Kozmela.com

Hair Forte Sprey

2004 yılında faaliyetlerine başlayan Hair Pharma, saç ekimi ve tedavisi konusunda uzman doktor ve kadrosu ile çalışmalarına devam etmektedir. Firmanın temel amacı saç problemi yaşayan insanların bilimsellikten uzak ürünlerden uzaklaştırarak bilimsel olarak içeriği kanıtlanmış ürünlere yönlendirmek olmuştur. Gerek yurt içerisinde kimyager ve doktorlar ile yapılmış çalışmalar gerekse yurt dışında yapılan çalışmalardan yararlanarak en doğru formülü insanlarla buluşturmaktadır. Yola çıkarken ilk ürettiği üründen bu yana sürekli bir gelişim içerisinde olan firma bu anlamda en doğru ve bilimsel seçeneği sunmayı hedeflemiştir.

Yurt içerisinde tam donanımlı ve tüm belgelere sahip laboratuvarlar ve tesislerde üretimler gerçekleştirilmektedir. S.G. Kimya, Beka İlaç Sanayi ve Onur Kimya Laboratuvarı gibi iş ortakları ile yapılan çalışmalarda en kaliteli ve güvenli ürünler ortaya çıkarılmaktadır. Bu üretim tesislerinde ortaya çıkarılan ürünlerde kullanılan etken hammaddeler Avrupa’dan getirilmektedir. Hair Pharma kısa vadede dökülen saç sorunları adına Türkiye’nin en büyük laboratuvarlarından bir tanesine sahiptir. Burada yapılan çalışmalar ile saç kayıplarına karşı en etkili çözümü bulma adına önemlidir.

Hairforte Sprey Erkek

Erkek tipi saç dökülmenin %95’lik oranı kalıtsal (AGA) olmaktadır. Yani aileden gelen genetik bir mirastır. Kalıtsal saç dökülmesi temelde testosteron erkeklik hormonundan kaynaklanan “Di hidro testosteron (DHT)” hormonu ile alakalıdır. DHT hormonu saç kök hücrelerinin azalarak yok olmasına neden olur.

Erkek tipi saç dökülmelerini önlemek için DHT hormonunun saç köklerine zarar vermesi engellenmelidir. Hairforte markasının geliştirmiş olduğu erkek saç spreyi içeriğindeki procapil etken maddesi sayesinde saç kökünü uyarır. Bölgesel anlamda DHT hormonunun oluşumunu engellemeye yardımcı olur. Bu sayede eğer bir tedavi söz konusu ise oldukça büyük bir katkı sağlamaktadır.

Saç spreyi içeriğindeki procapil etken maddesinin etkenliği bilimsel olarak kanıtlanmış durumdadır. Bu etken madde DHT hormonunun saç köküne yaptığı hasardan korumaya yardımcı bir bariyer oluşturur. Bu şekilde tüylenmiş saçların kalitesi de artmaktadır.

Hairforte spreyin esas aktif maddesi procapildir. Ancak elbette sadece bu etken bileşen değil bunun yanında bitkisel pek çok faydalı öz de formüle edilerek sprey içeriğine dahil edilmiştir. Procapil etken maddesinin üreticisi Sederma Pharma adındaki Fransız markasıdır. Firma bu etken maddenin kullanımını kadınlar için %2 ve erkekler için %3 şeklinde önermektedir. Zaten tüm dünyada da içerik bu şekilde kullanılmaktadır. Hairforte sprey de yine uygun olan bu oranlarda madde içermektedir.

Hairforte Sprey Kadın

Kadınlardaki saç dökülmelerinin %50’si genetik nedenlerden ortaya çıkmaktadır. Genetik dökülme erkek tipi dökülme olarak bilinir. Tedavi planlamasında ise bu durum göz önüne alınır. Erkek tipi saç dökülmelerinde daha çok bölgesel kullanılan yardımcı ürünler önerilmektedir. Kadın tipi saç dökülmelerinde ise daha çok tablet şeklindeki yardımcı ürünler tavsiye edilir.

Kadın tipi saç kayıplarında saç kayıpları saç derisinin her yerinde görülmektedir. Bu nedenle erkek uygulamalarında önerilen sprey her alana uygulanmaz. Fakat kadınlardaki dökülmelerin büyük bölümü erkek tipi dökülmedir ve %2 procapil içeren ürün kullanılmalıdır. Kadın tipi dökülmelerde kullanılan Hairforte kadın sprey içeriğinde minoxidil bulundurmaz. Bu sebeple bu maddeye alerjisi olanlar için de idealdir. Bu ürün hem sprey hem de damla olarak sunulduğundan kişi hangisini daha rahat kullanabilecekse onu tercih edebilir.

Ürün şişesinde bulunan kabartma ve damlalıktaki marka sahte ürün üretimini de engellemektedir. Etkinliği bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış olan moleküllerle birlikte bitkisel aktif maddeler kullanılmış ve tek bir üründe buluşmuştur. Hairforte sprey çeşitlerini Kozmela üzerinden inceleyebilir ister erkek ister kadınlar için özel olarak üretilmiş olan spreylerden dilediğinizi sipariş verebilirsiniz.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun