Enterogermina Probiyotik

Sadece ticari operasyonlarıyla değil, üretim ve Ar-Ge yönüyle de öne çıkan Sanofi firması Türkiye’de sağlık sektörünün her alanında faaliyet göstermektedir. 65 senelik firma ihracatları ile Türk ilaç sektörünün öncü oyuncularındandır. Sanofi Türkiye, ülkenin hedeflerine ve katma değerli ürünlerde yerelleşme politikasına anlamlı katkı sunma amacıyla çalışmalarını yürütmektedir.

Türkiye’nin rekabet gücünü artırmaya yönelik politikalara uygum sağlamak maksadıyla sürekli yeni projeler üzerinde çalışmalar yürütmektedir. Bu anlamda hem ülke ekonomisine hem de sağlık alanına yaptığı yatırımlar ile öne çıkmaktadır. Türkiye’nin kalkınma hedeflerine ulaşmasında önemli bir rol oynama adına yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Sanofi Türkiye, Türkiye’nin en büyük ilaç şirketlerinden biri olarak ortalama 1800 çalışanı ile yerel ekonomiye ve kalkınmaya destek sağlamak amacıyla yenilikçi tedavi çözümleri üzerine odaklanmaktadır. Bununla beraber aşılar, tüketici sağlığı ürünleri, biyoteknolojik ilaçlar ile geniş bir ürün yelpazesi ile hizmet vermektedir.

Ürün gamında Enterogermina gibi takviye gıda ürünleri de bulunmaktadır. Sanofi farklı bölümleri ile amaca göre hizmet etmektedir. Sanofi Türkiye çatısı altında aşı üretimine odaklanmış olan Sanofi Pasteur, MS ve immünoloji alanında Sanofi Genzyme ve ilaç markalı jenerikler alanında Sanofi toplanmıştır.

Firma, Türkiye’de sağlık sektöründe 16 ana tedavi kapsamında ortalama 275 ürün ile çözüm sunmaya çalışmaktadır. İlaçların üretim tesis yeri olan Sanofi Lüleburgaz Üretim Tesisleri bu alanda lider olmakla beraber dünyadaki Sanofi merkezleri arasında ilk üçtedir. Üretim tesislerinin büyüklüğü ise 50 futbol sahası genişliğindedir. Bu tesis dünya sağlık standartlarına uygun şekilde çalışmalarını yürütmekte, yüksek kalitede pek çok farklı formda ilaç üretimi gerçekleştirmektedir.

Ar-Ge ve teknoloji geliştirme odaklı, üretilen yerel katma değerin artırılmasına yönelik çalışmalar ile Sanofi Türkiye yerelleşme politikalarına uyum kapsamında bir temel oluşturmaktadır.

Enterogermina Nedir?

Sanofi Türkiye çatısı altında üretilen destek gıdalardan bir tanesi olan Enterogermina hem yetişkin hem de çocuklar için ayrı ayrı sunulmaktadır. Enterogermina içeriğinde canlı spor bulundurur. Bacillus clausii sporları, hastalığa neden olabilecek çeşitli bakterilerin büyümesini kısıtlayan antimikrobiyal maddeler sentezleyebilirler. Bağışıklık proteininin çoğalmasını sağlayarak bağışıklık sistemine destek vermektedir.

Yetişkinlere oranla çocukların bağırsak mikrobiyotası çok daha hassas durumdadır. Okula gidiş-dönüş, seyahat, tatil gibi dönemlerde değişebilen beslenme düzeni ile biyolojik saatin değişmesi, hava koşulları gibi pek çok faktör sindirim sistemindeki dengeyi alt üst edebiliyor. Çocuklar için özel olarak üretilen Enterogermina Kids probiyotik mikroorganizmalar sayesinde çocukların sindirim sistemini düzenlemeye ve bağışıklık sistemini güçlendirmeye katkı sağlar.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun