Maped Ürün Çeşitleri

Maped 1947 senesinde faaliyetine başlamış olup ilk olarak pirinç pergel üretimi yapma adına 'Manufacture d'Articles de Précision Et de Dessin' adıyla kurulmuştur. 1980 senesine gelindiğinde firma dağıtımını geliştirmek amacıyla ticari kaynaklarını ortaklığa açan 'Groupement des Fabricants de la Papeterie' (GFP)'a katılmıştır. 1985 senesinde ürünlerini çeşitlendirmeye başlamış ve makas üretmeye başlamıştır. 1992 senesinde silgi üreticisi olan Mallat şirketini satın alarak kendi bünyesine katar ve silgi üretmeye başladı.  

Maped Ofis ve Kırtasiye

1993 senesinde hem kendi içerisindeki çeşitliliğini artırmak hem de global anlamda bir genişleme adına Çin’de bir üretim iştiraki oluşturmuştur. MAPED Stationery LTD. üretimde çeşitlendirme yaparak delgeç, zımba ve diğer ofis aksesuarları imalatına başlamıştır. Kalemtıraş imalatı ve ardından okul aksesuarları üretimi yapmaya başlayan firma 1998 senesine kadar faaliyetlerine hızla devam etmiş okul aksesuarları alanında farklı pazarlarda büyümeyi sürdürmüştür.

GFP’nin dağılması sonrasında Maped firması çerçeveleme araçları ihracatına başlamıştır. 1998 senesinde yaratıcı hobi pazarına giren firma Arjantinli iştiraki MAPED Arjantin'i kurdu. 2002 senesinde ise Meksika’da Maped Silco’yu kurar ve ağırlıklı olarak bölgesel pazarlara hizmet verme adına bir fabrika inşa etti.

2003 senesinde Fransa’da il televizyon iletişim kampanyası başlattı ve Brezilya’da "MAPED do Brasil" iştirakini oluşturdu. 2004 senesinde marka için yeni bir görsel kimlik tasarlanmıştır. 2005 senesinde hem Amerika’da hem de Kanada’da iştirakler kurmuştur. Renkli kalem ve boya ürünlerini ise MAPED Color'Peps adıyla piyasaya sürdü.

MAPED Türkiye

Helit grubunu satın alan firma, DIPLOMAT yazı serisinde ve ofis aksesuarlarında atılım yaptı. Yine Yunanistan’da Maped Hellas’ı kurdu. Gençlere yönelik Freewriter yazı serisini piyasaya süren firma aynı zamanda Çin’de yeni bir fabrika inşasına başladı. 2009 senesinde ülkemizde gelen firma Maped Türkiye iştirakini oluşturdu. Ardından Maped İngiltere, Hollanda ve Romanya iştirakleri ile yoluna devam etmiştir. 2010 senesinde firma Çin’de bütün imalat tesislerini birleştirerek 35 bin metrekarelik fabrikasını açtı.   

2011 senesinde Maped Peru ve Hindistan iştirakleri kuruldu. Aynı dönem Helit için ISO 14001 sertifikası alındı. 2012 senesinde Rusya iştiraki kurulmuş olup aynı dönem Maped markası için yeni bir görsel kimlik tasarlandı. Sonrasında Meksika iştiraki için ISO 14001 ve Fransa iştiraki için ISO 14 001 ile OHSAS 18 001 sertifikaları alındı. Maped ülkemizde dahil olmak üzere dünyanın pek çok yerinde hala kırtasiye araç gereçleri ve boya kalemleri ile varlığını sürdürmektedir. Kaliteli ürünleri ile ülkemizde büyük ilgi görmektedir.  

Maped
Fırsatlardan ilk siz haberdar olun