Kozmela.com

BEPANTHOL PİŞİK KREMİ

Bepanthol Pişik Kremi

Bebek cildi yetişkin cildine oranla çok daha naziktir. Bu sebeple bakımına da özen gösterilmelidir. Bebek rahatsızlıkları arasında en sık görülen ise pişik durumudur. Pişik krem çeşitleri ise hem bebeğin sağlığı hem de günlük konforu açısından oldukça kullanışlı ürünlerdir. Bebek bezi sürekli bağlı olduğundan cildi yıpratabiliyor ve pişik durumunu ortaya çıkarabiliyor. Pişik kremi denildiğinde önde gelen markalardan bir tanesi olan Bepanthol bu konuda ebeveynlerin ve bebeklerin önemli bir ihtiyacını etkili bir şekilde karşılıyor.

Pişik denilen bebeği son derece rahatsız eden durum bebek bezi kullanıldığından kaçınılmaz bir durumdur. Pişik belirtileri genital bölgede, pop ve kasıkta görülmektedir. Pişik durumunun ne zaman ortaya çıkacağı hiç belli olmamaktadır. Bebeklerin ciltleri özellikle ilk on iki ay boyunca çok daha fazla naziktir. Bu dönemde çok daha fazla dışkı çıkarttıkları için pişik bu süreçte çok daha yaygın bir şekilde görülmektedir. Bu gibi durumların önüne geçmek ve bebeği bu rahatsız edici durumdan kurtarmak ise kolaydır.

Bepanthol Baby Pişik Önleyici Merhem bebeğin her altı değiştirildiğinde uygulanabilmekte ve bebeğin cildine destek sağlanabilmektedir. Merhem içeriğinde Provitamin B5 bulunmaktadır. Bu sayede bebeğin cildi hem nemli kalmakta hem pürüzsüz bir form kazanmaktadır. İçeriğindeki özel bileşenler bebek cilt bariyerinin güçlenmesine katkı sağlamaktadır. Provitamin B5 ile birlikte lanolin, zeytinyağı, B3 vitamini de yine içeriğinde bulunan bileşenlerdir.

Bu önemli bileşenler bebeğin cildini nemli tutarak pürüzsüz ve yumuşak kalmasına yardımcı olmaktadır. Nemli ve yumuşak kalan cilt pişiğe karşı korunmuş olur. Dışkı ve sürtünmelerle ortaya çıkabilecek pişik durumunu önlemeye yardımcı olur. Zeytinyağının pişiği önleyici etkisi bilinmektedir ancak asitli bir yapıda olduğundan direkt olarak cilde uygulanması sakıncalıdır. Bepanthol pişik kreminde zeytinyağı bebeğin cildine zarar vermeyecek şekilde formüle edilmiştir.

Bepanthol pişik kremi içeriğinde yan etki barındırmayan bileşenler kullanılmakla beraber kimyasal herhangi bir katkıda yer almamaktadır. Alkol, paraben, koruyucu, parfüm gibi cilde zarar verebilecek içeriklere yer verilmemektedir. Bepanthol Baby Ekstra Koruma Pişik Merhemi içeriğinde bulunan lanolin ciltte kayganlaştırıcı bir etki sağlar. Bu da pişik oluşumunun en büyük sebeplerinden bir tanesi olan sürtünmeyi en aza indirmeye katkı sağlar. Geçirgen bir yapısı olduğundan ötürü cildin hava almasını engellemez. Bu şekilde cildin nemini korurken yağlanmasına olanak sağlar.

Bepanthol pişik kremi sadece bebek pişik olduğunda kullanılmamaktadır. Bebeğin her alt değişiminde bu kremin kullanılması gerekir. Üstelik uygulaması da kolay olduğundan ebeveynler tarafından rahat bir şekilde kullanılabilmektedir. Bebeğin bez değişimi esnasında bölgelere az miktarda sürüp yaymak yeterli olmaktadır. Krem uygulaması yapılır yapılmaz ciltteki olumlu etkileri görülebilmektedir. Bebek cildi nefes alır ve sıvı geçirmeyen yapısı sayesinde idrarın yarattığı huzursuzluk ortadan kaldırılmış olur.

Bepanthol bebek pişik kremi 30 gram ve 100 gram olmak üzere kullanıma bağlı olarak iki çeşit sunulmaktadır. Kullanım sıklığına göre bu iki çeşitten biri tercih edilebilir. Ancak bebek sahibi olanların pişik kremini evlerinden eksik etmemeleri önemlidir. Bepanthol pişik kremi kullananlar yorumlarında bu üründen son derece memnun olduklarını dile getirebiliyorlar. Zaten marka olarak güvenilir bir marka olduğundan Bepanthol bu konuda sıklıkla tercih edilmektedir.

Bepanthol Baby Pişik Önleyici Merhem 2'li Avantaj Paketi

Bepanthol bebek pişik kremi ister kullanıma göre tek tek ister avantajlı paket şeklinde satın alınabilmektedir. Bepanthol Baby Pişik Önleyici Krem Avantajlı Set içerisinde 100 gramlık iki ürün bulunmaktadır. Özellikle ekonomik olması sebebi ile birden fazla alımlar için uygun bir fiyatla ebeveynlere sunulmaktadır.

Bepanthol Pişik Kremi Fiyatı

Bepanthol pişik kremi etkili içeriği göz önünde bulundurulduğunda oldukça uygun bir fiyata sahip olduğu söylenebilir. Üstelik avantajlı paket seçeneği ilde daha hesaplı bir tercih de yapılabilir. Bebeklerin rahatı ve sağlığı için kullanılacak krem ebeveynlerin de yaşamını kolaylaştırdığından fiyatına göre oldukça işlevsel olduğunu söylemek mümkündür. Bepanthol Pişik Kremi çeşitlerini Kozmela üzerinden inceleyebilir ve dilediğiniz ürünü anında sipariş verebilirsiniz.

 

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun