Kozmela.com

Biberon Emziği Neden Önemli?

Bebekler ebeveynler için dünyanın en değerli varlıklarıdır. İlk doğdukları andan itibaren anne ve babalar, bebeklerine her şeyin en iyisini yapmak için ellerinden geleni yapar. Bebeklerin yüzündeki gülücük ile dünyanın en mutlu insanları olabilirler. Bebekler ile ailelerin arasındaki bağ çok kutsaldır. Bebeklerde doğdukları andan itibaren anne babasının sevgisine ve ilgisine ihtiyaç duyarlar. Onların kokusu bile bebekler için çok önemlidir.

Bebekler doğumdan itibaren özellikle annelerinin bakımına ve beslemesine muhtaçtırlar. Bebeklerin doğumdan itibaren ilk 6 ay anne sütü ile beslenmeleri çok önemlidir. Anne sütü bebeklerin gelişimi için çok önemlidir. Bebekler anne sütü dışındaki mamaları biberonla tüketirler. Bazı durumlarda anne sütünü de biberonla içebilirler. Anneler bu gibi durumlarda özel olan aletler ile sütlerini sağar ve biberon ile bebeklerine içirirler. Bebekler için seçilen biberonlar ve biberon emziği önemlidir. Bu ürünler seçilirken dikkat edilmelidir.

Biberon Emziği Çeşitleri

Bebeklerin beslenmesi gelişimlerinin sağlıklı olması için çok önemlidir. Bebekler ne kadar iyi beslenirlerse gelişimleri o kadar iyi olur. Bebeklerin iyi beslenebilmesi onlar için uygun ürünlerin kullanımıyla olur. Bebekler için üretilmiş birçok biberon ve biberon emziği bulunmaktadır. Önemli olan bebekler için uygun olan ürünü almaktır. Piyasada çeşit çeşit biberon emziği satışı bulunmaktadır. Bunlar malzemeleri itibariyle silikon ve kauçuk olarak ayrılmaktadır. Bu malzemeler bebekler için sağlıklı ve yumuşaktır.

Emziklerin yumuşak olması bebeklerin kolay emmesine yardımcı olur. Bebeklerin gelişim sürecine göre de emzik çeşitleri bulunmaktadır. Bebeklerin kaç aylık olduğu emziklerin boyutlarını ve emzik deliklerini etkiler. Bebekler büyüdükçe emzik delikleri daha fazla olan biberon emzikleri tercih edilebilir. Çünkü emziklerin üzerindeki delikler biberondaki gıdanın akış hızını etkilemektedir. Bebekler büyüdükçe gıda akış hızları artabilir. Anne ve babalar bebekleri için biberon emziği alırken bebeklerinin gelişim düzeyine uygun biberon emzikleri tercih etmelidir.

Biberon emziklerinin çeşitlerini etkileyen diğer bir etken biberonların boyutlarıdır. Biberonların boyutlarına göre biberon emziklerinin genişliği, boyutu değişebilmektedir. Bebekler büyüdükçe besin ihtiyaçları da artar ve daha fazla gıda tüketir. Örneğin 3 aylık bir bebekler 6-7 aylık bir bebeğin günlük besin ihtiyacı aynı değildir. Bebekler büyüdükçe daha çok beslenirler. Bu yüzden biberonlarını da değiştirmek daha büyük biberonlar kullanmak gerekebilir.

Büyük biberonlar için uygun olan biberon emzikleri kullanılmalıdır. Bebeklerin ağız ve diş gelişimi için en uygun emzikler seçilmelidir. Bunun için bazı emzik çeşitleri vardır. Simetrik uçlu, yassı uçlu, yuvarlak uçlu ve damla uçlu biberon emzikleri bulunmaktadır. Bu özelliklere ek olarak geniş ve dar biberon emzikleri alternatifleri vardır.

Biberon Emziği Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebeklerin iyi beslenmesi gelişimleri için çok önemlidir. Bunun yanında bebekler ne kadar iyi beslenirse o kadar huzurlu olur. Beslenme konusunda problem yaşayan bebekler huzursuz, uykusuz olabilir. Karnı tam olarak doymadığı için ağlayabilir. Anneler için bebeklerinin uyku problemi çekmesi ve sık sık ağlaması huzursuz edici bir durumdur. Bebekler için yeterli besinler mevcut olsa da o besinleri bebeğe verirken kullanılan biberon ve biberon emziği de çok önemlidir. Öncelikle biberon emziğinin neler içerdiğine dikkat edilmelidir. İçerisinde bebeklerin sağlığı için zararlı maddelerin olmadığından emin olunmalıdır.

Biberon emziği alırken dikkat etmeniz gereken diğer bir husus bebeğin gelişim düzeyine uygun emzikler seçilmesidir. Bebeklerin yaşına veya aylığına göre küçük veya büyük biberon emziği bebeğin zor beslenmesine neden olabilir. Biberon emziklerinin ucu bebeğin ağız yapısına uygun seçilmelidir. Biberon emziği alınırken ürünün markasına ve modeline dikkat edilmelidir. Ürünle ilgili bilgiler incelenmelidir. Ürün alınmadan önce kullanıcı yorumları okunabilir. Bu sayede emzikle ilgili olumlu ve olumsuz yönleri hakkında fikir sahibi olunabilir. Yanlış biberon emziği seçimi bebeklerin ağız gelişimini olumsuz etkileyebilir. Biberon emziği seçimi yapılırken bebeğin doktoruna danışılabilir.

Biberon Emziği Fiyatları

Bebekler için birçok ürün satışı bulunmaktadır. Bunlar için farklı fiyat aralığı bulunmaktadır. Biberon emziği de bunlardan biridir. Piyasada bulunan birçok marka ve çeşitte biberon emziği vardır. Emziğin markası, modeli, içeriği, yapısı biberon emziğinin fiyatını etkilemektedir. Ebeveynler bebekleri için en iyi ürünü ararken aynı zamanda uygun fiyatlı olanı da bulmak isterler. Emzik almadan önce bu konuda araştırma yaparak en uygun emziği bulabilir ve satın alabilirsiniz.

Biberon Emziği Temizliği Nasıl Olmalı?

Bebekler yetişkinlere göre daha hassas bir yapıya sahiptir. Bu yüzden onlar için olan her şey özenli ve özeldir. Yetişkinlerin temizlik için kullandığı ürünler bebekler için çoğu zaman kullanılmaz. Biberon emziğinin temizliği içinde kimyasal içeren temizleyiciler kullanılmamalıdır. Biberon emziğinin temizliği için temiz bir tencere de kaynatılması yeterli olacaktır. Emzikler ısıya dayanıklı olduğu için kaynatmanızda bir problem yaşanmaz. Emzik temiz suda kaynatıldıktan sonra kurumaya bırakılır ve daha sonra tekrar kullanılabilir. Emzikleri her kullanımdan sonra muhakkak temizlemek gerekmektedir. Üzerine yapışan kalıntılar varsa bunlardan arındırılmalıdır. Temizleme işlemi bittikten sonra kurumaya bırakılır ve tekrar kullanılabilir.

Biberon Emziğinin Değiştirilmesi

Bebekler için her şeyin özeli ve güzeli olsun diye çaba sarf edilir. Anne ve babalar bebekleri için neyin en iyisi olduğunu öğrenmek için sürekli araştırırlar ve bilgi edinmeye çalışır. Biberon emzikleri de diğer ürünlerde olduğu gibi belirli aralıklarda değiştirilmektedir. Öncelikle bebeğin gelişimi hızlı bir şekilde olmaktadır. Bazen bir hafta önce bebek için tam olan bir tulum 1 hafta sonra küçük gelebilmektedir. Gelişimleri ve büyümeleri bu kadar hızlı olurken onlar için olan ürünlerde daha kısa aralıklarda değişmektedir. Biberonlarda bebekler büyüdükçe değiştirilmelidir.

Her bebeğin yaşına ve aylığına göre emzikler değişiklik gösterir. Bebeklerin gelişimine paralel olarak emzikleri değiştirilmelidir. Biberon emziklerinin ucu silikon ve kauçuktan yapıldığı için zamanla ucundaki delik deforme olabilmektedir. Her yaşa ve aylığa özel olarak değişen emziğin ucundaki delikler genişleyebilmektedir. Bu durum bebeğin içebileceğinden daha fazla sütün biberondan akmasına sebep olabilir. Bu tarz durumlarla karşılaşmamak için biberon emzikleri sık sık kontrol edilmeli ve ihtiyaç halinde yenileri ile değiştirilmelidir.

Biberon Emziği Markaları

Wee Baby Geniş Ağızlı Biberon Emziği yuvarlak emzik ucuna sahiptir. BPA içermez. 18 aylık ve üzeri bebeklerin kullanımı için uygundur. Yapısı gereği yoğun akış sağlar.

Bambino Anatomik Biberon Emziği T104 anatomik biberon emziğidir ve biberon emziğinde tek delik bulunmaktadır.

Lansinoh Natural Wave Biberon Emziği Orta Akış bebeğin süt akışını kontrol edebilmesini sağlar ve BPA, BPS içermez.
Sizlerde aradığınız biberon emziklerini sitemizden tek tıkla satın alabilirsiniz.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun