Kozmela.com

Enterogermina Probiyotik

Bir takviye gıda markası olan Enterogermina 2004 senesinde faaliyetlerine başlamıştır. Aventis ve Sanofi-Synthélabo’nun birleşmesi ile ortaya çıkmış olan marka 100’den fazla ülkede tüketicilerle buluşmaktadır. Sanofi firması Türkiye’de sağlık sektöründe ar-ge çalışmaları ile öne çıkan bir firmadır. 

65 senelik uzun bir geçmişe sahip olan firma Türk ilaç sektöründe de önemli bir yere sahiptir. Sanofi, ülkede sektöre değer katmak, hedeflerine emin adımlarla ilerlemek adına çalışmalarını hız kesmeden sürdürmektedir. Bünyesinde bulunan ve her biri alanında uzman kişiler tarafından profesyonel bir takım oyununu yürütmektedir.  

Enterogermina Nedir?

İnsan vücudunun normal işlevine devam edebilmesi için organların doğru bir şekilde çalışması gerekmektedir. İnsanlar küçük yaşlardan itibaren beslenmesine ve yaşam koşullarına dikkat etmeli, hayat kalitesini korumalıdır. Ancak bazı durumlarda sadece beslenme yetersiz kalabilir. Ya da belirli hastalıklar nedeni ile tüketilemeyen pek çok gıda nedeniyle vücut zayıf düşebilmektedir. Bu durum pek çok hastalığı da beraberinde getirebilmektedir. 

Her yaş evresinde vücut farklı vitamin ve minerallere ihtiyaç duyar. Bu vitamin ve minerallerin bazıları vücut tarafından üretilmediği için dışarıdan alınmalıdır. Dışarıdan alınan sebze, meyve ve benzeri pek çok faydalı gıda ile vitamin ve mineral dengesi sağlanabilir. Ancak bazı koşullarda özellikle birtakım rahatsızlıklar nedeniyle tüketilemeyen gıdaların yokluğu vücutta hızlı bir şekilde hissedilir. Bu durum küçük büyük fark etmeksizin pek çok ciddi rahatsızlığın da kapısını açabilir. Özellikle bağışıklık sisteminin zayıflaması bu hastalıklara davetiye çıkartmak gibidir. 

Sindirim sistemi de doğru çalıştığı takdirde bağışıklığı güçlendirdiğinden önemlidir. Sindirim sistemi alınan besinleri küçük boyutlara getirerek emiliminin gerçekleşmesini sağlamaktadır. Doğru, düzenli çalışmayan bir sindirim sistemi hazımsızlık, gaz, midede yanma gibi durumlar ortaya çıkarabilir. Enterogermina probiyotik ise sindirimin yetersiz olduğu durumlarda bir destek olmaktadır. 

Enterogermina kısaca içeriğinde canlı spor içeren bir probiyotiktir. Enterogermina içerisindeki Bacillus clausii bakterisi sporları doğal bir şekilde üretir. Sporlar bağırsak bölgesinde uygun yeri bulduklarında canlı hale dönüşmekle beraber çoğalmaya başlar. Ağız yoluyla alınan ürün ve dolayısıyla sporlar bozulmadan bağırsağa kadar ulaşabilmektedir. Bu sayede fizyolojik dengeyi yeniden sağlamaya yardımcı olabilir. Enterogermina hem çocuk hem de yetişkinler için ayrı ayrı formüle edilmektedir. 

Bağırsakta bulunan iyi bakteriler bazı durumlarda azalabilir ve beraberinde zararlı olan bakteriler de artabilir. Bunun nedenleri arasında mevsim değişikliği, stres, çevre kirliliği, hormon kullanımı olabilir. İyi bakteri sayısının azalması ve zararlı bakteri sayısının artması ile kişi pek çok rahatsızlıkla karşılaşabilir. 

Mutluluk hormonu olarak da bilinen serotoninin %95 oranı iyi bakteriler tarafından sentezlenmektedir. Serotonin hormonu nöronlar arası bir bağ kurarlar. Bu sebepten ötürü bağırsakta bulunan bakteri dengesinin sağlanması önemli bir konudur. Bağırsak ve beyin arasında bir ilişki olduğu düşünüldüğünde bu önem bir kez daha anlaşılabilmektedir. 

Enterogermina Faydaları

Sindirim sisteminin düzenlenmesi demek bağışıklığın da artacağı anlamına geldiğinden oldukça önemli bir konudur. Enterogermina idrar yolları, sindirim sistemi, akciğerlerdeki sistemlerin düzenlenmesini destekler. Probiyotikler temelde bağırsak ve sindirim sisteminin düzgün bir şekilde çalışması için önemlidir. Yararlı bakteriler bağırsaktaki flora dengesini sağlamada etkin roldedirler. Probiyotik desteği vücut fonksiyonlarının düzenli bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. 

Probiyotik desteği vitamin çeşitlerinin rahat bir şekilde sentezlenmesine yardımcı olurken sindirim sisteminin de desteklenmesine katkı sağlamaktadır. Probiyotikler zararlı bakterilerin kana karışmasını engelleyen hücrelerin de destekleyicisidir. Kişisel bakım ve takviye gıda kategorisinde bulunan probiyotik desteği ile hem kendinize hem de sevdiklerinize bu alanda bir takviye yapabilirsiniz. 

Enterogermina kullanımı

Takviye gıda kategorisinde yer alan Enterogermina probiyotik kullanımı oldukça kolaydır. Önemli olan yetişkinlerin mi yoksa çocukların mı kullanacağıdır. Çünkü eğer 11 yaş ve üzeri kullanacaksa 1 flakon tüketilmelidir. 2-10 yaş aralığındaki çocuklar kullanacaksa çocuklara özel üretilmiş olan Enterogermina probiyotikten de günde 1 flakon alınması önerilmektedir. Ancak bu flakonlar alınmadan önce mutlaka çalkalanmalıdır. 

Enterogermina sıvı formda rahat bir şekilde tüketilebilmektedir. Sadece kullanım esnasında günlük kullanım miktarının aşılmaması gerekir. Elbette bu takviye gıdayı kullanırken günlük beslenmeyle desteklenmesi gerektiği unutulmamalıdır. Çünkü diğer tüm takviye gıdalarda olduğu gibi Enterogermina da ilaç değil takviye gıdadır. Bu mantıkla kullanıldığı takdirde etkisini gösterebilmektedir. Ayrıca takviye gıda kullanırken eğer hamilelik, emzirme gibi durumlar var ise Enterogermina mutlaka bir doktora danışılmalı ve doktor tavsiyesi ile tüketilmelidir. Belirli hastalıklar ve rutin ilaç kullanımları var ise yine mutlaka hekime başvurulması gerekir. 

Enterogermina kullananlar yorumlarında nasıl kullandıklarını ve nasıl bir etki gördüklerini paylaşmaktadırlar. Ürün değerlendirmelerinde ürün hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak mümkündür. Ürünün sağladığı faydalar ve ne kadar kullanılması gerektiği gibi detayları da yine yorumlardan öğrenmek mümkündür. Şayet bir kişi bu takviye gıdayı ilk kez kullanacaksa ve tereddütteyse değerlendirme ve yorumları okuyabilir, bir fikir sahibi olabilir.

Ürünün altındaki yorumlarda bağışıklığı güçlendiren etkilerinin vurgulandığı görülebilmektedir. Bağışıklık sistemi kişiyi hastalıklardan koruma adına önemlidir. Çeşitli hastalıklara karşı korumaya yardımcı olan bağışıklık sistemidir. Enterogermina birtakım vitaminlerin sentezlenmesinde de rol oynadığı bilinmektedir. Bu vitaminler K, B7, B2, B1 şeklinde sıralanabilir. Pek çok ebeveyn çocuğunun sindirim sistemini ve bağışıklığını desteklemek için doktor tavsiyesi ve onayı ile Enterogermina kullanabilmekte ve etkilerini yorumlarda paylaşabilmektedir.   

Okul dönemi çocuklarda birtakım hastalıklar sıklıkla görülmektedir. Kalabalık ortamlarda bulunan çocuklar diğer çocuklardan belirli hastalıkları kapabilmektedir. Bulaşıcı hastalıklara karşı tedbir almak ise güçlü bir bağışıklık sisteminden geçmektedir. Bu nedenle ortamda kişisel temizliğin yanı sıra hijyen koşullarının da sağlanması gerekir. Bunun yanında bağışıklığın desteklenmesi de önemlidir. Normal gıdalar bağışıklığı en iyi şekilde destekler ancak bazı durumlarda bağışıklık yeteri kadar desteklenmeyebilir. Bu gibi durumlarda doktor önerisi ile Enterogermina takviye gıda kullanımı söz konusu olabilir.

Ebeveynler, 2 yaşından itibaren doktor önerisi ile Enterogermina’yı çocukların kullanımı için alabilirler. Normalde çocuklarda anne karnında mikrobiyal kolonizasyon süreci başlar ancak. Doğumdan sonra bunu desteklemek de önemlidir. Anne sütü bu konuda oldukça önemli bir destektir. Fakat sonraki süreçte probiyotik tüketiminin önemi ortaya çıkar ve bağışıklık sisteminin gelişmesi için Enterogermina probiyotik desteği gerekebilir. Bağışıklık gelişimi için 3. yaş oldukça önemlidir. Bu sebeple eğer çocuklarda bir sindirim, bağışıklık sorunu sezinleniyorsa doktorun onayı ile bu takviye gıdalardan faydalanmak mümkün olabilir.   

Enterogermina probiyotik fiyat aralığı ise üründen ürüne biraz farklılık gösterebilmektedir. Hem çocuk hem de yetişkin için alınacak Enterogermina takviye gıda çeşidine göre farklılık olabilmektedir. Markanın ürünlerinin içeriğindeki adette fiyat konusunda farklı bir belirleyicidir. Bağışıklığını ve sindirim sistemini desteklemek, güçlendirmek için probiyotik sunan Enterogermina doktor önerisi ile alınabilmektedir Enterogermina takviye gıdalar içerisinde doktorun da önerisi ile sıklıkla tercih edilen bir markadır. 

Enterogermina takviye gıda çeşitlerini daha yakından incelemek istiyorsanız sitemize göz atabilirsiniz. Farklı fiyat arlıkları ile sunulan çeşitleri listeleyebilir ve ihtiyacınıza en uygun ürünü alıp kullanabilirsiniz. Sitemizde detaylı olarak fiyat aralıkları ve indirim oranları verilmektedir. Bu sayede bütçenize en uygun takviye gıdayı seçebilir ya da indirimlerden faydalanabilirsiniz. Markalar arası fiyat karşılaştırmalarını da sitemizden rahatlıkla yapabilirsiniz. Bağışıklık üzerinde önemli etkileri bulunan probiyotik desteğini Enterogermina farkıyla almak için tek tıklamanız yeterlidir.   

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun