Hacı Şakir

19. yüzyıl ortalarında Kırım’da mum ve sabun üretimi ile ticari faaliyetlerine başlayan Hacı Şakir, 130 yıllık geçmişi ile Türk insanının en aşina olduğu ve güvendiği markalardan bir tanesi. İlk markaları sabunu 1889 yılında üreten Hacı Şakir, 1915 yılında ailesi ile birlikte Türkiye’ye göç etmiş ve üretimlerine burada ara vermeden devam etmiştir.

1927 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından "Sabuncuzade Şakir ve Mahdumu" adıyla onaylandı. Hacı Şakir toplamda 98 sene boyunca Sabuncuoğlu ailesi tarafından yönetildi. 1970 yılında Ayazağa’da Gliserin Fabrikası kuruldu. 1974 senesinde ise modern makineli üretime geçildi.

Aile şirketi ilk olarak 1987 senesinde Maya Gruba dahil oldu. İlk önemli ihracat ise 1989 yılında gerçekleştirildi. Takvim 27 Temmuz 1999’u gösterdiğinde ise marka Colgate Palmolive Türkiye ailesine katıldı. Ürün gamını ise 2005 yılı ile birlikte genişletti ve Gebze’de yeni, modern üretim tesisleri kuruldu.

Üretime başladığı ilk günden bu zamana kadar kalitesi ve dürüstlüğünü muhafaza eden Hacı Şakir ürünlerini en küçük bakkaldan en büyük süpermarketler zinciri ve mağazalara kadar yaymıştır. Yarattığı güven olgusu ile tüm aile bireylerinin güvenle kullandığı ürünler imal eden marka köklü yerel tecrübesini global şirket standartlarına taşımıştır. Türk kültürünün ulaştığı tüm coğrafyada bu kültürün izlerini de beraberinde götürmüştür.

Pazarın ve tüketicilerin değişen ihtiyaçlarını en iyi şekilde analiz eden ve ürünlerinde bu değişime paralel geliştirmeler yapan marka portföyüne sürekli yeni ürünler eklemektedir. İnovasyonlarını yaparken ilkesel olarak sadece ilk günkü doğallığı ve kaliteyi korumakta ve bundan taviz vermemektedir. Hacı Şakir yıllardır tüketicilerin en çok tercih ettiği lider markalardan biridir ve marka olarak bu sorumluluğu her daim taşımaktadır.

Türk kültürünün bir parçası haline gelen, ürünleri ile her nesle dokunmuş olan 130 yıllık Hacı Şakir markası ilk günkü değerlerine sahip çıkarak büyümeye devam etmektedir. En küçük haneden en kalabalık birimlere, her evde, her alanda Hacı Şakir farkı kendisini göstermektedir. Bu güven ve özveri ile çalışmalarına devam eden markanın amacı daha pek çok nesle bu kültürü taşımaktır.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun