Kozmela.com

Axe Deodorant

Axe markası 1930 yılında kurulmuş olan Hollandalı margarin üreticisi Margarine Unie ile İngiliz sabun üreticisi Lever Brothers'ın birleşmesiyle oluşturulan Unilever şirketine aittir. Şirket Axe ile birlikte Dove, Knorr, Becel, Algida, Magnum gibi dünyaca tanınan markaların da sahibi konumundadır. Unilever günümüzde dünyanın en büyük şirketlerinden bir tanesidir ve neredeyse 200 ülkede kendi ürünlerini insanlarla buluşturmaktadır. 20’den fazla ülkede kendi fabrika ve genel merkezi bulunmaktadır. Firma, güzellik, kişisel bakım, ev bakımı, gıda ve içecek olmak üzere dört ana kategoride 400’den fazla ürünü ile insanların önemli ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Firmanın Türkiye’ye girişi ise 1952 yılında olmuştur.

Geçmişten günümüzde erkekler tarafından en çok tercih edilen markalardan bir tanesi olan Axe, kişisel bakımda erkeklerin önemli ihtiyaçlarını karşılıyor. Günlük kişisel bakımda ürünleri ile erkeklerin yanında olan marka geniş ürün yelpazesi ile her zevke ve ihtiyaca cevağ veriyor.

Axe Deodorant

Kişisel bakımına özen gösterenlerin en çok kullandıkları ürünlerden bir tanesi deodorantlardır. Kişisel bakım adına kullanışlı pek çok ürün mevcuttur. Ancak kozmetik ürünlerin hayata girişi ile çeşitlilikte bir artış söz konusu olmuştur. Deodorant, parfüm ve cilt bakım ürünleri kişisel bakımın ayrılmaz birer parçasıdır.

Axe markası bu anlamda geniş ürün çeşitliliği ile insanların kişisel bakımdaki en önemli ihtiyaçlarından bir tanesini karşılamaktadır. Markanın deodorant yanında parfüm çeşitleri de bulunmaktadır. Farklı koku seçenekleri ile hemen her insanın zevkine hitap edecek bir alternatifi bulunmaktadır.

Axe deodorant çeşitleri arasında aromatik, meyvemsi, odunsu, baharatlı içeriğe sahip pek çok seçenek mevcuttur. Deodorant çeşitleri özellikle gün boyu etkisini koruyan, kalıcı nitelikteki deodorantları ile tercih sebebi oluyor. Gün boyu tende ferahlık, tazelik ve canlılık sağlar. Günlük koşturma ve yoğunluk içerisinde ortaya çıkabilecek kötü kokuların engellenmesinde ve gün boyu temiz, ferah hissedilmesinde deodorantların önemli bir payı bulunmaktadır.

Gün boyu yoğunluk ve koşturma içerisinde insan bazen terlediğinin ve kötü bir koku yaydığının farkında olamayabiliyor. Bu sebeple deodorantlar kişisel bakımda bir alışkanlık haline gelmiştir. Pek çok markanın farklı deodorant çeşitleri bulunmaktadır. Axe ise erkeklere özel sunduğu deodorant ve parfüm çeşitleri ile önemli bir ihtiyacı karşılamaktadır. Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan markanın deodorant ve parfüm çeşitleri sıklıkla tercih edilmektedir. Kokuların kalıcılığı ve duyulara hitap eden içeriği Axe’ın en önemli tercih edilme sebeplerindendir.

Axe Deodorant Erkek

Axe markası özellikle erkekler için ürettiği deodorant ve parfüm çeşitleri ile geniş bir kesimin gözdesi durumundadır. Bunda ürün çeşitliliğin etkisi oldukça fazladır. Tercihini ferah ve enerjik bir deodoranttan yana kullanmak isteyenlerin tercihi Axe Erkek Ice Chill Stick Deodorant oluyor. Donmuş nane ve limon aromasının ferahlığını cilde taşıyan bu deodorant gün boyu serinlik ve ferahlık sağlamaya yardımcı olur. Misk otu ve kuru ahşap aroması ile formüle edilmiş olan Axe Peace günün her saatinde sıcaklığı ve zindeliği hissettirir. Sedir ağacı, biberiye ve bergamot notalarını bir araya getiren Axe Black saf ve yoğun kokusu ile cezbedicidir.

Bunun yanında Axe Leather & Cookies deodorant oryantal, odunsu kokusuyla gün boyu ciltte etkisini koruyor. Baharatlı bir kokuya sahip olan Axe Deodorant Sprey Africa pudrasız deodorant olma özelliği ile gün içerisinde etkileyici kokusunu tende taşımaya devam ediyor. Axe deodorantları kolay taşınabilir formda olduğundan hemen her yerde rahatlıkla kullanılabiliyor.

Markanın deodorantlarının bu denli farklı olmasının nedeni ise her ortama uygun bir çeşidinin olmasıdır. Kullanılacak ortama uygun formüle edilen deodorantlar bu anlamda hedefe yönelik koku sunuyor. Örnek vermek gerekirse ciddi bir iş toplantısı ya da özel bir geceye çıkarken nispeten daha ağır ve çekici bir kokuya sahip olan Axe Apollo tercih edilebilir. Axe Apollo kokusunu taze adaçayı, sandal ağacı ve yeşil meyvelerin harmanlanması ile almıştır. Gün boyu taze kokusu ile zindelik sağlar. Kırmızı biber, kehribar, sıcak çikolatanın sıcaklığını bir araya getiren Dark Temptaion tatlı kokusu ile büyüler.

Spor yapanlar için enerjik aroması ile Axe Africa öne çıkabilir. Arkadaşlarla buluşmaya, özel bir görüşmeye giderken Axe Black Night etkili içeriği ile özel bir tercih olabilir. Axe Gold Temptation içeriği sayesinde karşıdakini etkileme adına yerinde bir seçenek olabilir. Kısacası Axe deodorantları gün içerisindeki aktiviteye uygun olarak farklı çeşitlerde sunulmaktadır. Yani sadece duş sonrası terlemeyi önlemekle kalmıyor, içeriğindeki benzersiz aroma karışımları ile güne de uyum sağlıyor.

Görüldüğü gibi markanın ürünleri ile çok geniş bir seçenek sunmaktadır. Hangi Axe deodorantının seçileceği ise kişinin kendi zevki ile ilgilidir. Çünkü hem parfümde hem de deodorantta farklı aromatik kokulara yer verilir. Kullanıcının tenine ve duyularına hitap eden bir tercihte bulunması gerekir. Kokular her daim karakteri ve kişinin tarzını yansıttığı için kişiye özeldir. Baharatlı, odunsu, mistik, meyveli kokulardan kişi kendi tarz ve yaşantısına en uygun olanı seçebilir.

Deodorantlar sabah saatlerinde kişiyi ferahlatan, rahatlatan ve kötü kokulardan koruyan ürünler olurken geceleri ise daha yoğun, daha karakteristik bir anlama bürünür. İki gün boyunca ciltte kalıcılığını koruyan deodorant çeşitleri özellikle sürekli deodorant kullanmak zorunda kalmak istemeyenler için oldukça iyi tercihlerdir. Yağlı bir ciltte daha hafif kokular çok daha büyük bir etki bırakabilir. Kuru ciltlerde ise daha baskın kokular tercih edilebilir. Ayrıca Axe’ın deodorant ve parfüm çeşitleri aynı anda kullanılarak etkisi çok daha fazla artırılabilir.

Axe Parfüm

Axe’ın ürün çeşitliliği içerisinde öne çıkan parfümler tıpkı deodorantlar gibi zengin içerikleri ile her zevke hitap ediyorlar. Axe parfüm çeşitleri erkeklerin farklı beklentilerine cevap verecek şekilde farklı içeriklerle geliştirilmektedir. Seçilen aromalar özenle karıştırılıyor ve benzersiz notalarla etkili bir parfüm deneyimi sunmayı hedefliyor. Deodorantlarda olduğu gibi markanın parfümleri de kullanılacak alan ve zamanlara göre farklı formüllerle üretiliyor. Bu sayede ister özel gecelerde ister sporda isterse bir arkadaş buluşmasında en etkili parfümü marka seçenekleri arasından bulmak mümkün oluyor.

Axe yıllardır olduğu gibi parfüm ve deodorant çeşitlerinde kullanıcı beklentilerini karşılamayı amaç edinmiş ve ürünlerini bu doğrultuda üretmiştir. Farklı boylarda tüketicilere sunulan parfüm ve deodorantlar mont, ceket ceplerinde, arabanın torpido gözlerinde ya da çantalarda rahat bir şekilde taşınabilmektedir. Bu sayede ihtiyaç duyulan her an Axe parfüm ve deodorantları rahat bir şekilde kullanılabilmektedir.
Axe deodorant ve parfüm çeşitlerini sitemizden tüm özellikleri ile inceleyebilirsiniz. Ayrıca sepetinize atıp tek bir tıklama ile anında sipariş verebilirsiniz.

 

Axe
Fırsatlardan ilk siz haberdar olun