Kozmela.com

KOÇAK FARMA

Koçak Farma markasında 1 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele

Koçak Farma Marincap

1971 senesinde kurulmuş olan Koçak Farma beşeri ilaç ve etken madde üretimi ile yola çıkmış ve 2000 senesinde Çerkezköy Organize Sanayinde 140.000 m2 alan üzerine kurulu ve 100.000 m2 kapalı alana sahip üretim tesislerine geçmiştir. 50. yılını kutlayan firma Türkiye’nin en büyük kapalı alanına sahip ilaç üretim tesisine sahiptir. Koçak Farma Grubu içerisinde yaklaşık 2 bin kişi istihdam edilmektedir. Firma, Türkiye’nin ilk 500 büyük sanayi kuruluşu arasında 151. sırada yer almaktadır. 

Koçak Farma Bilim departmanı, Sanayi ve Ticaret bakanlığı onayına sahip Araştırma ve Geliştirme merkezidir. Bu departmanında 100’e yakın bilim insanı ve uzman araştırmalarını sürdürmektedir. Ayrıca Koçak Farma ilaç üretim tesisleri Avrupa birliği GMP onaylı bir özel üretim alanına da sahiptir. Tıbbın pek çok alanına yönelik ilaç üretimleri gerçekleştiren firma özellikle kadın hastalıkları, kadın doğum, üroloji onkoloji, kardiyoloji, göğüs hastalıkları ve genel sağlık üzerine ürünler üzerine yoğunlaşmıştır.

Koçak Farma özel üretim tesislerinde farmasötik formlarda üretimlerini gerçekleştirmektedir. Koçak Farma yumuşak kapsül ürünleri, kanser ürünleri, liyofilize flakon ve ampul ürünleri, steril kartuş ürünleri, hazır steril şırınga formundaki ürünlerini ilk kez Türkiye halkı ile tanıştırmıştır. Koçak Farma 50 senedir Sağlık Bakanlığı'nın tüberküloz ilaç ihtiyacına cevap vermektedir. Onkoloji alanında ise 90’ı aşan ürün ruhsatı bulunmaktadır. Onkoloji dalında ülkenin tüm ihtiyaçlarını karşılama kapasitesi bulunmaktadır. Bu alanda dünyanın önde gelen firmalarından bir tanesidir. 

Koçak Farma, 2011 senesinde Onkoloji ilaçları ve Hammaddelerinin üretimi projesi kapsamında altın havan eczacılık ödülüne layık görülmüştür. 2012 senesinde ise kanda pıhtılaşmayı önleyen enoksaparin sodyum etken maddesi ve bitmiş ürün üretimi projesini hayata geçirmiştir ve bu proje ile TÜBİTAK 10.Teknoloji ödülleri büyük ölçekli firma süreç kategorisinde finale yükselmiştir. Ayrıca yine aynı proje ile Altın Havan Eczacılık ödülüne layık görülmüştür.

Koçak Farma İlaçları

2013 senesinde Diyabet tedavisinde kullanılan biyobenzer ürün İnsülin’in etken madde ve bitiş ürün olarak üretimi projesi ile Altın Havan Eczacılık ödülüne layık görülürken yine aynı proje ile 2014 senesinde ÜBİTAK 11.teknoloji ödülleri büyük ölçekli firma süreç kategorisinde finale yükselmiştir. Avrupa birliği sağlık otoriterleri tarafından denetlenen üretim tesisleri Avrupa birliği GMP (iyi üretim uygulamaları) uygunluk sertifikasına sahiptir.

Koçak Farma, Avrupa birliği GMP onaylı tesislerinde ürettiği ürünlerini İspanya, İtalya, Fransa, Almanya gibi AB ülkeleri ile Avustralya, Güney Kore gibi farklı coğrafyalarda yer alan 40’dan fazla ülkeye ihraç etmektedir. Güney Afrika, Ukrayna, Libya, İran, Irak gibi ülke otoriteleri tarafından da denetlenmiş ve onaylanmış olan Koçak Farma bu ülkelere de ihracatı bulunuyor. Koçak Farma, çok uluslu jenerik firmalar için ayrıca araştırma ve geliştirme çalışmaları yürütmektedir. Fason üretim yapmakta ve ruhsat dosyası hazırlamaktadır.

Koçak Farma ISO 14001 Çevre yönetim sistem sertifikası, ISO 9001 kalite yönetim sistem sertifikası, , OHSAS 18001 iş ve sağlık koruma yönetim sistemi sertifikalarına sahiptir. Koçak Farma 2014 senesinde Biyoteknolojik ilaç üretimi için Çerkezköy OSB’de ilaç üretimi için 1.100.000.000 TL toplamında yatırım teşviki almıştır. Türkiye’nin ilk biyoteknolojik ilaç üretim tesisinin temeli ise 24 Eylül 2014 yılında Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde atılmıştır.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun