Kozmela.com

HAMİLE GİYİM

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele

Hamile Giyim Çeşitleri

Hamilelik serüveni anneler için çok kutsal ve duygusal bir dönemdir. Anne adayları dünyaya gelecek olan bebeklerinin heyecanını yaşarken bir yandan da vücudundaki değişimlere de alışmaya çalışırlar. Hamileliğin ilk aylarından itibaren kilo alımları başlar ve hamileliğin son aylarına doğru kilo alımı daha da hızlanır. Bu durum anne adayının hareket etmesini zorlaştırır. Özellikle karın bölgesinin büyümesi ile oturup kalkmak zor bir durum haline gelir.

Hamilelik döneminde bol ve rahat kıyafetler tercih edilir. Dar kıyafetler anne adaylarını rahatsız edebilir. Hamile giyim ürünleri için özel birçok alternatif bulunmaktadır. Tunikler, pantolonlar, etekler, iç çamaşırları ve daha birçok ürün hamilelik dönemine özel olarak üretilmiştir. Bu ürünler anne adaylarının daha rahat ve konforlu bir hamilelik dönemi geçirmesine yardımcı olur. 

Konforlu Hamile Giyim Ürünleri

Hamile giyim ürünlerinde en çok dikkat edilmesi gereken şey ürünün konforlu olmasıdır. Bu dönemde anne adayları doğuma kadara belirli bir rutinde kilo alımına devam eder. Bu durum her geçen ay hareket özgürlüklerinin azalmasına neden olur. Hamile giyim ürünleri için tercih edilen ürünler ne kadar rahat ve konforlu olursa anne adayları da o kadar rahat olur. Dar ve kullanımı zor giysiler anne adaylarını rahatsız edebilir. Hamile giysileri hamileler için özel olarak üretilir. Anne adaylarının rahat etmesine yönelik ve hatta giyinip çıkarırken pratik olacak şekilde tasarlanır. Kilo alım süreci devam ettiği için ileriki aylarda da rahatlıkla giyinilebilmesi için bedeni ayarlanabilen kıyafetlerde bulunur. 

Hamile Giyim Ürünlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hamilelik süreci anne adayları için keyifli bir dönemdir. Bebeğine kavuşma yolunda geçen 9 ay içerisinde anne adayının bedeninde bazı değişiklikler meydana gelir. Bu değişikliklere annelerin alışması ve adapte olması gerekir. Kilo alımı da bu değişikliklerden biridir. Hamilelik öncesi istediği şeyleri rahatlıkla giyebilen anne adayları hamilelik döneminde daha seçici olur.

Eskisi gibi dar ve rahatsız olan kıyafetleri tercih etmez. Daha çok bol ve bedeninin içinde rahat edeceği kıyafetleri giyinirler. Anne adayları kıyafet seçimi yaparken ürünün kumaşına dikkat etmelidir. Hamile giyim ürünleri için pamuklu gibi cildin nefes almasına yardımcı olan ürünler tercih etmelidir. Cildin nefes almasını engelleyecek kumaşlardan yapılan kıyafetler tercih edilmemelidir. Hamilelik döneminde aniden sıcak basması gibi durumlar yaşanabilir. Özellikle bu durumu yaşan anne adayları çok kalın tek kat kıyafet giyinmek yerine birkaç kat kıyafet giyinerek ani sıcak basması durumlarında kıyafetinin bir katını çıkararak pratik bir çözüm üretebilirler.

Hamile giyim ürünleri için karın bölgesini sıkabilecek kıyafetlerden uzak durulmalıdır. Eşofmanlar, bol elbiseler, geniş tişörtler gibi rahat olan giysiler tercih edilmelidir. Tercih edilen giysilerin üzerinde rahatsız edici materyallerin olmaması daha konforlu kullanım imkanı sunar. Dış giyimde olduğu gibi içi giyimde de tercih edilecek ürünlere dikkat edilmelidir. İç çamaşırı seçimi yapılırken pamuklu gibi cildin nefes almasına yardımcı olan sütyen, atlet ve külotlar tercih edilmelidir. Kıyafetlerde olduğu gibi sütyen, atlet ve külot seçimi yapılırken de dar olmayan rahat ürünler kullanılmalıdır.

Hamile Giyim Ürünleri Fiyatları

Hamile giyim ürünleri için birçok marka ve ürün çeşidi vardır. İç çamaşırlarından kaban ve mont gibi dış giyime kadar anne adaylarının ihtiyacı olan hamile giyim ürünleri bulunur. Ürün çeşitliliği kadar fiyat çeşitliliği de çok fazladır. Hemen hemen her bütçeye uygun hamile giyim ürünü vardır. Bu ürünlerin fiyatlarını pek çok faktör etkiler. Her üründe olduğu gibi hamile giyimi ürünlerinde de marka önemli bir etkendir. Her markanın fiyat skalası farklıdır ve aynı tarz ürün için ayrı fiyat politikası uygularlar.

Tercih edilecek ürünün kumaşı da fiyatı etkiler. Pamuklu kumaştan olan giysiler sentetik gibi kumaşlara göre daha pahalıdır. Hamile giyim ürünleri için kullanılan kumaş ve boya maddesi önemlidir. Giysilerin doğal ve organik ürünlerden oluşması fiyatını arttıran etkenlerdendir. Hamilelerin her geçen ay daha fazla kilo alması aynı kıyafetleri giyinememesine sebep olabilmektedir. Bunun için özel olarak üretilen ayarlanabilir giysiler fiyat olarak daha pahalı olabilmektedir. 

Hamile Giysileri ile Hem Şık Hem Rahat

Hamilelik döneminde anne adaylarının kıyafet seçiminde en çok dikkat ettiği şey rahatlıktır. Kilo alımı ile beraber hareket özgürlüğü kısıtlanmaya başlar. Oturmak ve kalkmak daha zor olabilmektedir. Bu sebeple rahat kıyafetler giyinmek anne adayları için çok önemlidir. Hamileler için pek çok kıyafet seçeneği vardır. Rahat olmakla beraber şık görünmekte mümkün. Hamilelerin en çok tercih ettiği giysilerden biri elbiselerdir. Özellikle bol kesim olan elbiseler anne adaylarının hem şık görünmesini hem de rahat olmasını sağlar.

Elbiseler tüm vücudu sarıp sıkmadığı için hareket özgürlüğü sağlar ve giyip çıkarması da kolaydır. Hamile giyim ürünleri için en çok tercih edilen giysilerden biri de taytlardır. Esnek oluşu ile konforlu bir kullanım sağlar. Tayt seçimi yapılırken vücudu çok sıkmadığından emin olunmalı ve karnın üstüne gelmeyecek şekilde kullanılmalıdır.  

Hamileler için rengarenk ve şık tişörtler bulunmaktadır. Taytlar veya bol kesim pantolonlar ile kombinlenerek şık bir görüntü elde edilebilir. Tişört seçimi yaparken çok dar olmamasına bol kesim olmasına dikkat edilmelidir. Hamile giyim ürünleri denilince ilk akla gelen şey muhakkak ki salopetlerdir. Bol kesim kalıbı ve şık görüntüsü ile her daim anne adaylarının en çok tercih ettiği kıyafetlerden olmuştur.
 

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun