Kozmela.com

Göğüs Kremi Nedir?

Bebekler dünyaya geldiklerinde anne babasının sevgisine ve ilgisine muhtaç olurlar. İlk bebeklik dönemlerinde ise beslenme gereksinimlerini karşılamak için anne sütüne ihtiyaç duyarlar. Emzirme anne ve bebek arasındaki en özel anlardan biridir. Emzirme, anne ve bebek arasındaki bağın daha da güçlenmesine yardımcı olur. Bebeklerin fiziksel ve zihinsel gelişimi için anne sütü oldukça önemlidir. Bebeğin ihtiyacı olan besin değerleri anne sütünde bulunmaktadır.

Doktorlar ve uzmanlar, bebeklerin ilk 6 boyunca anne sütü ile beslenmelerini önermektedir. Kadınların vücudu hamile kaldıkları ilk andan itibaren doğum sonrası için hazırlık yapmaya başlar. Doğum öncesinde göğüsler sütle dolmaya başlar. Doğumla birlikte ise göğüslerden süt gelmeye başlar. Bazı durumlarda doğumdan sonra süt hemen gelmez. Bu gibi durumlarda annenin bebeğini emzirmesi biraz zaman alabilir. Bu gibi durumlarda anneler, sütü arttırmak için doktor tavsiyesi doğrultusunda bazı uygulamalar yapabilirler.

ebekler doğdukları andan itibaren annelerini emmeye başlarlar. Gün içerisinde bebeğini birçok kez emzirmesi gereken anneler, meme bölgesinde oluşan yaralardan veya tahrişlerden rahatsız olmaktadır. Bu durum annenin canının yanmasına ve bebeğini emzirirken zorlanmasına sebep olabilir. Annelerin bebeklerini emzirmeye devam etmesi gerektiği için bu yaralar veya tahrişler daha da ilerleyerek annenin canını daha fazla yakabilir. Piyasada meme ucunda oluşan ya da oluşabilecek yaraları önlemeye yardımcı kremler bulunmaktadır. Anneler daha konforlu ve rahat bir emzirme süreci için bu kremlerden faydalanabilir.

Emzirme Döneminde Göğüs Kremi Kullanılabilir mi?

Anneler ve babalar bebeklerinin sağlığı konusunda her zaman seçici ve dikkatli olurlar. Anneler emzirme döneminde göğüs bölgesinde oluşan yaralarının iyileşmesi ister fakat bir yandan da kullanacakları ürünün bebeğin sağlığına zarar verme ihtimalinden korkarlar. Bu konuda dikkat edilmesi gereken şey kremlerin içeriğidir. Kremlerin içeriği kontrol edilmeli, bebeğin ve annenin sağlığına zarar verecek maddelerin olmadığından emin olunmalı, kimyasal ve alerjen maddeler içermemelidir. Krem kullanılmaya başlamadan önce muhakkak doktora danışılması gerekir.

Göğüs Kreminin Faydaları Nelerdir?

Anneler bebeklerini gün içinde sık sık emzirdikleri için göğüs uçlarında yaralar oluşabilmektedir. Oluşan yaralar ağrı ve sızıya sebep olabilir. Göğüs kremleri bu yaraların oluşmasını engellemeye ya da oluşmuş yaraların düzelmesine yardımcı olur. Emzirme sırasında göğüs uçları nemini kaybedebilir. Göğüs kremleri nemini kaybeden ve çatlayan göğüs uçlarını yumuşatmaya yardımcı olur. Oluşan yaralardan dolayı hassaslaşan göğüs uçları ile bebekleri emzirmek anne için acı verici olabilmektedir. Göğüs kremlerinin yardımları sayesinde emzirme dönemi anneler için tekrardan keyifli bir hal alabilir. Göğüs kremi seçilirken içeriği en doğal olan ürünler tercih edilmelidir.

Göğüs Kremleri Nasıl Kullanılır?

Emzirme döneminde hassaslaşan ve deforme olan göğüs uçları için özel olarak üretilen kremler kullanılır. Direk cilde temas ettiği ve emzirme döneminde olunduğu için anneler göğüs kremleri seçimlerine çok dikkat etmelidir. Göğüs ucunda meydana gelen yaralar anneyi rahatsız eder ve emzirme sürecinin acılı olmasına sebep olabilir.

Göğüs ucu iyileştirilmezse, emzirme süreciyle beraber yaralar daha da ilerleyebilir. Annelerin konforu ve rahat emzirme dönemi için önemli olan göğüs kremlerinin nasıl kullanılacağı merak edilebilmektedir. Kremlerin kullanımı oldukça kolay ve pratiktir. Kremi kullanmadan önce içeriği kontrol edilmeli ve anne ya da bebek için zararlı olabilecek maddelerin olmadığından emin olunmalıdır. Kremin kullanım talimatları incelenmelidir. Temel olarak benzer şekilde kullanılsalar da kimi kremlerin kullanım talimatları farklı olabilir.

Her kremin içeriğinde ürün oranı farklı olduğu için kullanım sıklığı değişebilmektedir. Bu noktada annenin göğsündeki yaranın derecesi de önemlidir. Yara veya deformasyon oranı arttıkça kremin sürülme sıklığı ya da miktarı artabilmektedir. Kremi uygulamadan önce eller yıkanmalıdır ve kremin uygulanacağı bölge temizlenmelidir. Krem çıplak eller uygulanabildiği gibi kimi zaman kremi sürmeye yardımcı başka araçlarda kullanılabilmektedir. Kremi uygularken farklı bir araç kullanılacak ise bu araçların temizlenmesi ve hijyenik hale getirilmesi gerekir.

Kremin sürüleceği zaman iyi hesaplanmalıdır. Krem sürüldükten sonra göğse sürülen kremin emilmesi için belli bir süre bebeğin emzirilmemesi gerekebilir.

Her bireyin cilt yapısı farklı olduğu için önlem almak amacıyla krem ilk uygulamadan önce vücudun farklı bir bölümünde az miktarda sürülerek ciltte olumsuz bir etki edip etmeyeceği kontrol edilebilir. Kremler kullanılmadan önce doktora danışılması gerekir.

Göğüs Kremi Fiyatları

Her üründe olduğu gibi göğüs kremlerinde de birçok fiyat alternatifi bulunmaktadır. Kullanım amacından dolayı özellikle hamilelik döneminde temel gereksinim ürünlerinden sayılabilecek olan göğüs kremleri için birçok çeşit krem satışı vardır. Kremlerin fiyatlarını, markaları, içerikleri, gramajları, organik veya doğal içerikli olup olmaması gibi faktörler etkiler.

Organik ya da doğal içerikli ürünler, içeriğinde kullanılan maddeler ve üretim süreçlerinden dolayı diğer ürünlere göre daha pahalı olabilmektedir. Bu noktada ürünlerin pahalı olmasının yanı sıra anne ve bebek için daha uygun olduğu unutulmamalıdır. Gramajlar da göğüs kremlerinin fiyatlarını etkiler. Ürünlerin gramajları arttıkça fiyatları artar ama birim fiyatı kontrol edildiğinde fazla gramajlı olan ürünler bazen birim fiyatı bakımından daha cazip olabilmektedir. Markalar da fiyatları etkileyen diğer bir faktördür.

Aynı içeriğe ve gramaja sahip iki farklı markanın fiyatları bir birinden farklı olabilmektedir. Ürünün içeriği alışveriş yapılırken dikkat edilmelidir. İçeriğinin temiz olması, bebekler ve anneler için zararlı olabilecek maddelerin olmamasına dikkat edilmelidir. Ürünün içeriği de fiyatı etkileyen etmenlerden biridir. Göğüs kremi alırken birçok fiyat alternatifi bulunmaktadır. Anneler krem seçimi yaparken bütçeleri, kendileri ve bebekleri için en uygun kremi seçebilir. Uygun fiyatlı ürünleri almak için kampanyaları ve indirimleri takip edebilir.

Göğüs Kremi Markaları

Lansinoh Lanolin Göğüs Ucu Kremi’nin içerisinde katkı maddesi, papatya, koruyucu madde ve E vitamini bulunmaz. Göğüs uçlarını nemlendirmeye yardımcı olur. %100 linolin bulunur. Tadı ve kokusu olmadığı için bebekler annesinin kokusunu ve anne sütünün tadını alabilir.
Incia Göğüs Ucu Bakım Jel Kremi içerisinde shea yağı, zeytinyağı ve aynısefa yağı karışımı bulunmakta. Meme ucunu yatıştırmaya ve nemlendirmeye yardımcı olur. Annelerin ve bebeklerin cilt florası ile uyumludur. Yağ bazlı formülü meme ucunun daha uzun süre nemli kalmasına yardımcı olur.

Mustela Maternite Göğüs Ucu Kremi göğüs ucunu korumaya ve rahatsızlık hissinin azaltılmasına yardımcı olur. Omega 6 ve omega 9 bakımından zengindir. Doğal kaynaklı içeriklerden oluşturulmuştur. Organik sertifikalıdır ve vegandır. Kokusu yoktur.

Badger Nursing Balm Organik Göğüs Ucu Kremi dermatolojik olarak test edilmiştir. Göğüs ucunu nemlendirmeye ve rahatlatmaya yardımcı olur. Kremin sürümü kolaydır. Gluten, lanolin ve yapay koku içermez. Ayçiçeği, hindistancevizi yağı, balmumu, zeytinyağı ve carnubua wax içeriği cildi nemlendirmeye yardımcı olur.

Sizde aradığınız göğüs kremine sitemizden tek tıkla ulaşabilirsiniz.

Göğüs Kremi
Fırsatlardan ilk siz haberdar olun