Kozmela.com

Bebelac

ilk kez 1905 yılında diyabet hastalarına özel şekeri azaltılmış süt ve guatr hastaları için iyotlu süt ürünlerini geliştirmiş olan Bebelac-Nutricia firması Hollanda’nın Zoetermeer kentinde bebek beslenmesi alanında faaliyet gösterme adına kurulmuştur. İlk araştırma ve geliştirme laboratuvarını ise 1946 yılında açmıştır. Nutricia Polonya Bebelac firmasını ve İngiliz Cow & Gate bebek mamasını bünyesine katmıştır. Tüm bunları ise Numico adı altında toplamıştır. Numico, 2007 senesinde Danone tarafından satın alınmıştır. Bunun üzerine Nutricia Advanced Medical Nutrition ve Nutricia Early Life Nutrition olmak üzere iki ayrı şirket olarak faaliyetlerine aralıksız devam etmiştir.

Bebelac Mama

Firma, yenilikçi ürünlerini Hollanda Utrecht’teki Ar-Ge merkezinde geliştirmeye devam etmektedir. Bunun yanında İngiltere, Liverpool’daki araştırma merkezinde metabolik hastalıklar ve çocuklarda alerji üzerine yoğunlaşmış ve bu alanda ürünler geliştirmiştir. Türkiye’de ilk olarak 1996 se1996 senesinde faaliyete geçmiş olan Nutricia, 2004 yılında Bebelac’ı bünyesine katmıştır. Firma, erişkin, pediatri ve metabolik hastalıklar alanlarına özel klinik beslenme ürünleri ile daha fazla insana ulaşmıştır.

Bebekler sağlıklı bir gelişim için farklı besinlere ihtiyaç duyar. Bebeklerin olması gerektiği gibi beslenmemesi sonucunda pek çok sağlık sorunu ortaya çıkabilir. Gelişimde yavaşlık söz konusu olabilir. Aileler ise bu konuda oldukça hassas davranmaktadırlar. Bebeğin sağlıklı bir şekilde büyümesi ve gelişimini tamamlaması için gerekli desteği sağlamaya çalışırlar. Bunun için özel olarak üretilmiş olan Bebelac ürünleri ise bu anlamda büyük bir destek oluyor. Bebeğin beslenmesi sağlanırken aynı zamanda gelişimine de katkı sunması sebebiyle bu ürünler oldukça cazip oluyor.

Mama ve devam sütü gibi ürünleri üreten Bebelac bu alanda en sık tercih edilen markalardan bir tanesidir. Yıllardır sağlıklı bebek mama üretimini yapan Bebelac bebeklerin sağlıklı gelişimini odak noktasına almaktadır. Ebeveynlerin en sık tercih ettiği markalardan olan Bebelac farklı içeriklerle hazırladığı besinleri insanlara sunmaktadır. Ürettiği tüm besinler uluslararası kalite standartları çerçevesindedir. Bu anlamda sağlıklı ve doğal malzemeler kullandığını da teyit etmektedir. Bebelac ürün yelpazesi içerisinde süt, devam sütü, mama ve çeşitli ve ek gıdalar bulunmaktadır. Bunlardan biri ya da birkaçı, bebeğin ihtiyacına göre kullanılabilir.

Bebeklerinin sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde gelişim sürecini tamamlamasını arzu eden anne babalar Bebelac devam sütünün besleyici içeriğinden faydalanır. Son yıllarda ön plana çıkan Gold serisi ise farklı içerikleri ile dikkat çekmektedir. Anne sütünün yetersiz kaldığı düşünüldüğünde Bebelac Gold çok farklı seçeneklerle ihtiyacı karşılamaya yardımcı olur. Bebek yaşına uygun olarak kullanılabilecek devam sütleri, farklı gereksinimleri en iyi şekilde karşılamaya destek olur. İçeriğinde farklı vitamin ve mineraller bulunan ürünler bebeğin sağlıklı gelişimine katkıda bulunur.

Bebelac ürün serileri farklı ihtiyaçları karşılamaya yardımcı olduğundan farklı gruplara ayrılır. Balık yağı kullanmak sureti ile üretilen gıdalar bebeklerin hem fiziksel hem de zihinsel gelişimine katkıda bulunması adına kullanılmaktadır. Farklı içeriklerdeki Bebelac ürünleri bebeklerin yaşına göre tercih edilmektedir. Örnek vermek gerekirse Bebelac 1 çeşitleri içerisinde anne sütünün kullanılmadığı durumlarda 6. aya kadar destek gıda olarak kullanılmaktadır.

Doğumla beraber rahatlıkla kullanılabilecek olan ürünler kalite standartları doğrultusunda üretilmekte ve son kullanıcıya sunulmaktadır. Bebelac 2
çeşitleri ise 6-12 ay arasındaki bebeklerin kullanımına uygundur. İçeriğinde pek çok vitamin bulunan ürün bebek bünyesinin ihtiyaç duyduğu tüm besinlerin karşılanmasını amaçlar.

1 yaşından sonra rahatlıkla kullanılabilecek bir diğeri Bebelac 3 olarak sınıflandırılan üründür. Çocuklarda demir eksikliği ile ortaya çıkabilecek problemleri önlemeye yardımcı ek gıda bebeğin sağlıklı gelişimine katkıda bulunmaktadır. Vitamin ve mineral açısından oldukça zengin olan bir diğer çeşidi de Bebelac 4 ürün çeşitleridir. 12 ila 16 ay arasındaki bebeklerin kullanımına yönelik geliştirilmiştir. Farklı paketler bebeklerin ihtiyaçlarına göre farklı içeriklerle sunulmaktadır.

Bebeklerin yeterli miktarda besin almasını sağlayan Bebelac 500 gr çeşitleri farklı yaş grupları için ideal besini sağlamayı hedefler. Bebelac 900 gr çeşitleri de yine bebekler için üretilmiş olan ve daha kapsamlı bir ihtiyaca cevap verir. 900 gr ürünler daha uzun vadede kullanıcı ihtiyacını karşılamaktadır. Destekleyici gıda olarak da kullanılabilen Bebelac mama çeşitleri sağlık standartlarına uygun şekilde üretilmektedir. Zengin içeriklere sahip olan ürünler bebeğin güvenli ve sağlıklı bir şekilde büyümesine en iyi desteği vermesi amacıyla sunulmaktadır. 

Bebelac mama çeşitlerinin kullanımı ise oldukça pratiktir. Temizlenmiş eller, biberon, emzik ve kap hazırlanır. 10 dakika boyunca kaynamış suya Bebelac paket üzerinde bulunan kullanım talimatlarına uygun olarak ürün konur. Bu işlem için paket içerisinde yer alan ölçeklerden faydalanmak gerekir. Yeteri kadar kullanıldığında ise uygun bir yerde muhafaza edilebilir. Her yaştan bebeğin sağlıklı bir şekilde gelişimine katkıda bulunan Bebelac ürünler içeriğindeki bitkisel formüller sayesinde öne çıkar. Bebelac Gold 2 ile bebeklerin sağlıklı bir şekilde kilo alımına katkıda bulunmak mümkündür. Bebelac meyve püresi çeşitlerinin tüketimi de rahat olmaktadır. Çünkü lezzetli kıvamları ile bebeklerin damak zevkine hitap etmektedir. 

Bebelac ürün çeşitleri içerisinde A, B1, B12, C, D, E ve K gibi önemli pek çok vitamin ve kalsiyum, magnezyum gibi önemli mineraller yer almaktadır. Bebelac sütlü pirinçli ürünlerin içeriğindeki değerler bebeklerin sağlıklı beslenmesine katkı sağlar. Bebelac ürünleri anne sütüne yakın değerleri taşıyarak çocukların hem fiziksel hem de zihinsel gelişimine katkı sağlar. Bebelac Gold ürünlerinin tamamında sağlıklı içeriklere yer verilir. Doğal bitki ve meyve özleri ile hazırlanan mama ve süt ürünleri bebekler için idealdir.

Her ürün içerisinde kullanılan malzemeye göre farklı bir fayda sağlar ve bebeğin sağlığını destekler. Bebeklerde ortaya çıkabilecek rahatsızlıkların önlenmesi adına uzman kişilerce uygun yöntemler tercih edilir. Bebelac Thickener, özellikle farklı sebeplerden ötürü kusan bebeklerin kullanımı için uygundur. Bebelac ürün serisi içerisinde yer alan Bebelac Pepti Junior ise bebeklerde alerji sorununa karşı uygun bir üründür.

Bebelac Ar çeşitleri çeşitli sağlık sorunlarına karşı destek olarak kullanılabilir. İçeriğindeki keçiboynuzu ve farklı bitkisel malzemeler reflü gibi rahatsızlıkların giderilmesine katkı sağlar. Ürünler içerisinde bulunan probiyotikler bebeklerin kabızlık sorununa karşı yardımcı olur. Ürün tercihi yaparken bebeğin hassas olduğu durumlara karşı en uygun ürünü seçerek bebeğin doğru bir şekilde beslenmesi sağlanabilir.

Erken doğan bebeklerde büyüme ve gelişme sorunları yaşanabiliyor. Bu gibi durumlarla karşı üretilen Bebelac nenatal mamalar içeriğinde bulunan yüksek protein ile bebeğin kilo alımını hızlandırır ve sağlığına destek olur. Bebeğin gelişimi ürün içerisindeki vitamin ve minerallerle daha sağlıklı olur. Muhallebi kıvamındaki Bebelac ürünleri A ve E vitamini yönünden zenginleştirilmiştir. Özellikle gece tüketiminde bebeği uzun süre tok tutmaya yardımcı olur. Gece boyu acıkma nedeni ile uyanmaları engelleyerek bebeğin uykusunu almasını sağlar ve dolayısıyla gelişimine katkı sağlar.

Sütlü, meyveli pirinç maması içeriğindeki muz sayesinde bebeğin keyifle yiyebileceği bir tat ve kıvamdadır. Toz mamalar biberonda rahat yapılabildiğinden kaşıktan hoşlanmayan bebekleri beslemenin en pratik yoludur. Lezzetli bir ara öğün için bu toz gıdalar tercih edilebilir. Sütlü, ballı, irmikli kaşık maması bebeklerin bayılarak yediği ürünler arasındadır. İçeriğindeki irmik bebeklerin uzun süre tok kalmasına yardımcı olur.

Bebelac ürün çeşitlerini Kozmela üzerinden inceleyebilir ve bebeğiniz için en uygun ürünü en uygun ödeme seçenekleri ile anında sipariş verebilirsiniz.
 

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun