10 Adımda Kore Cilt Bakımı

Kore kozmetik ürünleri günümüzün kozmetik trendlerinde oldukça popüler. Öyle ki hem kaliteli hem de etkili ürün seçenekleri ile Kore markaları tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük bir ilgi ile karşılanıyor. Kore markalarının sunduğu bakım ürünleri arasında tonik, serum, maske, nemlendirici gibi pek çok ürün öne çıkıyor. Pek çok farklı marka kadın cilt tipine uygun geliştirdiği ürünlerle öne çıkıyor. Ancak hepsinden önce Kore kozmetiği yani K-Beauty neden bu kadar popüler, onları diğer cilt bakım ürünlerinden ayıran özellikler neler buna bakalım.

Kore Cilt Bakım Ürünleri Neden Bu Kadar Popüler?

Eğer cilt güzelliği söz konusu olduğunda trendleri yakından takip eden biriysen Kore kozmetiğinin ne denli yükselişte olduğunun farkındasındır. Uzak Doğu’nun güzellik algısını en iyi şekilde yansıtan Kore kozmetiği günümüzde en büyük markaların bile rekabetten uzak durmaya çalıştığı bir alan. Kore kozmetiğinin bu denli yükselişe geçmesi ise Koreli kadınların pürüzsüz, porselen bebekleri andıran ciltlerinin sırrına olan meraktan kaynaklanıyor. Koreli kadınlar doğal ve kapsamlı cilt bakımları ile biliniyorlar. Kore kozmetiği diğer adıyla K-Beauty felsefe olarak “önce cilt sağlığı” mottosunu benimsemiş ve markaların ürünleri bu bakış açısıyla geliştirilmiştir. Ayrıca Kore kozmetiği pek çok farklı cilt problemine bulduğu doğal çözümlerle de son yıllarda popülerliğini arttırmış durumda.

Kore kozmetiğinde kullanılan doğal özler özellikle Batıda kolay bulunamayan içerikler olduğundan bu Kore kozmetiğini bir adım daha öne çıkartıyor. Ayrıca Kore cilt bakım ürünlerini üretirken ekstraksiyon ve fermantasyon gibi Batıda nadir uygulanan yenilikçi teknikler uygulanıyor. Salyangoz özü, centella asiatica, kaktüs özü gibi bileşenleri kullanan Kore kozmetik markaları cilt probleminin üzerinden hızlı bir şekilde gelmeye destek veriyor. Bu sebeplerden ötürü son yıllarda Kore kozmetik ürünleri diğer ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de yoğun bir şekilde tercih ediliyor.

10 Adımda Kore Cilt Bakım Rutini

Biz de oldukça popüler olan Kore kozmetik ürünleri içerisinde kullanıcıların favorilerini senin için listeledik. Böylelikle ilk defa Kore kozmetik dünyası ile tanışacaklara ya da Kore ürünlerinde yeni ürün arayışında olanlara biraz olsa yardımcı olmak istedik. İşte kullananların en memnun kaldığı, en popüler Kore kozmetik ürünleri ve uygulama sıraları:

1) Cosrx Low Ph Good Morning Gel Cleanser - Ph 5 Değerinde Günlük Temizleyici Jel 150ml

Cilt bakımına ilk adım olarak yağ bazlı temizleyiciden başlayabilirsin. Cosrx Low Ph Good Morning Gel Cleanser günlük temizleyici jel ilk etapta cildini ölü deri kalıntılarından temizleyecek, cildini nemlendirmeye yardımcı olacak ve jel dokusu ile cildini yumuşatacak. Ürünü incelemek için HEMEN TIKLA!

2) Skinfood Egg White Perfect Pore Meringue Foam- Yüz Temizleme Köpüğü 200ml

İkinci adım Skinfood Egg White Perfect Pore Meringue Foam - Yüz Temizleme Köpüğü içeriğindeki yumurta beyazı ile cildine protein desteği sağlayacak. Ayrıca kolajen hücrelerini uyararak cilt direncini artırmaya katkı sağlayacak. Ürünü incelemek için HEMEN TIKLA!

3) Missha Near Skin Self Control Peeling Massage 200ml

Üçüncü adım olarak kullanacağın Missha Near Skin Self Control Peeling Massage içeriğindeki vitamin kapsülleri ve peptid ile cilt tonunu eşitleyerek dengeli ve pürüzsüz bir görünüm sağlamana yardımcı olacak. Hassas ciltler de dahil olmak üzere tüm ciltlerin kullanımına uygundur. Ürünü incelemek için HEMEN TIKLA!

4) Heimish Refresh Water 250ml - Aha & Bha Içeren Tonik

Sıra geldi tonik uygulamasına. Cilt bariyerini güçlendirmeye ve serbest radikallere karşı savaşmaya yardımcı olacak Heimish Refresh Water 250ml - Aha & Bha Içeren Tonik doğal bitki ve çiçek özleri ile cildin pH seviyesini dengelemene yardımcı olacak. Portakal meyve özü ve soya fasulyesi enzimleri ise kir, yağ ve ölü hücreleri cildinden temizlemene yardımcı olacak. Ürünü incelemek için HEMEN TIKLA! 

5) Cosrx Salyangoz Ekstreli Esans

Beşinci adımda kullanacağın %96 oranda süzülmüş snail salgısı içeren Cosrx Salyangoz Ekstreli Esans cildini dış faktörlerin olumsuz etkilerinden korumaya yardımcı olacak. Bununla beraber siyah nokta, sivilce gibi oluşumlarla savaşmana da destek olacak. Kullanmaya başladıktan sonra cildindeki canlılığa en kısa sürede tanık olacaksın. Ürünü incelemek için HEMEN TIKLA!

6) Seohwabi Whitening C+ Ampoule - Aydınlatıcı Ampul

Altıncı adımda uygulayacağın Seohwabi Whitening C+ Ampoule - Aydınlatıcı Ampul, Niasinamid içeriği ile öne çıkar. Bu etken madde hücreler arasında iletişimi sağlar. Cildin üzerindeki ton eşitsizliğini gidermene yardımcı olurken erken yaşlanma belirtilerini en aza indirmene yardımcı olacak. Ayrıca C vitamininin nemlendirme ve aydınlatmaya yardımcı etkisini cildinde gösterir. Ürünü incelemek için HEMEN TIKLA!

7) Skinfood Egg White Gözenek Yüz Bakım Maskesi 100 gr

Cildindeki fazla sebum oluşumunu engellemene yardımcı olacak Skinfood Egg White Gözenek Yüz Bakım Maskesi ayrıca içeriğindeki yumurta akı ile etkili bir protein desteği sağlar. Vitamin B3, Vitamin B2, magnezyum, selenyum, potasyum gibi cilt için birbirinden önemli içeriklere sahip olan bu maske ile pürüzsüz, canlı ve aydınlık bir görünüm elde edebilirsin. Ürünü incelemek için HEMEN TIKLA!

8) Missha APIEU Lactobacıllus Moisturuzing Göz Kremi

Sekizinci adımda cilt bakımına göz çevresini nemlendirerek devam edebilirsin. Missha APIEU Lactobacıllus Moisturuzing Göz Kremi, göz çevresinde oluşan kuruluk ve hassasiyeti en aza indirmene yardımcı olacak. Düzenli kullanımda göz çevresinde daha pürüzsüz, aydınlık ve nemli bir görünüm elde etmen mümkün. Ürünü incelemek için HEMEN TIKLA!

9) Chamos Repair Cica Centella Cream - Cilt Onarıcı Nemlendirici Krem

Hassas ve kuru ciltlere özel olarak formüle edilmiş olan Chamos Repair Cica Centella Cream - Cilt Onarıcı Nemlendirici Krem cilt üzerinde ortaya çıkabilecek ince çizgi oluşumunu gidermeye katkı sağlar. Ciltteki ton eşitsizliğini gidermeye ve cilt bariyerini güçlendirmene destek olacak. Ürünü incelemek için HEMEN TIKLA!

10) Missha APIEU Pure Block Water Proof Güneş Kremi SPF50+/PA+++ 50ml

Geldin cilt bakımında onuncu ve son adıma. Bu adımda cildini güneşten ve çevresel faktörlerin olumsuz etkilerinden korumaya yardımcı Missha APIEU Pure Block Water Proof Güneş Kremi kullanabilirsin. İz bırakmayan ve parlama yapmayan bu krem güneşten kaynaklı ortaya çıkabilecek yaşlanma belirtilerini en aza indirmene yardımcı olacak. Ürünü incelemek için HEMEN TIKLA!

Bu adımları takip ederek cildinde arzu ettiğin canlı, sağlıklı ve genç görünümü elde etmek mümkün. Dünyaca popüler Kore kozmetik markaları arasında bizim sana önerilerimiz bunlar ancak Kore kozmetiği adına daha pek çok ürünü BURAYI TIKLAYARAK inceleyebilir ve dilediğin ürünü en uygun ödeme koşulları ile anında sipariş verebilirsin.

 

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun