Kozmela.com

Hunca Care

Kozmetik sektöründe en güncel teknolojileri kullanarak her daim kapsamlı ve yenilikçi adımlar atan Hunca Care 1957’de kuruldu. Türk kozmetik endüstrisinin en köklü kuruluşlarından bir tanesi olan firma yaratıcı kimliği ile ön plana çıkmaktadır. Üretime ilk defa balsam üreterek başlayan firma 1978 senesinde Türkiye’nin ilk yerli erkek parfüm ve aftershave serisi Madigan’ı piyasaya sürdü. Parfüm ve deodorant segmentinde hızlı adımlar atmaya başlayan Hunca Care 1997 senesinde Çerkezköy/Tekirdağ’da kişisel bakım ürünleri fabrikası ile faaliyete geçti.

Müşteri memnuniyetini daima merkezine alan şirket 1998’de ISO 9001 belgesini aldı. 2002 senesine gelindiğinde ilk yerli deostick üretimi gerçekleştirdi. 2006 senesinde ise Duru Grup ile dağıtım alanında ortaklığa başlamıştır. Aynı sene enerjik, genç imajı yansıtan parfüm ve deodorant serisi She’nin ve Caldion Night’ın lansmanlarını gerçekleştirdi. Ardından yine geniş kitleler tarafından beğeni ile karşılanan Caldion markasını çeşitlendirmiştir.

2002 senesinde Hunca ailesine erkek parfüm kategorisinde Extory katılmıştır. 2003 senesinde ise ihracat pazarına yönelik Soft Deodorant’ın lansmanı gerçekleştirildi. 2010 senesinde Caldion ailesine Zen, City ve Jeans katıldı. 2012 yılında vücut spreyi, sprey deodorant pazarında önemli ürünler ekleyen firma 2013 senesine gelindiğinde ayak kremi ile eczane kanalında da yer almıştır. 2017 senesinde Hunca Kozmetik 22 dönümlük bir arazi üzerine kuruldu. Çerkezköy üretim tesisi toplamda 15.000 m2 kapalı alana sahiptir.

Müşteri beklenti ve ihtiyaçlarını çok iyi bir şekilde analiz ederek çalışmalarını bu doğrultuda sürdüren Hunca Care teknolojiyi yakından takip ederek Avrupa standartlarında üretim yapmaya devam etmektedir. Ürün gamını sürekli yenileyen ve genişleten firma alanında lider ve yenilikçi bir konuma gelme adına Ar-Ge çalışmalarını sürekli olarak ön planda tutmaktadır.

Fiyat-kalite performansını müşteri lehine geliştiren firma hem yurtiçi pazarında hem de yurtdışı pazarında daha geniş bir alana yayılmayı hedeflemektedir. Rekabetçi pazar koşullarına en hızlı şekilde cevap veren firma kaliteden ödün vermeden, müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir. Ürün çeşitliliğini kendi hedefleri doğrultusunda kaliteden ödün vermeden sürdüren Hunca Care doğaya ve insana saygı politikasından taviz vermeden çalışmalarını yürütmektedir.

 

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun