Doğal Roll-on Deodorant

Doğal Roll-on Deodorant

Günlük kişisel bakımın en önemli adımlarından bir tanesi deodorantlardır. Pek çok markanın deodorant çeşidi bulunuyor. Roll-on deodorantlar ise pratik kullanımı nedeniyle sık bir şekilde tercih ediliyor. Roll-on’un en büyük özelliği oluşabilecek ter kokusunu gün boyunca etkili bir şekilde engellemesidir. Günümüzde kozmetik alanında sunulan doğal ve organik ürünler sıklıkla tercih ediliyor. İnsanların kimyasal içeriklerden uzak durmak istemesi, organik olana yönelmesi kozmetik sektöründe de kendisine ciddi bir yer bulmuştur. Dolayısıyla parfüm, deodorant ve roll-on gibi kozmetik ürünleri doğal içeriklerle formüle edilerek insanlarla buluşuyor.

Doğal Roll-on Deodorant Çeşitleri

Doğal roll-on en büyük özelliği tıpkı diğer organik kozmetik ürünlerinde olduğu gibi içeriğinde sentetik, kimyevi maddelerin kullanılmamasıdır. İçeriğindeki doğal mineral tuzu antibakteriyel ve terlemeyi engelleyen bir yapıdadır. Doğal terleme insan doğası için gereklidir. Ancak ortaya çıkan kötü kokuyu engellemek mümkündür. Doğal roll-on deodorant çeşitleri hassas yapıda olan koltukaltı bölgesi ile uyumlu bitkisel gliserin ile desteklenerek üretilmektedir.

Doğal içerikli roll-on deodorantlar yüksek miktarda su içerir. Bu da yapışkanlık hissine engel olur. Normal deodorantlarda bulunan terlemeyi düzenleyici pudralar giysilerde oluşan beyaz ve sarı leke oluşumunu engellemektedir. Ancak koltukaltı gözenekleri tıkandığı için çok sağlıklı değildir. Doğal roll-on çeşitleri koltukaltı gözeneklerini tıkayan alüminyum klorohidrat ya da alüminyum zirkonyum içermez. Alüminyum içermeyen roll-on deodorantlar doğal terleme fonksiyonlarını etkilemez. Sadece ter kokusunun oluşumuna katkı sağlayan bakterilerin gelişimlerini engellemeye yardımcı olur.

Organik Roll-on Deodorant

Organik yani doğal roll-on deodorantlar kesinlikle alkol, paraben, alüminyum içermez ve bitkisel içeriği ile cildi en iyi şekilde destekler. Günlük kullanıma uygun olarak üretilen roll-on deodorantlar parabensiz deodorantlar hem erkek hem kadın hem de çocukların kullanımına uygun olarak geliştirilmektedir. Organik roll-on deodorantlar ter gözeneklerini tıkamaz ve doğal terlemeyi engellemez. Önemli nokta terleme nedeni ile ortaya çıkan kötü kokuların kaynağı bakterilerin oluşumunu engeller.

Organik roll-on deodorantların pH değeri 5.5 ve cilde uyumludur. Cildin doğal asit dengesini korumaya yardımcıdır. İçeriğinde koruyucu katkı maddesi yoktur. En özel bitkisel özlerle üretilmiş olan organik roll-on çeşitleri pek çok güvenilir marka altında sunuluyor. Günlük bakım ürünlerinde doğal olanı tercih etmek isteyenler için geniş bir ürün yelpazesi bulunuyor. Doğal roll-on çeşitlerinin tamamına Kozmela üzerinden ulaşabilir, inceleyebilir ve dilediğiniz an siparişinizi verebilirsiniz.

 

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun