Kozmela.com

Eğriçayır

Mersin Toroslarında 1700’lü yıllarda köklü bir aile tarafından başlanan arıcılık günümüzde yine aynı ailenin devamı tarafından sürdürülmekte olup arıcılık faaliyetlerinden elde edilen ürünler insanlara sunulmaktadır. Şu anda Çay ailesi tarafından sürdürülen faaliyetler yüzlerce yıldan beri tamamen organik üretilen geleneksel balı Eğriçayır markası altında sofralara getirmektedir. 2009 senesinde organik sertifikası aile tarafından alınmıştır. Kaliteli üretim bal çeşitleri ile yurtdışında ödüller almıştır. Firma bünyesindeki arıcılar denetimli arıcılık belgesine sahiptir. Organik doğal bal çeşitleri Eğriçayır’ın 300 yıllık arıcılık deneyimi ile sofralarda yerini almaktadır.

Bal üretimi Anadolu’nun hemen her yerinde floralı eşsiz yayla ve ovalarındaki üretim tesislerinde gerçekleşmekte olup hassasiyetle denetlenmektedir. Üretimin her aşamasında Eğriçayır standartları korunmaktadır. Bal üretimi denetimli arıcılık belgesine sahip arıcılar ve onaylı arılıklar ile gerçekleştirilmektedir. Bal üretimi uygun mevsimde Anadolu’nun bereketli topraklarında farklı bitki, çiçek floralarında ve rakımlarda yaylalarda ve ovalarda gerçekleştirilmektedir. Bu doğal bal çeşitleri üretim aşamasından kavanoza girene kadar her aşamada denetime tabi tutulmakta olup sofralara güvenle gelmektedir.

Dünyanın pek çok yerinde ödüle layık görülen Eğriçayır bal çeşitleri gerçek bal lezzetini arayanlar için idealdir. Bal üretimi 2500 rakıma sahip Eğriçayır Yaylası Mersin Toroslarından evlere ulaşmaktadır. Bu noktalardaki bitki örtüsü ve çiçek çeşitliliği balın aromasını eşsiz kılmakta, niteliğini mükemmelleştirmektedir.

Eğriçayır organik bal çeşitleri farklı gramajlarda sunulmakta olup ihtiyacı en iyi şekilde karşılamaktadır. Organik süzme çiçek balı organik tarım yönetmeliğine uygun şekilde üretilmektedir. Bal çeşitleri arasında organik polifrolalı çiçek balı, çaylı çiçek balı, polen ginseng karışımı, polen propolis karışımı, arı sütü propolis karışımı, organik çam balı, propolis sprey bulunuyor. İçeriği tamamen doğal olan bu bal çeşitleri kalitesi ve lezzetiyle küçük büyük herkesin damak zevkine hitap etmektedir.

Organik bal sindirimi kolaylaştırmaya yardımcıdır, hazmı gerektirmediği için kana çok kolay bir şekilde geçer ve sindirim organlarının düzenli çalışmasına katkıda bulunur. Organik bal içerisinde A, B, C ve diğer vitaminler ve mineraller bulunmaktadır. Bu vitamin ve mineraller insan bünyesine zindelik vermeye yardımcı olur. Yüksek kolesterol seviyesinin düzenlenmesine ve kontrol altına alınmasına yardımcı olur. Bağışıklık sistemini güçlendirmeye katkı sağlar.

İnsan vücudu için pek çok faydası bulunan lezzetli organik balı Eğriçayır kalitesi ile Kozmela’da bulabilir ve anında siparişinizi verebilirsiniz.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun