Kozmela.com

Bausch&Lomb

John Jacob Bausch tarafından 1853 yılında Rochester’da kurulmuş olan Bausch&Lomb şirketinin şu andaki merkezi Bridge Water’dır. Toplamda 36 ülkeden 13 bin kişiye istihdam sağlamaktadır. Bausch&Lomb göz sağlığı ürünleri arasında dünyanın en büyük tedarikçilerinden bir tanesidir. Lens ve lens bakım ürünleri ile tüketicilerin bu alandaki ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Firma günümüzde ABD’nin en eski ve en yoğun çalışan işletmelerinden bir tanesidir. Firma ilk yıllarda kauçuk gözlük çerçeveleri ve farklı pek çok optik ürünler ile insanları buluşturmuştur.

1900’lü yıllar geldiğinde ise marka teknolojik yeniliklerin de sunduğu imkânlarla birbirinden çeşitli ürünler üretmeye başlamışlardır. Amerika’da üretilmiş olan ilk kaliteli optik camı üretmiştir. 1. Dünya Savaşında ise askerler için üretilen ve günümüzde gözleri güneşten korumaya yardımcı güneş gözlüklerini geliştirmiştir. Sonrasında ise ayın ilk uygu fotoğraflarını çekmeye imkân sağlayan kameraların merceklerini üretmeye başladı. Sonrasında ilk yumuşak kontakt lensleri üretmiş ve günümüzde hala göz bakım ürünlerindeki en büyük tedarikçidir.

Bausch Lomb Ne İşe Yarar?

Lens solüsyonları kontakt lens kullanıcılarının en büyük yardımcısıdır. Çünkü bu lenslerin dezenfekte edilmesi ve muhafaza edilmesinde son derece önemli ürünlerdir. Kontakt lensler hem medikal hem de kozmetik anlamda kullanılabilen ürünlerdir. Medikal anlamda kullanım, görme bozukluklarına özel olarak üretilmektedirler. Gözlük kullanmak istemeyen kişiler kontakt lens kullanırlar. Bausch & Lomb markası hem kontakt lens hem de bu lensleri koruma ve temizleme amacıyla üretilen solüsyonlar sunmaktadır.

Bausch and Lomb lens suyu oldukça kullanışlıdır. Lens kutusu içerisinde lenslerinizi mikrop kapma tehlikesi olmadan saklayabilirsiniz. Markanın lens suyu ayrıca lensin formunu korumak için de idealdir. Lensin yumuşak ve kuruma sorunu yaşamadan kalmasını lens suyu ve solüsyonlar ile sağlamak mümkündür. Marka kurulduğu günden bu yana göz bakım ürünleri sunduğundan bu konudaki uzmanlığını her daim göstermiştir. Bu anlamda kontakt lens kullanan tüketiciler için kaliteli, kullanışlı alternatif ürünler üreten markalar arasında öne çıkmaktadır.

Bausch + Lomb Türkiye

Kontakt lens solüsyonlarının en önemli kullanım amaçlarından bir tanesi de gözde batma yapmaması kişiyi rahatsız etmemesidir. Lenslerin korunabilmesi ve hijyeninin sağlanabilmesi için lens kutusuna ihtiyaç vardır. Lens solüsyonları lens saklama kapları içerisinde kullanılır. İki ayrı bölmeye sahiptir. Her bir lens bir bölmeye yerleştirilir. Bausch and Lomb lens kutusu içerisindeki solüsyonda saklanan lensler yumuşar, nemlenir ve dezenfekte edilmiş olur.

Sonuç itibarı ile kullanıcının gözü ile temas edeceğinden gerekli temizliği ve hijyeni sağlanmış olur. Markanın sunduğu solüsyon çeşitleri farklı şişe ölçülerine sahiptir. Bu anlamda kullanım ihtiyacına göre tercih etmek mümkündür. Küçük boy solüsyon çeşitleri özellikle seyahatlerde büyük kullanım kolaylığı sağlar.

Lenslerin koyulduğu lens kutuları solüsyon sayesinde lensleri dış etkenlerden en iyi şekilde korumaya yardımcı olur. Özellikle kir, toz, duman gibi dış etkenler lens üzerinde olumsuz etkiye neden olabilir. Bu kir parçacıklarından lensi korumak için bu solüsyon ve lens kutusuna ihtiyaç vardır. Markanın lens kutu ve solüsyon çeşitleri lensleri korumanın yanı sıra nemlendirilmesine de yardımcı olur. Lensleri kullanmadan önce yeniden temizlenmesi için kullanılır.
Bausch and Lomb lens suyu ve solüsyonlarını sitemizde mevcuttur. Dilediğiniz an yakından bakabilir, özelliklerini inceleyebilir ve siparişinizi verebilirsiniz.

Bausch&Lomb
Fırsatlardan ilk siz haberdar olun