Kayısı Çekirdeği Yağı

Cilt ve saç bakımında önemli bir destekleyici etki sunan kayısı çekirdeği yağı cilt problemleri ile başa çıkma konusunda da önemli bir takviyedir. Kayısı çekirdeği yağı ilerleyen yaşla beraber ortaya çıkan kırışıklıklar üzerinde de yapıcı destek sağlar. İçeriğinde hem E hem de A vitamini barındırır. B u önemli vitaminler yaşlanma belirtilerini yavaşlatmada yardımcı faktör sağlar.

Kayısı çekirdeği içeriğindeki vitaminlerin yanı sıra faydalı yağ asitleri de barındırır. Omega-6 sınıfı olarak nitelendirilen bu yağ asitleri yüz bölgesinde ortaya çıkan cilt tonu eşitsizliklerine karşı yardımcı etki sağlar. İltihap önlemeye katkı sağlayan yapısı ile sedef ve egzama gibi hastalık belirtilerini hafifletmeyi hedefler.

Kayısı Çekirdeği Yağı Ne İşe Yarar?

Kayısı çekirdeği yağının pek çok faydasından bahsetmek mümkündür. Cilt lekeleri, siyah nokta, akne, sivilce gibi problemlerden kurtulmaya destek sağlar. Kayısı çekirdeği yağını vücudunuzun tüm bölgeleri için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hafif ve ince bir yapıya sahip olduğundan cilt tarafından kolay ve hızlı bir şekilde emilebilmektedir. Cilt bakımında gözeneklerin temizlenmesine ve açık olan gözeneklerin kapanmasına son derece yardımcıdır. Cilt tonunu eşitleme, lekeleri giderme ve kırışıklıkları açma konusunda da katkı sağlar.

Kayısı Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır?

Kayısı çekirdeği yağını hem saç bakımı için hem de cilt bakımı için kullanabilirsiniz. Bunu ilgili kısma uygulama ile yapabildiğiniz gibi direkt olarak tükete de bilirsiniz. Kayısı çekirdeğinin kullanımı amaca göre değişiklik gösterebilir. Bu sebeple eğer kozmetik anlamda kullanılacaksa farklı tüketilecekse ayrı değerlendirilmelidir. Tüketilen kayısı çekirdeği yağları üzerinde tüketime uygundur yazısını görebilirsiniz.

Cilt bakımı yapmak için cildinize uygulayabilirsiniz. Ancak kayısı çekirdeği yağını özellikle güneşe çıkmadan önce uygulamamaya dikkat etmelisiniz. Pamuğa 3 damla kadar kayısı çekirdeği yağı damlatabilir ve temiz cilde uygulayabilirsiniz. Kuru ve temiz cilde uyguladığınız kayısı çekirdeği yağının etkilerini kısa bir zamanda görmeye başlarsınız.

Saç bakımı için kullanmayı düşünüyorsanız duş esnasında kullandığınız şampuanın içerisine ilave edebilirsiniz. Şampuanınızın içine koyacağınız 2 damla bile saçınızdaki etkisini görmenize yeterli olmaktadır. Fakat kayısı çekirdeği yağı kullanımı esnasında aşırı soğuk ya da sıcak su kullanmamaya özen göstermek gerekir. Aksi halde cilt derisinin tahrişi söz konusu olabilmektedir.

Kayısı Çekirdeği Yağı Fiyat

Kayısı çekirdeği yağı içeriğindeki faydalı bileşenler nedeniyle geniş bir kesim tarafından tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. Bu anlamda hemen herkesin rahat bir şekilde sahip olacağı bir fiyat düzeyi ile alıcılara sunulmaktadır. Hem cilt hem de saç bakımına özen gösterenlerin favorilerinden olan kayısı çekirdeği yağı gözle görünür etkileri ile fark yaratıyor. Kullanacağınız alana göre uyguladığınız takdirde yüz güldüren sonuçlar alabilirsiniz. Takviye olarak sizlere sunulan kayısı çekirdeği yağı fiyatı hemen her bütçeye uygun ve rahat uygulanabiliyor oluşu ile tercih sebebidir. Kayısı çekirdeği yağı çeşitlerine Kozmela üzerinden bakabilir ve dilediğiniz ürünü hemen sipariş verebilirsiniz. 

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun