Aptamil Bebek Sütü

Ülkemizde 1996 yılında faaliyete başlayan Nuticia İleri Medikal Beslenme çalışmaları ile çeşitli rahatsızlıkların tedavi sürecine destek olmak ve hastaların yaşam kalitesini artırmaya destek olmak amacıyla kurulmuştur. Pediatri, metabolik ve erişkin hastalıklar alanlarına özel klinik beslenme ürünleri üretmektedir. Bu ürünler ile daha fazla insanın sağlığına katkıda bulunma misyonunu üstlenmiştir. 1 Kasım 2007 tarihinden itibaren Danone bünyesine geçmiş ve faaliyetlerini orada yürütmektedir. Ayrıca firma Araştırmacı İlaç Firmaları Derneğinin (AİFD) üyesi konumundadır.

Aptamil Mama Çeşitleri

Bebeğin doğumdan itibaren iki yaşına kadar olan süreçt biyolojik, fiziksel ve zihinsel gelişimi açısından önemlidir. Bu gelişimin sağlıklı bir şekilde tamamlanabilmesi için beslenme önemli rol oynamaktadır. 2 yaşına kadarki süreçte bebeğin temel besini anne sütüdür. Anne sütü inanılmaz doğal ve güçlü içeriği sayesinde bebeğin tüm ihtiyaçlarını karşılamada etkili olur. Anne sütü içeriğinde bu güçlü bileşen prebiyotiklerdir. Bağışıklık ve sindirim sistemlerinin en güçlü destekçilerinden prebiyotikler bebek için oldukça önemlidir.

Bazı durumlarda anne sütü eksikliği ya da hiç olmaması gibi durumlar da söz konusu olabilir. Bu gibi durumlarda bebeğin ihtiyaç duyduğu temel besinleri alabilmesi adına doktorun tavsiye ettiği devam sütü ile bebeğin beslenmesi desteklenebilir. Anne sütü yetersizliği ya da yokluğunda kullanılan çocuk devam sütleri oldukça yaygındır. Ve pek çok marka bunları sunmaktadır. Bebek maması olarak adlandırılan bu sütler bazen devam maması, başlangıç maması ya da sadece mama olarak da adlandırılabiliyor. 

Çocuk devam sütü, anne sütü yokluğu ya da eksikliğinde verilmekle beraber içeriğinde anne sütü özelliklerini göstermesi gerekir. Yani peribiyotik içermelidir. Aptamil Çocuk Devam Sütleri ise bebeğin vücudunun ihtiyacı olan ideal prebiyotiği sağlamaya yardımcı olur. Aptamil Çocuk Devam Sütleri içerisinde GOS:FOS prebiyotik bileşenler bulunmaktadır.

Ayrıca Aptamil Çocuk Devam Sütleri Avrupa Birliği Regulasyonunun onaylamış olduğu tek prebiyotik karışım olmaktadır. Anne sütüne yakın olabilmesi adına bu devam sütleri üzerinde yıllar süren klinik araştırmalar yapılmıştır. Faydalı bakterilerin bağırsaktaki gelişimine de destek verir. Bu faydalı bakteriler sindirim sistemi ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine katkıda bulunurlar.

Aptamil Çocuk Devam Sütü üretimden tedariğe, son kullanıcıya ulaşana kadar her aşamada ve evrede sıkı kalite ve gıda güvenliği kontrollerinden geçmektedir. Bu aşamada standartlara en uygun şekilde üretilmektedir. Devam sütünde kullanılacak olan hammaddeler bebeğinize uygunluğu ve emin olmak açısından 200’e yakın farklı parametrelerce test edilmekte ve bu konuda emin olunmaktadır. 

Üretilen devam sütleri akıllı kutu tasarımı ile sunulmaktadır. Böylelikle hem pratik hem de hijyeniktir. Akıllı kutu demek raf ömrü süresince ürün kalitesini garanti altına alan özel bir tasarım demektir. Ölçeği vardır ve bu ölçek sayesinde devam sütünü doğru miktarlarda hazırlamak mümkündür. Paketi hijyenik bir şekilde saklanabilmektedir.

Ayrıca devam sütünde prebiyotiklerin yanı sıra 11 ayrı vitamin bulunmaktadır. A, D, C, K, E vitaminleri, B vitaminlerinden B1, B2 ve B12, Pantetonik Asit, Biotin, Folat gibi önemli vitamin ve mineraller yer almaktadır. Aptamil Çocuk Devam Sütü çeşitlerini Kozmela üzerinden inceleyebilir ve dilediğiniz gramajda ürünü anında sipariş verebilirsiniz.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun