Kozmela.com

Anti Aging Nedir?

Kozmetik sektöründe sıklıkla duyduğumuz anti aging yaşlanma sürecini tersine çevirmek, yavaşlatma adına kullanılan yöntemlerin genel adıdır. Bu yazımızda anti aging nedir, neden bu kadar önemli, hangi ürünler için kullanılıyor bunları inceleyeceğiz. Eğer sen de anti aging konusunda daha fazla şey öğrenmek istersen bu yazımız tam sana göre…

Anti aging nedir?

İlk olarak bu kavramın ne ifade ettiğini iyi anlamak gerekiyor. Peki, Anti aging ne demek? Anti agingde hedef cildin yenilenmesi, hormonların dengelenmesi ve yaşlanmaya bağlı rahatsızlıkların en aza indirilmesidir. Cilt yaşlanmasının pek çok nedeni vardır. Bu nedenleri azaltma için anti aging özellikli ürünler tercih ediliyor. Serbest radikaller, güneşin zararlı ışınlarına maruz kalma, azalan hormon, stres, sağlıksız beslenme, sigara kullanımı, durağan yaşam tarzı hızlı yaşlanmanın temel nedenleri arasında sayılabilir.

İnsan cildi, hem çevre hem de yaşam tarzına bağlı olarak hızlı bir şekilde olumsuz yönde etkilenir. Fakat bu olumsuz etkileri ortadan kaldırmak ve yaşlanma sürecini yavaşlatmak imkânsız değildir. Sağlıklı beslenme, spor, kötü alışkanlıklardan uzaklaşma ve doğru ürünlerin kullanımı ile zamanı tersine çevirmek mümkün olabiliyor.

Anti aging yöntemleri nelerdir?

Yaşın ilerlemesi ile birlikte kemik, yağ ve kas oranında azalmalar meydana gelir. Ayrıca genetik faktörler, yer çekimi ve elbette çevresel faktörler yaşlanma sürecini hızlandırır. Tüm bu etkenleri bilmek bu duruma karşı alınabilecek ve zamanı yavaşlatmaya yardımcı tedbirleri kavrama adına önemlidir. Anti aging yöntemler arasında cilt kremleri, cilt serumları gibi ürünler bulunuyor. Bu ürünler doğal içerikleri ile cildin beslenmesine, yaşlılık belirtilerinin azalmasına yardımcı oluyor.

Anti aging krem

Her ne kadar 20’li yaşlarla birlikte cilde düzenli bakım yapmak gerekse de özellikle yaşlanma etkilerinin görüldüğü 30’lu yaşlarda anti aging bakım daha önemli bir hale geliyor. Cildin daha taze, canlı ve genç görünmesi adına kremler kullanılabilir. A vitamini ile güçlendirilmiş kremler ciltte kolajen sayısını artırmaya yardımcı oluyor. Derideki sıkılık kaybının önlenmesi adına destek veriyor. Soyucu özelliği olduğundan yıpranmış cildin altından taze bir derinin gelmesine destek oluyor.

Ciltteki renk tonu değişikliği zamanla çok daha fazlalaşır. A vitamini ciltte güneş lekelerinin oluşturduğu renk dengesizliğini gidermeye destek verir. AHA yani Alfa Hidroksi asitleri cilt bakım ürünlerinde kendisine sıklıkla yer bulur. Meyve asidi içerikli ürünlerin cilde sağladığı katkılar bilinmektedir. Bu ürünler cildin renginin açılmasına yardımcı oluyor.

Hyarulonik asit salgılanmasını artırıyor. Hyarulonik asit su tutucu özelliğe sahiptir. Bu sayede cildin nem seviyesini dengelemeye yardımcı olur. Pek çok farklı markanın sunduğu meyve asidi içerikli krem bulunuyor. Her ne kadar A vitaminli krem çeşitleri çok fazla olsa da meyve asidi içerikli ürünlerin tercih edilmesi cilt açısından daha iyi oluyor.

Anti aging etkili içeriğinde C vitamini bulunan ürünler cilde oldukça iyi bir destektir. C vitamini içerikli kremler cildi güneşin zararlı etkilerinden korumaya yardımcı oluyor. Özellikle sigara içenlerin C vitamini kullanması tavsiye edilmektedir. Çünkü sigara vücuttaki C vitamininin vücuttan idrarla birlikte atılmasına neden oluyor. Bu sebeple kandaki C vitamini hızla düşebiliyor. Dışarıdan uygulanacak C vitamin içerikli kremler vücudun ihtiyaç duyduğu C vitaminini sağlamaya destek oluyor. Krem içeriğindeki bir diğer vitamin olan E vitamini deriyi yine güneşin zararlı etkilerinden korumaya yardımcı olur. Çok güçlü bir antioksidan olan alfa lipoik asit serbest radikallerin deriye zarar vermesinin önüne geçmeye yardımcıdır.

Bitkisel kökenli kremler cildin doğal bir şekilde desteklenmesini sağlıyor. Kinetin bitki büyüme hormonu içeren kremler ise ciltteki kolajen seviyesinin artırılmasına katkı sağlıyor. Ciltteki sıkılık kaybının önlenmesine destek oluyor. Düzensiz renk değişimleri, ince çizgi oluşumunun engellenmesine yardımcı oluyor. İçeriğinde üzüm ekstresi olan kremler cildin daha canlı ve genç görünmesine yardımcı olurken cilde zarar veren serbest radikalleri etkisiz hale getirmeye destek oluyor.

Aminoasitlerin bir araya gelmesi ile oluşan peptitleri içeren kremler ise kasılma nedeni ile oluşan kırışıkların önüne geçmeye yardımcı oluyor. Peptit içeren kremler özellikle iki kaş arasında ortaya çıkan çizgi ve göz çevresinde görülen kaz ayaklarını önleme adına destek veriyor.  

Anti aging serum

Kremden daha hızlı etki sağlayan ürünlerden bir tanesi serumlardır. Cilt problemine göre özel olarak geliştirilen serumları pek çok sorunu ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor. Kullanımı kolay ve etkisi güçlü olarak bilinen serumlar pek çok farklı kozmetik marka altında sunuluyor.

Serumun içinde ne var?

Serum içerisinde hyalüronik asit, peptidler, vitamin ve mineraller, Q10, gibi hücre destekleyici içerikler yer almaktadır. İhtiyaç dahilinde her yaş grubu kullanabilmektedir. Çünkü günlük yaşamın stresi, yorgunluğu ya da çevresel faktörler o ya da bu şekilde insan bünyesini etkilemektedir. Serumlar ise insanın ihtiyacı olanı sağlamaya yardımcı olur.  

Serum nasıl kullanılır?

Her serumun kendi farklı kullanma rutini olabilir. Ancak genellikle gece ya da sabah krem altında olacak şekilde uygulama yapılır. Çünkü serumlar yüzeye değil derin tabakaya destek sağlamaktadır. Bazı serumlar özellikle sırf gece kullanılmaya yönelik geliştirilmiştir.

Anti Ageing Krem Önerisi

Pek çok markanın anti aging etkili krem ve serum çeşidi bulunuyor. Kişisel tercihe ve ihtiyaca göre bu serumlar kullanılabilir. Biz de Kozmela olarak sana kendi favori serumlarımızı tanıtalım istedik. Eğer hangi serumu alacağını bilmiyorsan sana birkaç tüyomuz olacak.

  1. Caudalie Premier Cru Global Anti Aging Serum 30ml

Cilt bakım ürünlerinde kalitesi ile bilinen Caudalie’in bu serumu her cilt tipinin kullanımına uygun olarak geliştirilmiştir. Cilt yıpranmalarının önüne geçmeye yardımcı serum cildin daha canlı ve aydınlık görünmesine destek olur. Kullanmaya başladığın andan itibaren farkı sen de göreceksin.

  1. Darphin Predermine Kırışıklık Görünümü Karşıtı ve Sıkılaştırıcı Krem 50ml

İnce çizgi ve yaşlanma belirtilerini en aza indirmeye yardımcı olan bu krem nemlendirici etkisi ile cildin daha sağlıklı ve canlı görünmesine katkı sağlamaktadır. Cilt bakım ürünlerinde her daim kalitesi ile bilinen Darphin’in bu kremi normal ciltler için idealdir.

  1. Lierac Premium Supreme Anti Aging Etkili Bakım Maskesi 75ml

İçeriğinde siyah orkide, siyah gül, siyah gelincik gibi önemli bitki özleri ciltteki yaşlanma belirtilerini en aza indirmeye ve cilde bakım sağlamaya yardımcıdır. Tüm cilt tiplerine uygun olarak üretilen Lierac’ın bu bakım maskesi ile cilde tazelik ve canlılık kazandırmak mümkündür.

Anti aging etkili ürünlerin tamamını Kozmela’da inceleyebilir ve kendine en uygun ürünü tek tıklama ile anında sipariş verebilirsin.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun