HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi hem sütü ile hem de yağı ile bugün dünyada pek çok farklı alanda kullanılan doğal meyvedir. Özellikle tropikal bölgelerde sık bir şekilde yetişen Hindistan cevizi sert kabuklu bir meyve olsa da içi oldukça yumuşak ve lezzetlidir. Soğuk sıkın yöntemi ile elde edilen sütü ve yağı ise kozmetik, dermokozmetik ve gıda alanlarında sık bir şekilde kullanılmaktadır. Hindistan cevizi yağı kurutma işlemi ile elde edilebildiği gibi kurutmadan soğuk sıkım yöntemi ile de elde edilebilen bir yağdır.   

Hindistan cevizi yağı faydaları

Özellikle tropikal bölgelerde yetişen bu meyvenin hem kullanım alanları çok çeşitlidir hem de saymakla bitmeyecek faydaları vardır. Hindistan cevizi yağı sıvı ya da katı şekilde kullanılabilen bir yağdır. Hem yumuşak yapısı ile hem de hoş kokusu ile cezbedici bir yönü vardır. Çeşitli yiyeceklerde kullanılabilen yağ kozmetik alanında da çok popülerdir. Hindistan cevizi yağının sağlık alanında da pek çok rahatsızlığı önlemeye yardımcı olarak da kullanıldığı bilinmektedir. Düzenli kullanım dahilinde kalp ve damar sağlığını korumaya yardımcı olduğu uzmanlar tarafından belirtilmektedir.    

Hem katı hem de sıvı olarak tüketilebilen yağın önemli bir özelliği de ısıya karşı olan dayanıklılığıdır. Hindistan cevizi yağının pek çok kullanım alanı olmakla beraber nasıl kullanıldığı da son derece önemlidir. Çünkü ürünün sıvı ısıtılmış ya da soğuk katı şekilde kullanım alanları birbirinden farklıdır. O sebeple ne amaçla kullanılacağı önemlidir. Örnek vermek gerekirse yemeklerde kullanmak için ısıtıp soğuttuktan sonra ekleme yapılabilir. Salatalarda kullanırken ise sıvı şeklinden yararlanabilmek mümkündür.   

Yemeklerde özellikle sote ya da kavurmalarda lezzet katmak adına Hindistan cevizi yağını kullanabilirsiniz. Sabahları kahvaltılarda da Hindistan cevizi yağı kızarmış ekmeklerin üzerinde lezzetli bir şekilde tüketilebilmektedir. Yaz aylarında soğuk içeceklerde de Hindistan cevizi yağı kullanılabilmektedir. Katı halde içeceğe bir kaşık atmak yeterlidir. Çayların yanındaki atıştırmalıkları daha lezzetli hale getirmek için de kullanılabilir.

Kurabiye, kek, pasta tariflerinde lezzet katması amacıyla kullanılabilir. Kızartma tariflerinde de Hindistan cevizi yağı sıklıkla kullanılır. Et, balık, tavuk kızartmalarında ya da fırın tariflerinde tercih edilebilir. Hindistan cevizi yağı tüm sıcak ve soğuk yiyeceklerle tüketime uygun olan bir yağdır. 

Hindistan cevizi yağı kozmetik markalarının da sıklıkla tercih ettiği bir içeriktir. Tıraş sonrasında ciltte tahrişlerin önüne geçmek için bu yağ uygulanabilir. Dudak, yanak kurumalarının önüne geçmek için kış aylarında kullanımı uygundur. Hindistan cevizi yağının cildi derinlemesine temizlemek, makyaj kalıntılarını çıkartmak gibi de önemli özellikleri bulunmaktadır. Elleri, tırnak etlerini yumuşatmak, pürüzsüz hale getirmek için kullanılabilir.  

Hamilelik döneminde ortaya çıkabilen çatlakların giderilmesinde yardımcı bir üründür. Saç bakımında, masajlarda kullanılabilir. Ciltteki nem oranını dengelemeye, nem desteği vermeye de yarımcı olan bir yağdır. Saçların daha parlak, canlı gözükmesi için yine Hindistan cevizi yağı kullanılabilir. Hindistan cevizi yağı yaz aylarında güneşin zararlı ışınlarına karşı tedbir almak için, cildi korumak için kullanılabilir. Doğal içeriği, yumuşak ve hoş kokusu nedeniyle deodorantlarda da kullanılan bir yağdır. Farklı uçucu yağlarla karıştırılarak tek başına da kullanıma uygundur.  

Hindistan cevizi yağı neler için kullanılır?

Hindistan cevizi yağı hem saça hem de cilde farklı şekillerde uygulanabilen bir yağdır. Saç diplerinden başlayarak uçlara kadar uygulanabilen bu yağ her saç tipi için idealdir. Kuru, yağlı, normal, hassas, kıvırcık, dalgalı fark etmeksizin her saç tipi üzerinde rahatlıkla kullanılabilen bir yağdır. Saçları yoğun şekilde nemlendirmeye yardımcıdır. Saçları yıkamadan önce uygulama yapıldığında yoğun bir nemlendirme etkisi veren yağ sıklıkla kullanılmaktadır. 

Duş öncesinde saçlara kuru bir şekilde uyguladıktan sonra 1 saat kadar bekleterek en verimli sonucu almak mümkündür. Hindistan cevizi yağı duş sonrasında saç uçlarına ıslak bir şekilde de uygulanabilir. Saçlara dolgunluk vermeye yardımcı olur. Saçların onarılma sürecine destek verir. Özellikle saç kırıklıklarından şikâyet edenler için Hindistan cevizi yağı oldukça idealdir. Saçlarında kabarma ya da elektriklenme yaşayanlar Hindistan cevizi yağı kullanarak bu kabarmayı kontrol altına alabilir. Ayrıca bu yağ sayesinde saçlar yumuşayacağı için çok daha rahat bir şekilde taranabilir. 

Hindistan cevizi yağının cilt üzerinde de olumlu etkileri bulunmaktadır. Yağlı, kuru, hassas ya da karma fark etmeksizin Hindistan cevizi yağı saçlarda etkisini en iyi şekilde göstermektedir. Cilde uygulama için hem soğuk hem de sıcak şekilde yağdan faydalanmak mümkündür. İyi bir cilt nemlendiricisi olduğundan kuruluk yaşanan bölgelere yağ direkt olarak uygulanabilir. Özellikle çok kuru ciltlerde etkili bir nemlendirme söz konusu olur. 

Cilt tonunda dengesizlik yaşayanlar, leke problemi çekenler için Hindistan cevizi yağı dengeleyici bir destek olarak kullanılabilir. Daha yumuşak, pürüzsüz ve canlı bir cilt görünümü sağlamak için Hindistan cevizi yağı kullanılabilir. Peeling etkisi olduğu için cildi temizlemek, pürüzleri gidermek için Hindistan cevizi yağını masaj şeklinde cilde yedirmek yeterlidir. Hoş bir kokuya sahip olan bu yağı losyon olarak tüm vücudunuz üzerinde kullanabilirsiniz. Duş sonrası vücuda nem sağlamak için Hindistan cevizi yağı uygulaması yapılabilir. 

Hindistan cevizi yağı E vitamini bakımından oldukça zengindir. Bu vitamin ise siyah nokta, sivilce gibi cilt problemlerinin giderilmesine yardımcı olduğundan kullanılabilir. Kolajen ihtiyacı duyulan ciltlere ise cildi beslemesi açısından Hindistan cevizi yağı kullanılabilir. Bebeklerde ve yetişkinlerde ortaya çıkan pişik sorununun gidermeye, cildi rahatlatmaya yardımcı olur. Karın, bel bölgesinde ortaya çıkan çatlakların giderilmesine yardımcı olarak yine Hindistan cevizi yağı güvenle kullanılabilir.  

Hindistan cevizi yağının kaş ve kirpikler üzerinde de olumlu etkileri olduğu bilinmektedir. Kaş ve kirpikleri canlandırmaya yardımcı olan yağ ayrıca kaş ve kirpiklerin dolgun bir görünüme kavuşmasına da katkı sağlar. Yüz bölgesindeki kirleri temizlemeye, lekeleri gidermeye yardımcı olan bu doğal yağ cildin nem dengesini sağlaması açısından da etkili bir destek sunmaktadır. 

Cam kavanozları ile güvenle muhafaza edilebilen Hindistan cevizi yağlarının kullanımı oldukça kolaydır. Pek çok farklı markanın cam kavanozlarda Hindistan cevizi yağı çeşidi bulunuyor. Bu yağların fiyatları hemen hemen birbirine yakındır. Buradaki temel unsur gramajdır. 250 ml, 300 ml gibi farklı boyutlarda sunulan kavanozlar her ihtiyacı karşılayacak şekilde üretilmektedir. 50-100 gram gibi ufak boyutlarını çantalarda taşımak mümkündür. Bu sayede gidilen her yerde rahatlıkla kullanılabilir. Tamamen organik ve soğuk sıkım yöntemi ile elde edilen Hindistan cevizi yağı, gramajına göre fiyatlandırıldığından her bütçeye uygun seçeneklerle sunulmaktadır.    

Hem gıdalarda hem de bakım ürünü olarak kullanılabilecek Hindistan cevizi yağı ile yemeklere lezzet katmaktadır. Salata, yemek, ızgara, kahvaltı, soğuk içeceklerde Hindistan cevizi yağını güvenle kullanabilirsiniz. Tamamen bitkisel, organik olduğu için de herhangi bir bilinen yan etkisi bulunmamaktadır. Hem çocuklar hem de yetişkinler düzenli olarak kullanabilirler.  Yemeklerde kullanırken soğuk sıcak fark etmeksizin kullanılabilir. Yani sıcak yemeklere de soğuk salata, meze ve içeceklere de katabilir, gıdalarınıza ekstra lezzet kazandırabilirsiniz. 

Ecowera, Zade Vital, Dax, The LifeCo, Arifoğlu, Biofood, The Soap Factory gibi markaların sizlere sunmuş olduğu Hindistan cevizi yağı çeşitlerini sitemizde yakından inceleyebilirsiniz. Markaların Hindistan cevizi yağı çeşitlerini karşılaştırabilir ve ihtiyacını en iyi şekilde karşılayacak Hindistan cevizi yağını bulabilirsiniz.

Birbirinden faydalı içeriği ile bilinen Hindistan cevizi yağını hem yemeklerde hem de saç, cilt bakımında rahatlıkla kullanabilir bu doğal içerikten en iyi şekilde faydalanabilirsiniz. Markaların farklı ebatlarda, gramajlarda sunduğu Hindistan cevizi yağı çeşitlerini sitemizden dilediğiniz an sipariş verebilirsiniz. En uygun ödeme seçenekleri ile online olarak satın alabileceğiniz Hindistan cevizi yağı Türkiye’nin neresinde olursanız olun anında kargoya verilmekte ve sizlere ulaştırılmaktadır.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun