Kozmela.com

LYSOL

Lysol markasında 1 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele

Lysol Dezenfektan Çeşitleri

Dezenfektan spreyler bulunan ortamı, yaşam alanını daha hijyenik hale getirmek için kullanılan etkili ürünlerinden bir tanesidir. Dezenfektanlar özellikle temas edilen yüzeylerde sık kullanılan ürünlerdir. Günümüzde sprey formları ile pratik bir kullanım sağlarlar.   

Pek çok yüzeydeki kir, virüs ve zararlı mikroorganizmaları yok etmek için kullanılan dezenfektan markalarından bir tanesi Lysol dezenfektandır. Lysol dezenfektan sprey pek çok farklı yüzeyde kullanabilen, etkili hijyen sağlamaya yardımcı kullanışlı bir üründür. Farklı ebatlarda, içeriklerde çeşitleri bulunmaktadır. Lysol dezenfektan sprey pratik şişesi ile uygulaması rahat olduğu için de oldukça kullanışlıdır.

Lysol dezenfektan hangi ülkenin? 

Lysol markası, merkezi İngiltere’de bulunan ve hijyen, sağlık ve ev ürünleri üretmesi ile bilinen köklü firma Reckitt Benckiser çatısı altındaki markalardan bir tanesidir. Lysol markasının ilk çıkışı 1889’da dayanmaktadır. Almanya’da kolera salgınını sonra erdirmek isteyen Dr. Gustav Raupenstrauch uzun uğraşları neticesinde ortaya çıkmıştır. 1918’de İspanya’da patlak veren İspanyol gribi salgını sırasında ise Lysol dezenfektanı influenza virüsüne karşı bir tedbir olarak insanlara tanıtıldı. 1920’lerin sonunda ise kadın hijyeni olarak tanıtılmaya ve tüketicilere pazarlanmaya başlamıştır. 

Zaman içerisinde önce hastane ve depoları dezenfektesini sağlamak amacıyla geliştirilen ürün daha sonra banyo temizleyicileri olarak piyasadaki yerini aldı. 1980’lere gelindiğinde çok amaçlı temizleyici olarak tüketicilerin ihtiyacını karşılamak üzere geliştirildi ve piyasaya sürüldü. 
2000 yılında ise dezenfekte işlemini gerçekleştirmek için pratik kullanımı ile Lysol dezenfekte mendiller tüketicilerle buluştu. Sonrasında ise el sabunları şeklinde ürün çeşitliliği artmaya devam etti. Günümüzde dezenfektan sprey formunda ürünleri ile hem evlerde hem işyerlerinde Lysol dezenfektan sıklıkla kullanılmaktadır.

Lysol Dezenfektan Sprey Nerelerde Kullanılır?

Lyseol dezenfektan sprey çok amaçlı kullanıma sahip olup yaşam alanlarında 100’ün üzerinde yüzeyde güvenle kullanılabilmektedir. Kullanıldığı alanları kısaca sıralamak gerekirse tezgah, fayans, buzdolabı dış yüzeyi, sırt çantaları, mama sandalyeleri, puset ve daha pek çok alan sayılabilir. Özellikle günlük yaşamımızda sıklıkla temas ettiğimiz alanlarda bu sprey kullanılabilmektedir. Kapı kolları, sürekli temas edilen koltuklar, musluk bataryası, kumandaya da musluk başlıklarında kullanılabilir ve tam manasıyla bir hijyen sağlanabilir.   

Lysol sadece evlerde değil işyerlerinde, kurumlarda da kullanılabilmektedir. Özellikle sık temas edilen ofis malzemeleri, koltuk, masa gibi malzeme ve yüzeylerde hijyen sağlamak ve zararlı mikroorganizmaları uzak tutmak için Lysol dezenfektan sprey kullanılabilmektedir. 

Lysol ne kadar etkili?

Lysol dezenfektan sprey kullananlar bu ürünün ne denli etkili olduğunu görebiliyorlar. Sterilize edilmek istenen yüzeye belirli bir miktarda uygulama yapmak yüzeydeki zararlı mikroorganizmalardan kurulmak ve ortama hijyen sağlamak için yeterlidir. İçeriğindeki etil alkol ve kuat insan sağlığı için son derece tehlike teşkil eden mikroorganizma ve virüslerin %99.9’unu öldürmeye yardımcı olmaktadır.

Pratik, kullanışlı sprey formu ile her yerde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Lysol dezenfektan kötü kokuya neden olan bakterileri etkili bir şekilde ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Bunun yanında küflenmeyi de bir haftaya kadar önleyebilmektedir. Lysol sprey içeriği klor içermemektedir. Bu sebeple pek çok kumaş ve yüzeyde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Ayrıca uygulama sonrasında yüzeyde, ferah, mis bir koku bırakır ki bu da uzun süre etkisini gösterir.   

Diğer tüm hijyen ve temizlik ürünlerini kullanmadan önce yapıldığı gibi Lysol dezenfektan spreyi de kullanmadan önce üzerindeki kullanım talimatlarını dikkatli bir şekilde okumak gerekir. Bu sayede hangi yüzeyde nasıl bir sonuç alabileceğinizi de görebilirsiniz. 

Lysol Dezenfektan Kullanımı

Eğer Lysol dezenfektan nasıl kullanılır diye merak ediyorsanız kullanımının oldukça basit olduğunu söylemek gerekiyor. Dezenfektanı her şeyden önce doğru yüzeye uygulamak gerekir. Doğru bir uygulama için ise Lysol dezenfektanı toz ve kirden arındırmak istediğiniz yüzeye 15 cm’lik bir mesafeden püskürtmeniz yeterlidir. Sonrasında ise spreyin kuruması beklenmelidir. Spreyin pratik özelliklerinden bir tanesi ise sprey kuruduktan sonra herhangi bir silme işleminize gerek kalmamasıdır. Çünkü Lysol dezenfektanın en önemli özelliklerinden bir tanesi de geride kalıntı bırakmamasıdır. Bu sayede herhangi bir iz, leke kalmadan ve silmeye gerek bırakmadan rahatlıkla ortamda, yüzeyde hijyen sağlayabilmektesiniz.

Lysol dezenfektanın en önemli özelliklerinden bir tanesi de küflenmeyi önleme adına bir tedbir olarak kullanılabilmesidir. Küflü yüzeyde kullanmadan önce yüzeyi önceden temizlemek yeterli olacaktır. Sonrasında spreyi püskürterek 15 dakika kadar kısa bir süre bekleyerek bu küflü görünümden kurtulmak mümkün olacaktır. Bu işlemi eğer düzenli aralıklarla aksatmadan uygularsanız küflü olabilecek alanlar için etkili bir tedbir alabilirsiniz.   

,Eğer Lysol dezenfektan kumaş üzerinde kullanılacak ise öncesinde kumaşın ıslanmaması önemlidir. Hijyen sağlamak istediğiniz kumaş üzerine tamamen kaplayıncaya kadar uygulama yapmanız ardından kuruması için beklemeniz yeterli olacaktır. Lysol mutfak tezgâhlarında kullanılabilir. Böylelikle gıdalarla temas eden yüzeylerde hijyen sağlanabilir. Eğer sprey mutfak tezgâhına uygulanacak ise uygulama sonrası 15 dakika bekledikten sonra nemli bir bezle silmeniz gerekir.   

Elbette bu denli etkili ve pratik bir dezenfektanın fiyatı da merak konusudur. Lysol dezenfektan sprey fiyatı boyut ve içeriğe göre farklılık gösterse de hemen herkesin rahat bir şekilde karşılayabileceği, uygun seçeneklerle sunulmaktadır. Bu nedenle de geniş bir kesim tarafından hem evlerde hem de işyerlerinde sıklıkla tercih edilmektedir. Lysol dezenfektan fiyatlarını karşılaştırmak mümkündür. 400 ml, 1000 ml gibi farklı seçeneklerle sunulmaktadır. Ürünün boyutları ihtiyaç yoğunluğuna göre ayarlanmış olup kullanım sıklığına göre tercih edilebilmektedir. Lysol dezenfektan çeşitlerini seçerken içeriğindeki kokuya göre de seçebilir ve hijyenle birlikte ortamda arzu ettiğiniz hoş kokuyu sağlayabilirsiniz.  

Lysol dezenfektan spreyler içeriği bakımından da farklılık gösterebilir. Özellikle bahar esintisi kokulu dezenfektan ortama hoş bir çiçek kokusu bırakmaktadır. Bunun yanı sıra ikili avantajlı paketler de mevcuttur. Bu avantajlı paketler ile ikili dezenfektanı çok daha uygun bir fiyata almanız mümkün olabilmektedir. Hem kullanım sıklığı hem de içeriğine göre dilediğiniz Lysol dezenfektanı seçebilir ve en uygun fiyat seçenekleri ile sipariş verebilirsiniz. 

Lysol Dezenfektan Çeşitleri Kozmela’da

Lysol dezenfektan çeşitlerini online olarak, pratik bir şekilde anında sipariş verebilirsiniz. İster evinize ister işyerinize dilediğiniz an gönderilecek olan Lysol dezenfektan sprey ile ortamınızı daha hijyeni ve ferah hale getirebilirsiniz. Yoğun içeriği ile yüzeylerde etkisini sadece 15 dakika kadar kısa bir sürede gösteren Lysol dezenfektan çeşitlerini sitemizde yakından inceleyebilirsiniz. Kozmela dünyasında diğer tüm ürünlerimizde olduğu gibi pratik alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz. En uygun ödeme seçenekleri ile Lysol dezenfektan çeşitlerinden dilediğinizi sitemizden anında sipariş verebilirsiniz. 

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun