Kozmela.com

DOĞAL ROLL-ON DEODORANT

Doğal Roll-on Deodorant kategorisinde 3 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele

Doğal Roll-on Deodorant

Kişisel hijyenimiz için birçok ürün kullanıyoruz. Roll-on deodorantlar bu ürünlerden biridir. Gün içerisinde okulda, iş yerinde, alışverişte sürekli hareket halinde olduğumuz için çok sık terleriz. Bu durum sosyal hayatımızı olumsuz yönde etkileyebilir. Zamanla, oluşan kötü koku, ıslak görünüm terleyen kişiyi ve etrafındakileri rahatsız edebilir. Roll-on deodorantalar terlemeyi engellemeye veya ter kokusunu ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Bu sebepler roll-onları günlük hayatın vazgeçilmez ürünlerinden biridir haline getirmiştir. Piyasada farklı çeşitlerde ve esanslarda birçok roll-on bulmak mümkün. Her yaştan ve cinsiyetten insanın beğenisine uygun birçok roll-on bulunsa da sağlık açısından doğal roll-on deodorantlar tercih edilmelidir.

Terlemek

Terleme yolu ile vücutta bulunan toksinler dışarı atılır. Terleme oranı kişiden kişiye farklılık gösterir. Cinsiyet, yaş ve kilo bunu etkileyen faktörlerden bazılarıdır. Ter renksiz ve kokusuz olmasına rağmen, koltuk altı sıcak ve nemli olduğu için salgılandıktan sonra kötü bir kokuya sebep olur. Özellikle kötü kokması, ıslak bir görünüme sebep olması ve yapışkan bir his bırakmasından dolayı terlemek gün içerisinde hayatı zorlaştırabilir. Bu sebeple insanlar terlemeye veya kötü kokmaya karşı önlemler alır. Bu konuda en çok başvurdukları yöntem ise roll-on veya deodorantlardır.

Roll-on Deodorantlar Nasıl Kullanılır?

Roll-on Deodorantlar günün her saati kullanıma uygundur. Fakat duştan sonra koltuk altına uygulanması daha etkili sonuç alınmasını sağlar. Roll-on’lar her zaman temiz ve kuru cilde uygulanmalıdır. Gün içerisinde tekrar roll-on kullanımına ihtiyaç duyulursa koltuk altının temizlenmesi gerekir. Roll-on’un kullanımı oldukça pratiktir. Koltuk altına ince bir tabaka halinde sürülmesi yeterlidir. Roll-on’u koltuk altına uyguladıktan sonra kuruması beklenip daha sonra kıyafetler giyilmelidir.

Neden Doğal Roll-on Deodorant Tercih Etmeliyiz?

Roll-on’lar direk cildimize temas eden ürünlerdir. Bu sebeple roll-on seçimlerinde ekstra hassasiyet göstermek gerekir. Doğal olmayan Roll-on’ların içerisinde genel olarak bulunan alüminyum klorohidrat ve pareben gibi maddeler vücudu zarar verebilir. Bu maddeler direk deri ile temasa geçtiği için yanma, kaşıntı, tahriş, kabartı ve bazı deri hastalıklarına sebep olabilir.

Roll-on’ların birçoğu koltuk altındaki gözenekleri tıkayarak terlemeyi engeller. Terlemek vücudun doğal bir rutinidir. Bu dengeyi bozmak vücuda zarar verebilir. Doğal Roll-On Deodorantlar gözenekleri tıkamadan ter kokusunu önlemeye yardımcı olur. Doğal Roll-on Deodorantlar’da kimyevi ve sentetik maddelere yer verilmez. Ph seviyesi cilt için uygundur.Doğal yağlardan formüle edilir. Her yaştan ve cinsiyetten kişiler için birçok çeşidi bulunmaktadır.

Incia, Homemade Aromaterapi ve Perspi Guard markalı doğal roll-on’ları sayfamızdan satın alabilirsiniz.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun