Naturagen

Naturagen kolajen çeşitlerini üreten İskefe Holding ilk olarak 1957 yılında deri sektöründe faaliyetlerine başlamıştır. İskefe Deri adıyla başladığı iş hayatına 2002 senesine geldiğinde yeni bir boyut kazandırarak deri ve yan ürünleri eklemiştir. Bundan sonra ise kolajen üretimine odaklanmıştır. Bu atılımıyla beraber hem deri hem de kolajen üretiminde Türkiye’de adını duyuran öncü bir marka haline gelmiştir. İskefe Holding içerisinde deri fabrikas ile birlikte protein üretim tesisi, jelatin üretim tesisi, hayvansal kaynaklı sıvı amino asit üretim tesisi, hidrolizat üretim tesisi, test laboratuvarları ve AR-GE merkezi faaliyetlerini sürdürmektedir.  

Kolajen insan vücudundaki en önemli yapı taşlarından bir tanesi olmakla beraber eklem ve kıkırdaklardaki hareketliliğin, faaliyetlerin en önemli destekçisidir. Dayanıklı bir protein olan kolajen toplam proteinlerin %25’ini oluşturmaktadır. Kemik, cilt, kas, tendonlar, kan damarları, kornea gibi vücudun pek çok alanında bulunan bağ dokularını bu protein oluşturmaktadır. Kolajen normalde insan vücudu tarafından üretilmektedir.

Ancak ilerleyen yaş, güneş ışınları, stres, yetersiz uyku, hava kirliliği, yanlış kozmetik uygulamalar ile beraber kolajen üretiminde azalmalar meydana gelir. Bu da insan vücudunda bazı fonksiyon eksikliklerine neden olabilir. İnsan günlük yaşantısında zorluklar çekmeye başlayabilir. Bu nedenle de etkili bir destek almak durumunda kalabilir. Naturagen ise kolajen takviye gıdaları ile insanlara bu konuda etkili bir destek sunmaktadır.

Naturagen kolajen desteği sağlama adına birbirinden farklı ve etkili içerikli ürünler sunmaktadır. Takviye gıda formundaki bu ürünler normal gıdaların yerini tutmaz ancak kolajen üretimini destekleme adına iyi bir yardımcı olarak görev yapar. Bu anlamda normal gıda tüketimi ile birlikte kolajen takviyesi alınabilmektedir. Kolajen zerdeçal, yeşil elma aromalı kolajen, limon aromalı kolajen, kolajen peptides gibi farklı kolajen takviye gıda çeşitleri marka altında tüketicilere sunulmaktadır. Kolajen takviye gıdalar tablet form, şase form, sıvı form ve bulk form şeklinde insanlara sunulmaktadır.

Kolajen takviye gıdaları damak zevkine uygun farklı aromatik içeriklerle sunulmaktadır. Bu anlamda tüketilmesi de oldukça kolaydır. Kolajen seviyesini dengelemeye yardımcı olan Naturagen ürünlerini Kozmela’da inceleyebilir ve dilediğiniz takviye gıdayı tek bir tıklama ile anında sipariş verebilirsiniz.

  

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun