilt tipine uygun, cildi güneş ışınlarına karşı etkili şekilde korumaya yardımcı güneş bakım ürünleri üretmektedir. Güneş bakım ürünleri cilt üzerindeki etkisi saatlerce gösterecek şekilde, dayanıklı, kaliteli şekilde geliştirilmiştir. Markanın ürün çeşitleri içerisinde hem bebek ve çocuk hem de yetişkinlerin kullanımına uygun ürünler yer almaktadır.

Daylong Güneş Kremi Ne İşe Yarar?

Güneş ışınları kemik sağlığı ve bağışıklık sisteminin gelişimi için önemlidir. Işınların sağladığı D vitaminini herkesin yeterli miktarda alması gerekir. Ancak güneş ışınlarının da fazlasının zararlı olduğu bilinen bir gerçektir. Güneş ışınları ile çok fazla temas halinde bulunan cilt kurur, ince çizgi oluşumu görülebilir ve olması gerekenden daha erken yaşlanma belirtileri kendisini gösterebilir. Genellikle güneşin olumsuz etkilerinden korunmak için güneşin dik açı ile geldiği vakitler dışarı çıkılmaması önerilir. Ancak tatilde ya da okula işe giderken illa ki bu güneş ışınlarına maruz kalınabiliyor. Bu sebeple güneşe karşı farklı önlemler alınmalıdır. Koruyucu krem ve losyonlar da tam bu aşamada etkili ürünler olarak öne çıkmaktadır.

UVA/UVB gibi güneşin yaydığı zararlı ışınlar cildi hızla yıpratabilir. Bu sebeple krem, losyon, jel ya da sprey formundaki koruyucu ürünlerden kullanmak gerekebilir. Güneş kremleri, koruma faktörü oranına göre kendi içerisinde farklılık gösterebilir. Bunun yanında cilt tipine göre de güneş ürünleri birbirinden ayrılmaktadır. Her cilt tipi ya da rengi için farklı bir güneş ürünü markanın serisi içerisinde yer almaktadır. Daylong güneş kremi çeşitleri kullanıcıların ihtiyacını en iyi şekilde karşılayacak şekilde üretilmektedir. Hassas, yağlı ya da normal fark etmeksizin tüm cilt tiplerine uygun ürün bulunmaktadır.

Güneş kremleri birbirinden koruma faktörüne göre ayrılır. Bu faktörler cildi güneşten ne kadar koruyacağına işaret eder. 30, 60 ve 75 gibi farklı koruma faktörleri söz konusudur. Şişenin üzerinde kaç faktör olduğu belirtilir. Çocuklar, hassas ya da normal ciltliler için bu koruma faktörleri değişebilir. Bu sebeple cilt tipine uygun faktörlü bir güneş kremi seçmek yerinde olacaktır. Güneş kremlerini sadece deniz, plaj ya da havuz kenarında kullanmak büyük yanılgıdır. Güneş kremleri yaz kış demeden herkesin kullanması gereken ürünlerdir. Çünkü güneşin zararlı ışınları en kapalı havalarda bile sızarak cilde temas etmektedir.

Güneş kremleri sadece güneşe karşı bir bariyer görevi görmez. Cildi aynı zamanda nemli tutarak canlılığını korumaya yardımcı olur. Güneş ışınları erken yaşlanma belirtilerinin de sebeplerinden bir tanesidir. Yaşlanma lekeleri de yine güneş ışınlarına fazla maruz kalmakla ortaya çıkmaktadır. Kişi kendi cildinin hassasiyetine göre en doğru güneş kremini alıp kullanmalıdır. Daylong markasının güneş kremleri her cilt tipine uygun, nemlendirici özellikli güneş kremleri sunmaktadır. Günlük bir krem gibi dışarı çıkarken kullanılabilecek güneş kremi soğuk havalarda ortaya çıkabilecek cilt hasarlarını da engellemeye destek olabilir. Markanın güneş kremleri içeriğindeki aloe vera ve E vitamini ile cildin nemli kalmasına yardımcı oluyor.

Daylong güneş kremleri hem suya hem de ışığa dayanıklı bir içeriğe sahiptir. Ayrıca içerisinde zararlı kimyasallara da yer verilmemiştir. Cilt üzerinde adeta bir kalkan görevi üstlenmekte beraber gün boyu etkisini sürdürmektedir. Güneş kremleri vücut için olduğu gibi bölgesel koruma için de seçenekler sunmaktadır. Sadece yüz bölgesinin korunmasına yönelik güneş kremleri de söz konusudur. Yüz bölgesinde aşırı hassasiyet yaşayan kişilerin kullanımına uygundur.

Daylong yağlı ciltler için Güneş Kremi

Markanın yağlı ya da karma ciltler için özel olarak formüle edilmiş güneş kremleri de bulunuyor. Bu kremler ne ciltte ne de kıyafette leke bırakmamaktadır. Formülasyonu sayesinde cilt tarafından hemen emilir. Ciltte matlaşma hissi yarattığı için rahatsızlık da vermez. Daylong güneş kremlerinin bir özelliği de makyaj bazı olarak kullanılabilir yapıda olmasıdır. Kusursuz bir makyaj için etkili bir destek sunar. Markanın güneş ürünleri pompalı şişesi ile rahat bir kullanım sağlar. Pompalının en büyük avantajı miktarını iyi ayarlayabilme olanağı sağlamasıdır. Sprey formundaki güneş ürünleri çantalarda rahatlıkla taşınabilir ve ihtiyaç duyulan her yerde kullanılabilir. Daylong güneş kremleri birbirinden farklı ebatlarda sunulmaktadır. Seyahat boy güneş kremlerini her yere taşımak mümkündür. Suya ya da terlemeye dayanıklı olduklarından spor aktiviteleri öncesinde de kullanılabilir. İçeriğindeki bitkisel özler sayesinde doğal bir nemlendirmeye destek olur. 

Daylong güneş kremi fiyatları ise cilt tipi, ebadı ya da koruma faktörüne göre farklılık gösterebilir. Koruma faktörü güneş kremlerindeki fiyat farkını belirleyen en önemli unsurlardan bir tanesidir. Cilt ne kadar hassas ise koruma faktörü de ona göre farklı tercih edilebilir. Cilt daha yoğun ve uzun korumaya ihtiyaç duyabilir. Ayrıca içeriğindeki nem dengeleme oranı ya da farklı bileşenler de fiyatlarda değişikliğe neden olabilir. Kişinin cilt tipini bilerek hassasiyet seviyesine uygun bir güneş kremi seçmesi yerinde olacaktır. Cilt tipinin iyi bilinmesi, tanınması ürün seçimini de kolaylaştıracaktır.

Markanın güneş kremi, losyon ve sprey fiyatları makul seviyelerde olduğundan kalitesini herkes deneyimleyebiliyor. Güneş ürünlerindeki kalitesini dünden bugüne her daim korumuş olan Daylong uygun fiyatları ile de tercih sebebi olmaktadır. İster hava sıcak olsun ister soğuk ürettiği güneş bakım ürünleri her mevsim cildi en iyi şekilde korumaya yardımcı olur. Yetişkinler çocuklar güneşin zararlı etkilerine maruz kalmadan güvenle korunabilmektedir. 

Güneş kremi seçmek aslında cilt tipi ve hassasiyeti biliniyorsa oldukça kolaydır. Bileşenleri cilt tipine ve hassasiyetine uygunsa ve cildin korunmasını sağlıyorsa doğru bir üründür. Diğer cilt bakım ürünlerinde olduğu gibi güneş kremlerinde de amaç cilt ihtiyaçlarının en iyi şekilde korunmasını sağlamaktır. Cilt çok kuru olabilir, çok yağlı olabilir, akneye eğilimli olabilir ya da çok hassas olabilir. Bu gibi etmenlerin göz önünde bulundurulması güneş kremi seçimini daha kolay bir hale getirecektir.

Bir güneş kremi en az 30 faktörlü olmalıdır ki cildi iyi bir şekilde koruyabilsin. Ancak problemli bir cilt söz konusu ise içeriğine dikkat etmek ve tercihi ona göre yapmak önemli olacaktır. Güneş kreminin suya dayanıklı olması ise gün içerisinde koruma oranının düşmemesi açısından önemlidir. Tüm gün deniz, havuz ve ter derken krem etkisini kaybedebilir. Suya dayanıklı yapıdaki güneş kremleri bu anlamda daha dayanıklı olacaktır.

Güneş ürünleri arasında çocuklar için yoğun koruma sağlayan sprey formunda güneş losyonu bulunuyor. Bunun yanında jel formunda yüz bölgesini korumaya yardımcı 50 faktörlü ürünler yine yoğun içeriği ile öne çıkıyor. Sıvı jel spreyler cilt tarafından hızla emildiği ve ağırlık yapmadığı için tercih sebebi oluyor. Uygulama sonrasında ciltteki varlığını bile hissettirmeyen bu ürünler siz farkında olmadan cildinizi gün boyunca en iyi şekilde korumaktadır.

Mevsim ne olursa olsun Daylong güneş koruyucu ürünler ister tatilde ister günlük yaşamda en büyük cilt korumasını ve desteğini sağlıyor. İçeriğindeki yoğun nemlendirme etkisi ile küçük büyük herkesin cildini güneşin kurutucu etkisinden kurtarmaya yardımcı oluyor. İhtiyaca göre farklı ebatlarda sunulan Daylong güneş ürünlerini sitemizden inceleyebilirsiniz. İster kendinize ister ailenize güneşe karşı yoğun koruma sağlayan Daylong güneş bakım ürünlerinden dilediğinizi anında sipariş verebilirsiniz.

 

Daylong
Fırsatlardan ilk siz haberdar olun