Kozmela.com

DOCTOR MİTO

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele

Doctor Mito

Hücre sağlığına odaklı takviye gıda ürünleri üretmek amacı ile 2018 senesinde kurulmuş olan marka Doctor Mito, kurulduğu günden bu zamana “Her şey hücrede başla” sloganı ile yoluna devam etmektedir. Son yıllarda farkındalığı oldukça artan hücre sağlığına odaklanan firma bu konuda uzmanlaşmayı seçmiş ve Türkiye’de öncü adımlar atmış. Uluslararası sağlık gündeminde hücre içerisinde mitokondrilerin vücudun enerji seviyesini yükseltmesi ve yaşlanma sürecinin etkilerini azaltması gibi konular konuşulurken marka bu konuda seçenekler sunmaktadır. Takviye edici gıda ürünleri arasında Mito Balance, Mito Tox ve Mito Energy bulunmaktadır. Marka Kampotu İlaç Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. bünyesinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Mito Balance Ne İşe Yarar?

İnsanların yaşamsal faaliyetlerini ve vücut fonksiyonlarını sürdürebilmeleri için pek çok vitamin ve minerale ihtiyaç duyarlar. İnsanlar bu vitamin ve mineralleri tükettikleri gıdalardan temin etmektedirler. Pek çok sebze ve meyve insan bünyesinin ihtiyaç duyduğu bileşenleri taşımaktadır. Düzenli tüketim ile bu vitamin ve mineraller vücuda alınır ve hem bilişsel fonksiyonlar hem de vücut fonksiyonları sürdürülebilir. Her bir vitamin grubunun vücut için ayrı bir önemi vardır. Bu sebeple her vitaminden yeterli miktarda almak gerekir. Bazen gıdalardan ihtiyaç duyulan vitamin ve mineraller sağlanamayabilir. Böyle durumlarda ise takviye gıda dediğimiz normal besini destekleyici ürünler tüketilebilir.

Takviye gıdalar normal gıdaların yerini tutmaz ancak normal gıdalarla beraber alındığında vitamin desteği sağlayabilir. İlaç olmayan takviye gıdalar normal gıda yerine de geçmez ancak destekleyici bir rol oynayabilirler. Doctor Mito takviye gıda çeşitleri de normal gıdayı destekleyerek insanların ihtiyacını karşılamayı hedeflemektedir. B12 vitamininin vücut için pek çok önemli işlevi bulunuyor. Yorgunluk ve bitkinliğin önüne geçerek vücuda enerji vermesi, bağışıklık sisteminin normal fonksiyonlarını koruması ve normal enerji oluşum metabolizmasına katkıda bulunması sayılabilir.

Ürünler içerisinde yer alan Mito Tox ise suda çözünebilen ve vücut tarafından depolanamayan C vitamini için bir takviye destek sunar. Normal C vitamini içeren ürünlerle beraber destek şeklinde tüketilmektedir. C vitamini ve selenyum bağışıklık sisteminin normal fonksiyonlarına katkıda bulunmaktadır. Takviye gıda ürünleri içerisindeki bir diğer ürün ise Mito Energy’dir. Mito Energy de C vitamininin yetersiz kaldığı durumlarda bir destek olarak kullanılabilir. C vitamini normal enerji oluşum metabolizmasını desteklerken yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunur.

Doctor Mito takviye gıda çeşitlerini Kozmela’da inceleyebilir ve dilediğiniz ürünü en uygun ödeme koşulu ile anında sipariş verebilirsiniz.   

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun