Kozmela.com

AROMATERAPİ

Aromaterapi kategorisinde 1 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele
Dr Plante Sarı Kantaron Yağı 50ml Dr Plante Sarı Kantaron Yağı 50ml 279,90 TL 251,90 TL %10
İNDİRİM
Sepete Ekle

Aromaterapi

Tüm dünya ile birlikte ülkemizde de büyük bir ilgi gören aromaterapi faydaları ile dikkat çekiyor. Aromaterapik yağların geçmişi antik çağlara kadar dayanmaktadır. Eski Mısır uygarlığında ve antik Yunan’da hem estetik alanında hem de sağlık alanında bu yağlardan faydalanılırdı.

Aromatik Yağ Ne Demek?

Aromaterapik yağ bazı bitki, meyve, çiçek ve yapraklarının damıtılması ile elde edilmektedir. Bu yağlar hem fiziksel hem duyusal hem de ruh sağlığı açısından destekleyici bir rol oynamaktadır. Aromaterapi yağlara uçucu yağlar veya esansiyel yağlar da denmektedir.  

Aromaterapi Yağları Neye İyi Gelir?

Aromaterapik yağlar günümüzde pek çok alanda kullanılmaktadır. Bu yağlar kendi içerisinde sabit yağlar ve uçucu yağlar olarak ikiye ayrılmaktadır. Uçucu yağlar sabit yağlar ile karıştırılarak kullanılabilmektedir. Uçucu yağlar hava ile temas ettiğinde uçucu özelliğe sahiptir ve esansı daha yoğundur. Bu yağlar sabit yağlar ile seyreltilerek kullanılır.

Aromaterapik yağlar içerisinde pek çok farklı çeşit söz konusudur. Bunlardan bir tanesi tatlı badem yağıdır. Tatlı badem yağının hem saç hem de cilt için kullanıldığı bilinmektedir. Nemlendirici, besleyici özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Hindistan cevizi yağı ise cilt ve ağız bakımının yanı sıra mutfaktaki yemeklerde de kullanılmaktadır. Hem tek başına hem de uçucu yağlar ile kullanılabilir.

Susam yağı genel olarak uçucu yağlar ile karıştırılmak sureti ile kullanılır. Yoğun ve ağır bir kokuya sahiptir. Lavanta yağı ise duygusal bir dengeleyici olarak hem sakinleştirme hem de yatıştırma özelliğine sahiptir. Kişinin ruhunu dinlendiren rahatlatan bir özelliği bulunmaktadır. Masaj yağları içerisinde sıklıkla Lavanta yağı kullanılmaktadır.

Yine aromatik yağlar içerisinde önemli bir yeri bulunan biberiye yağı kişinin enerjisini yükseltmeye ve canlandırmaya yardımcı olur. Okaliptüs yağı keskin bir kokuya sahip olmakla beraber kişiyi sakinleştirmeye yardımcı bir etkiye sahiptir. Ylang ylang uçucu yağı saç bakım ürünlerinde sıklıkla yer almaktadır. Çay ağacı yağı kurutucu özelliğe sahiptir.

Aromaterapik yağlar oldukça fazla çeşide sahiptir. Kullanımları ise cilt ve saça göre farklılık gösterebilmektedir. Ayrıca bu yağlar masaj yağı, temizleyici, araba ya da oda kokusu olarak da sıklıkla kullanılır. Bu yağlar cilt bakımında kullanılırken şayet uygun ise birbirleri ile karıştırılabilir ve kullanılabilir. Cilt bakımlarında ürüne ya da sıcak suya birkaç damla damlatmak sureti ile uygulanabilir. Hoş ve keskin bir kokuya sahip olan yağlar günün stresi ve yorgunluğunu atmaya yardımcıdır.

Aromaterapik yağ çeşitlerinin tamamını Kozmela üzerinden yakından inceleyebilir ve dilediğiniz yağı en uygun ödeme koşulu ile anında sipariş verebilirsiniz.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun