Kozmela.com

OMEGA 3-6-9

Omega 3-6-9 kategorisinde 1 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele

Omega 3-6-9

Sağlıklı bir diyetin olmazsa olmazları arasında omega yağ asitleri bulunur. Sayılacak her bir yağ asidinin vücutta farklı bir etkisi, faydası bulunur. Bu yağlar vücutta hem enerji kaynağı olarak hem de hücrelerin yapı merkezi olarak işlev görürler. En önemli görevlerinden bir tanesi A, D, E ve K vitaminlerinin emilmesine yardımcı olmaktır. Her sağlıklı bireyin büyümesi ve normal bir şekilde gelişmesi için bu yağ asitlerinden almalıdır.  Omega 3-6-9 yağ asitleri vücut için oldukça faydalı ve mutlaka vücuda ihtiyacı kadar alınması gereken asitlerdir.

Omega 3-6-9 Ne İşe Yarar

Bu gıda takviyesi bünyeye destek vermekle beraber canlı ve zinde hissetme adına önemlidir. Omega 3-6-9 asitlerinin her birinin ayrı bir görevi vardır. Örneğin omega 3 vücudun olmazsa olmazı bir yağ asidir ve kalp-damar rahatsızlıklarının önüne geçmede etkisi bilinmektedir. Omega 6 ise çoklu doymamış yağ asitleri olarak bilinir. Omega 6 yağ asitlerini vücut kendisi üretemez. Bu sebeple mutlaka dışarıdan takviye şeklinde alınması gerekir. Vücudun kendisinin üretmediği yağlar esasnsiyel yağlardır. Ve bu yağlar beslenme yoluyla alınmalıdır.

Omega 3’e olan ihtiyaç anne karnında başlar ve yaşlanıncaya kadar devam eder. Özellikle ilerleyen zamanlarda göz sağlığı açısından son derece önemlidir. Pek çok omega 3 çeşidi bulunuyor ancak bunlardan en önemlilerini saymak gerekirse DHA, EPA VE ALA’dır. DHA normal beyin fonksiyonlarının korunması açısından önemlidir. Ayrıca normal görme yetisinin sürdürülebilir olmasını da yine DHA sağlamaktadır. EPA kalbin normal fonksiyonlarını yerine getirmesine destek sağlar.

Omega 6 kişinin enerji ihtiyacını karşılar. Linoleik asittir. Omega 9 ise tekli doymamış yağ asitlerindendir. Oleik asittir. Diğerlerinin aksine omega 9 vücut tarafından üretilebilmektedir. Esansiyel sınıfına girmez. Hali hazırda vücuttaki hücrelerde en çok bulunan yağ asidi de omega 9’dur. Alacağınız Omega 3-6-9 takviye gıdanın içeriğinde zengin balık yağı vardır. Omega 3 ve omega 6 bakımından zengin çuha çiçeği ve keten tohumu da yine bu takviye gıdalarda yer almaktadır.

Omega 3-6-9 Nasıl Kullanılır

Bilindiği gibi omega 3 farklı formlarda üretilmektedir. Kapsül olan omega 3-6-9 genellikle 11 yaş üstü için günde 1 kez olmak üzere yemeklerden sonra 2 tane alınması tavsiye edilmektedir. Ancak yine de her üründe fakrlı rutinler söz konusu olabilir. Bu sebeple kullanmadan önce ürün üzerindeki talimatları okumanız tavsiye edilir. Düzenli kullanım ile birlikte etkisini göstermeye başlamaktadır. Pek çok farklı markanın omega 3-6-9 kapsül takviye gıda ürünü bulunmakla beraber bunlar farklı fiyat aralıklarında olabilir.

Omega 3-6-9 çeşitlerine Kozmela üzerinden bakabilir ve dilediğiniz ürünü tek bir tıklama ile anında sipariş verebilirsiniz.

 

 

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun