Kozmela.com

Dudak Peelingi

Dudak bakımı çoğu zaman aksatılan ancak önemli olan uygulamalardan biridir. Dudaklar gün içerisinde çevresel faktörler sebebiyle kuruyabilir, ölü deriler ve kabuklanmalar oluşabilir. Daha pürüzsüz ve canlı bir görünüm için yapılabilecek işlemler mevcuttur.

Dudak Peelingi Nedir?

Dudak bakımında basit ama etkili bir işlem olan peeling, kuruyan, ölü deriler bırakan ve cansızlaşan dudakları pürüzsüz hale getirmek için kullanılır. Dudaklar çoğu zaman soğuktan kurur ve kabuklanmalar oluşabilir. Bakımsız bir görüntüye sebebiyet veren bu durum aynı zamanda üzerine sürülen rujun da pütür pütür gözükmesini sağlar. Dudak peelingi, içeriğindeki mikro taneler ile dudak üzerinde bulunan ölü derileri temizlemeye ve pürüzsüz hale getirmeye yardımcı olur.

Dudak Peelingi Nasıl Yapılır?

Daha pürüzsüz, canlı ve sağlıklı dudaklar için haftada en az 2 kere dudak peelinginin yapılması gerekmektedir. Dudak üstündeki ölü derileri arındıran bu işlem aynı zamanda kan dolaşımını da hızlandırmaya yardımcı olduğu için dudak canlı bir hale bürünür. Özellikle koyu renk rujlar sürmeden önce peeling işlemini gerçekleştirerek kabuklanmalardan kurtulabilir ve rujun güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Sabahlarını dişlerinizi fırçaladıktan sonra 1 dakika boyunca dudaklarınıza peeling işlemi yapabilirsiniz. Dairesel hareketlerle peelingi uygulayarak istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

Evde Şeker Dudak Peelingi

Kendi şekerli dudak peelinginizi evde kendiniz hazırlayabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan ürünler, hindistan cevizi yağı ve esmer şeker.

Minik bir kabın içerisine 1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı ve 1 tatlı kaşığı esmek şekeri alıp karıştırın. Daha sonra en az iki günde bir dudaklarınıza dairesel hareketlerle uygulayın. Kapaklı bir kabın içine alacağınız bu karışımı 2 hafta boyunca kullanabilir, yanınızda taşıyabilirsiniz. Bu sayede doğal ürünlerle evde dudak bakımınızı tamamlamış olursunuz.

Dudak peelingleri kullanımı kolay ürünlerdir. Kavonozlar ve stick formda olanları mevcuttur. Stick formlu dudak peelingleri özellikle dış mekanlarda oldukça işinize yarayacaktır. Çünkü parmaklarınıza ihtiyaç duymadan stick dudak peelingini dudaklarınıza uygulayıp sonra peçeteyle silebilirsiniz. Dudak peelinglerinin çoğunun formülünde bitkisel yağlar bulunur. Bu sebeple hem ölü derilerden arındırıp hem de dudaklarınızı besleyerek nemlendirmiş olursunuz.

Dudak Peeling Ürünleri ve Sevilen Dudak Peeling Markaları

En sevilen dudak peeling markaları başında Nivea ve Dermokil gelmektedir. Dudak peeling Nivea ürünlerini inceleyerek dudaklarınızın ihtiyacı olan bakım ürünlerine kolayca erişebilirsiniz.

Dermokil dudak peelingi de en çok sevilenler arasındadır. İçeriğindeki kil ile dudakları canlandırmayı hedeflerken shea yağı ve jojoba yağıyla da dudakları besler ve nemlendirir.

Dudaklarınızı dolgun, canlı ve pürüzsüz gösterecek tüm dudak peeling ürünlerini indirimli fiyat avantajları ile Kozmela’da inceleyerek siparişinizi tek tıkla oluşturabilirsiniz.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun