Kozmela.com

EN ÇOK SEVİLEN MASKARALAR

En Çok Sevilen Maskaralar kategorisinde 36 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele

En Çok Sevilen Maskaralar

Çarpıcı ve etkileyici makyajın yolu göz makyajından geçmektedir. Göz makyajı ortama ve konsepte uygun bir şekilde yapıldığı takdirde tüm dikkatleri üzerine çeken bir makyajdır. Göz makyajı söz konusun olduğunda ise ürün olarak öne çıkan şey maskaradır. Maskara yani diğer adıyla rimel yüz makyajının anlamını belirleyen en önemli unsurdur. Bu sebeple göz makyajı yapılacağı zaman kişinin kendisine uygun, kaliteli bir maskara bulması önemlidir.

Göz makyajında ürün tercihi son derece önemlidir. Doğru ürünü bulduktan sonra sürme tekniği de önemli bir adımdır. Şu anda kozmetik sektöründe pek çok kaliteli maskara üreten marka bulunuyor. Bu sebeple makyaj ürünü alacakların marka-performans değerlendirmesini de çok iyi yapması gerekiyor. Seçenek çok fazla olduğundan ürünleri detaylı bir şekilde inceleyerek maskara çeşitleri içerisinde en doğru kararı vermek mümkün.  

Maskara dediğimiz makyaj ürünü minik bir fırça ile rahat bir şekilde uygulanabiliyor. Maskara sayesinde her bir kirpik teli çok daha kalın, uzun ve dolgun görünebiliyor. Maskara yüzdeki genel makyajın da daha belirgin olmasında da önemli bir faktördür. Kirpik tipine ya alınması istenen sonuca göre maskara çeşitlerinden bir tanesini seçmek mümkündür. Hacimli ve kıvrık kirpikler girilen ortamda fark edilmeyi sağlar.

Kirpikleri Uzun ve Dolgun Gösteren Rimel

Maskara üretim aşamasında farklı kirpik yapıları göz önüne alınarak tasarlanan makyaj ürünleridir. Fırça bakımından farklı materyal kullanılarak yapılabiliyor. Rimel sınıflandırması yapmak gerekirse fırça tipi ve kirpiklerdeki etkilerine göre de değerlendirilebilir. Kirpiklere hacim kazandıran, uzatan ve belirginleştiren maskara çeşitleri şeffaf, renkli, suya dayanıklı gibi özellikleri ile sınıflandırmak mümkündür. Eğer maskara özelliklerinde suya dayanıklı notu görülmemiş ise suda çözünebildiği unutulmamalıdır.

Açık renkte kirpiklere sahip olanların en çok tercih ettiği maskara çeşitlerinden bir tanesi kahverengi maskaralardır. Bu maskaralar açık tondaki kirpikleri ön plana çıkarmak adına tercih edilirler. Standart türde bir maskaranın kirpiklerden çıkarılması da oldukça kolaydır. Suya dayanıklı ibaresi görülen maskaralar nemden hiçbir şekilde etkilenmezler. Özellikle sıcak, nemli yaz aylarında en çok tercih edilen maskaralar arasındadır. Ancak suya dayanıklı olan maskaraların temizliği biraz daha özenli olmalıdır. Bu temizliği sağlarken yağ bazlı göz makyajı temizleyicilerden faydalanılabilir.

Şeffaf maskaralar jel formunda, renksizdir. Gözde ıslak makyaj etkisi bırakırlar. Bu maskaraların bir diğer özelliği renkli rimel öncesinde maskara bazı olarak da kullanılabiliyor olmalarıdır. Özellikle koyu tonlu kirpiklerde doğal bir görünüm sağlamak isteyenlerin tercihi olmaktadır. Şeffaf maskaralar günlük makyajda en çok tercih edilen ürünlerdir.

Yapısı ve özelliklerine göre maskara çeşitlerinin tamamınız Kozmela üzerinden inceleyebilir ve dilediğiniz markanın maskara modelini beklemeden anında sipariş verebilirsiniz.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun