Kozmela.com

Aptamil Bebek Sütü

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de bebek maması denildiği zaman ilk akla gelen markalardan bir tanesi Aptamil’dir. Danone grubuna ait olan Aptamil, Milupa’nın ürün gamında yer almaktadır. Danone Enstitüsü halk sağlığı ve beslenme konusunda araştırmalar yapan kâr amacı gütmeden bilgi ve eğitimi destekleyen bir kurum olarak bilinmektedir. 

Danone Enstitüsü, Danona Grubu tarafından 1991 senesinde kurulmuş olup merkezi Fransa’dadır. Enstitü bünyesinde birbirinden değerli beslenme uzmanları, bilim adamları ve eğitimciler yer almaktadır. Şu ana kadar dünyada Türkiye de dahil olmak üzere 16 ülkede kurumun kolları bulunmaktadır. Aptamil bebek mamaları da dahil olmak üzere pek çok ürünü tüketicilerle buluşturan Danone kaliteli ve sürdürülebilir ürün çeşitleri ile ülkemizde de yıllardır faaliyetlerini sürdürmektedir.

Aptamil mama

Bebek mamaları, henüz daha çok küçük olan çocukların ilk beslenmesi adına kullanılan gıdalardır. Bebek mamaları anne sütünün yetersiz geldiği durumlarda veya başka nedenlerden ötürü sıklıkla tercih edilen ek gıdalar olarak bilinmektedir. Normal şartlarda bebek beslenmesi ilk 6 ayda sadece anne sütü ile olmalıdır. Çünkü anne sütü bebeğin ihtiyaç duyduğu tüm besinleri taşımaktadır. Bu sebeple de bebek ekstraya bir ek gıdaya ihtiyaç duymaz. Ancak bazı belirli durumlarda bebeğin kas, kemik ve beyin gelişimini desteklemek için anne sütüne takviye olarak kullanılabilmektedir.

Bebek mamaları anne sütüne ek olarak doktor tavsiyesi ile sıklıkla kullanılmaktadır. Aptamil ise bebek maması markaları arasında kalitesi ve güvenilirliği ile öne çıkmaktadır. Özel formülü ve bebeğin gelişimine destek veren özellikleri ile Aptamil ebeveynlerin güvenle tercih ettiği markalardan bir tanesidir. Bebek maması tercih ederken ebeveynlerin en çok dikkat etmesi gereken konulardan bir tanesi seçilecek mamanın hangi yaş aralığına uygun olup olmadığıdır. Çünkü bebek mamalarının içeriği bebeğin yaş aralığındaki ihtiyaçlarına uygun olarak üretilmektedir.

Yeni doğmuş bebeklerin kas ve kemik gelişimi önemlidir. Yeni doğan mamalarında ise bu gelişime destek veren vitamin ve mineraller bulunmaktadır. Diğer süreçlerde ise bebeğin daha çok zihinsel ve görme gelişimi öne çıkar ve bebek mamaları bu gelişimi destekleyen içeriklerle üretilir. Bebek mamaları yaş gruplarına göre ayrıldığından her yaş grubuna uygun mama çeşidini bulmak mümkündür. Kaliteli bir bebek mamasında bebeğin sağlığını tehdit edecek herhangi bir içerik yer almamaktadır. Aptamil bebek mamaları zararlı herhangi bir katkı maddesi içermemekle beraber bebeğin ihtiyaçlarını sağlıklı bir şekilde karşılamayı hedefler.

Aptamil yenidoğan

Bebek maması özellikle ilk 6 ayda bebeğin bağışıklık sistemini en iyi şekilde desteklemelidir. Çünkü bebeğin bağışıklık sisteminin güçlü olması bebeğin hastalıklara karşı daha dirençli olması anlamına gelmektedir. İlk 6 ay için hazırlanan bebek mamaları anne sütündeki önemli vitamin ve mineraller göz önüne alınarak geliştirilmektedir. Çeşitli yaş gruplarına göre hazırlanan Aptamil bebek mamalarından yeni doğanlar için özel olarak formüle edilmiş olanları tercih ederek ilk 6 ayda bebeğinizin ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

Bebeğinizin ilk doğumundan itibaren kullanılabilecek Aptamil mamalar içerisinde herhangi bir koruyucu madde içermez. Bununla beraber içeriğinde şeker de kullanılmamıştır. İçeriği tamamen organik olan Aptamil bebek mamaları omega 3 ve omega 6 yağ asitleri bakımından da zengindir. Aptamil 1 bebek maması bebeğinizin kas ve kemik gelişimini destekler. Aptamil 1 bebeğinizin daha hızlı büyümesi ve gelişimini tamamlamasına katkıda bulunur. Aptamil 1 anne sütünün yetersiz geldiğinde durumlarda takviye olarak verilebilir. Aptamil içeriğinde herhangi bir katkı maddesi bulunmadığından ilk 6 ay boyunca bebeğinizin gelişimine sağlıklı bir katkıda bulunabilirsiniz.           

Aptamil 2 ise bebeğin 6-9 aylık dönemindeki ihtiyaçlar göz önüne alınarak geliştirilmiştir. İçeriğindeki probiyotikler sayesinde bebeğin bağışıklık sistemini destekler niteliktedir. Bu da bebeklerin hastalığa yakalanma riskini en aza indirmeye yardımcıdır. Bebeğin bağışıklık sistemi ne denli iyi olursa çevresel faktörlere karşı da o denli dayanıklı olabilir. Şeker barındırmayan Aptamil 2 bebeğin sağlıklı bir şekilde beslenmesine olanak sağlar.

Aptamil 2 bebek maması içeriğinde balık yağı barındırır ve bu özelliği ile bebeğin motor becerilerinin gelişimine, beyin gelişimine katkıda bulunur.
Bebeğin 9-12 aylık döneminde ise markanın Aptamil 3 bebek maması tercih edilmelidir. Probiyotik lif ile birlikte nükleotid içeren formülü bebeğin sindirim sistemini en iyi şekilde destekler. Aptamil 4 devam sütü ise bebek bir yaşına girdikten sonra verilmeye başlanabilir. Yürüme dönemine başlayan bebeğin ihtiyaç duyduğu enerjiyi bu devam sütü ile vermeniz mümkündür. 2 yaşından itibaren verilecek Aptamil 5 ise çevresini keşfetmeye başlayan bebeğin ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri sağlamakla kalmaz aynı zamanda bebeğe enerji de sağlar. Aptamil devam sütlerinin hepsi sağlıklı içeriği ve doyurucu özelliği ile bebeğin gelişimine her evrede katkıda bulunur.        

Aptamil fiyat

Aptamil bebek maması fiyatları gramajına göre farklılık göstermektedir. Aptamil bazı ürünlerinde özelliğe göre fiyatlar da değişmektedir. Tüm ürünlerde olduğu gibi bebek mamalarında da fiyatı etkileyen unsurlardan bir tanesi gramajıdır. 800 gramlık bir bebek maması ile 900 gram bir mamanın fiyatında da değişiklik olacaktır. Aptamil bebek maması fiyatlarını etkileyen bir diğer unsur da yaş grubudur. Yani Aptamil 1 ile Aptamil 3 arasında fiyat farkı olması normaldir. Bununla beraber tamamen doğal ve organik içeriklere sahip olması nedeniyle de fiyatlarda farklılık söz konusu olabilmektedir. 

Doğal içeriklere sahip olan bebek mamalarında bebeğin sağlığını tehdit edebilecek sentetik içeriklere ya da şekere yer verilmez. Kısacası Aptamil mamalarda katkı maddesi kullanılmaz. Yeni doğan bebekler için üretilmiş olan ve sindirimi kolay mamalar ile diğer mamalar arasında da belirli bir fiyat farkının olması normal karşılanabilir. 

Bebeğin bağışıklık sistemini desteklemesi açısından anne sütü göz önüne alınarak üretilen mamalar da fiyat açısından diğer mamalara göre farklılık gösterebilir. Aptamil mamalar hem organik içeriğe sahip olduğundan hem de bebeğin sağlıklı gelişimini desteklediğinden fiyatlarında da farklılıklar söz konusu olabilmektedir. İhtiyaca göre farklı gramajlarda tüketicilere sunulan mamalar fiyat kalite dengesi bakımından oldukça makul olmaktadır.

Bebeklerinin beslenmesine özen gösteren ve sağlıklı gelişimine önem veren ebeveynler içeriği doğal, organik bebek mamalarını tercih etmektedirler. Organik içeriklere sahip Aptamil mamalar fiyat olarak farklılık gösterse de bebeğin sağlıklı bir şekilde büyümesi için tercih edilmelidir. Bebeğin ihtiyacına ve tüketimine bağlı olarak farklı gramajlarda bebek mamaları tercih edilebilir. Her ne kadar farklı fiyat aralıkları olsa da bebeğin ihtiyacına en uygun Aptamil mama tercih edilerek avantajlardan faydalanmak mümkündür.

Bebek maması fiyatlarına baktığınızda Aptamil doğal bebek mamalarının fiyatlarının her bütçeye uygun seçenekleri olduğu görülebilir. Aptamil bebek maması çeşitlerini sitemizde daha yakından inceleyebilirsiniz. Bebeğiniz için doğal içerikli bir mama arıyorsanız sitemizden bebeğinizin gelişimi sürecine en uygun Aptamil bebek mamasını tercih edebilir ve Türkiye’nin her yerinden anında siparişinizi online olarak verebilirsiniz. 
 

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun