Kozmela.com

TATLANDIRICI

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele

Tatlandırıcı

Şekere alternatif olarak üretilen tatlandırıcılar daha az enerji veren ve besin değeri olmayan ürünlerdir. Besin değeri olmayan bu tatlandırıcılar kan glukoz seviyesini kontrol etmek ve diş çürümelerinin önüne geçme adına tercih edilmektedir. Diyabet ve şişmanlığın denetimi için de tercih sebebidir. Tatlandırıcı çeşitleri pek çok yerde kullanılabiliyor. Vitamin destekleri, donmuş tatlılar, pudingler, sakızlar, kuru karışımlar ya da kalorili içeceklerde sık bir şekilde kullanıldığı biliniyor. Ayrıca tatlandırıcılar bazı naneli şeker, çikolata, kahvaltı gevrekler, meyveli içecekler, helva, sütlü tatlı gibi gıdalarda da kullanılabiliyor.

Tatlandırıcılar pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Diyabetliler, zayıflama diyeti yapanlar ya da kilosuna dikkat etmek isteyenler tatlandırıcı kullanabiliyor. Tatlandırıcılar özellikle ağırlık kaybı programlarında, tatlıya çok düşkün kişiler için büyük kolaylık sağlaması ile biliniyor. Tatlandırıcı içeren ürünleri kullananların program sonrasında ağırlıklarını çok daha rahat koruyabildikleri düşünülüyor.

Pek çok insanın aklındaki soru ise tatlandırıcıların sağlıklı olup olmadığıdır. Ancak Avrupa Gıda Güvenliği Kurulu (EFSA) tarafından tatlandırıcıların güvenli olduğu açıklanmıştır. Tatlandırıcılar özellikle sadece yetişkinler için değil, çocuk, bebek ve hamile kadınlar için de güvenli kabul ediliyor. Tatlandırıcılar şeker ile aynı mükemmel tadı vermese de yine de tat kazandırmaya yardımcıdır. Şekerden imal edilen tatlandırıcı şekerle çok benzer bir tada sahiptir ancak şeker değildir ve şekerin olumsuz etkilerini vermez.

Genellikle şekerden vazgeçemeyen kişiler bu konuda oldukça zorluk çekebiliyor. Bu anlamda günlük olarak sıklıkla tüketilen çay, kahve gibi içeceklerde bu tatlandırıcılar büyük kolaylık sağlayabiliyor.

Tatlandırıcılar genel olarak sukralozdan üretilmektedir. Tatlandırıcılar çok yönlüdür. Şeker kullanılan her alanda tatlandırıcılar kullanılabilmektedir. Örnek vermek gerekirse çay, kahve, meyve, yoğurt ve kahvaltılık gevreği bu tatlandırıcılar ile tüketmek mümkündür. Tatlandırıcılar içindeki tek tatlandırıcı madde olan sukraloz sayesinde çok geniş bir sıcaklık ve pişme süresi bulunan hamur ve tatlıdan yapılan gıdalarda kullanılabiliyor.

Diyabet hastası olanlar, yaşam standardı gereği düşük karbonhidratlı bir diyet takip edenler ve sağlıklı bir diyet yapmak isteyenler için tatlandırıcılar oldukça ideal takviyeler olarak biliniyor.

Tatlandırıcı kullanımları düşük kalori sebebi ile tercih edilmektedir. Tatlandırıcı kullanımları kek, pasta, kurabiyelerde de yoğun şekilde kendisine yer bulmaktadır. Ayrıca hazırlanacak olan aperatif ve atıştırmalıklarda da lezzet katması amacıyla tatlandırıcı kullanılabilmektedir. Şekerin tadını veren bu takviyeler şekerin sağlığa olumsuz etkilerini göstermezler. Bu anlamda yapılan diyete sadık kalmak mümkündür. Spor ya da vücut geliştirme ile uğraşanlar tatlandırıcı kullanarak hem kalori dengesini koruyabiliyor hem de şeker tadından faydalanabiliyor.

Pek çok yemeğe de lezzet katan tatlandırıcılar farklı marka ve farklı miktarlarda sunuluyor. Yemeklere lezzet katarken daha rahat yeme imkânı da sunuyor. Dolayısıyla şekerden vazgeçemeyenler, diyabet problemi yaşayanlar için tatlandırıcılar oldukça kullanışlıdır.

Tatlandırıcı marka ve çeşitlerinin tamamını Kozmela üzerinden inceleyebilir ve dilediğiniz tatlandırıcı anında sipariş verebilirsiniz.

 

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun