Kozmela.com

BİBERON ISITICI

Biberon Isıtıcı kategorisinde 1 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele
Ücretsiz Kargo

Biberon Isıtıcı

Bebeğin beslenmesi için kullanılan biberonlar günün her saatinde annelerin elinin altındadır. Kullanışlı bu ürünler sadece hazır sütler için değil sağılan sütlerin saklanması için de oldukça işlevseldir. Sağılan anne sütü ya da mamayı uygun sıcaklığa getirmek için artık geleneksel yöntemler pek kullanılmıyor. Zaten bu yöntemlerin pratik olmadığı da biliniyor. Gıdalarda uygun sıcaklık elde etmek kadar bu gıdaların besin değerinin korunması da önemlidir.  

Bu anlamda kullanılacak olan biberon ısıtıcılar ise bebeğe verilecek gıdayı uygun sıcaklığa getirmek adına oldukça kullanışlıdır. Bu biberonlar ile ısıtılan gıdalar besin değerini koruduğu gibi istenen sıcaklığı pratik bir şekilde sağlamaktadır. Bu biberon ısıtıcıların en büyük özelliği besin değerini koruyarak kısa bir süre zarfında gıdayı istenen sıcaklığa getirmesidir. Bu araçlar uygun sıcaklık ayarları ile sunulduğundan gıdanın bebeğin ağzını yakacak kadar ısınması durumu da olmaz.

Biberon ısıtıcıları taşınabilir küçük formlarda üretildiğinden her yere rahatlıkla taşınabilmektedir. Bu anlamda ısıtıcıyı dilenen yere rahatlıkla götürmek mümkündür. Özellikle uzun yolculuklarda biberon ısıtıcılar oldukça büyük bir ihtiyaç haline gelmiştir.

Bu biberon ısıtıcılarının kullanımı oldukça kolaydır. Sadece biberonu ısıtıcıya yerleştirmeli ve cihazı çalıştırmak için arzu edilen seviyeye getirmek yeterlidir. Kılavuza sahip olan ürünler ayarlamaların nasıl yapılacağına dair bilgiler içermekte ve büyük kolaylık sağlamaktadır. Biberon içerisindeki besin uygun sıcaklığa geldiğinde bu ayar sabitlenerek korunur. Bu sabitleme besinin soğumasını da engeller.  

Anne sütünün sağılması ve saklanması kolay gibi gözükse de dikkat gerektiren bir işlemdir. Özellikle süt saklama süreleri bu noktada son derece önemlidir. Farklı koşullar ve farklı saklama süreleri söz konusudur. Bu konuda Sağlık Bakanlığının yayınladığı saklama koşulları göz önüne alındığında; 18 santigrat derecede derin dondurucuda 3 ay, 4 santigrat derece altında buzdolabında 3 gün, 19-26 santigrat oda sıcaklığında 3 saat saklanabilmektedir.

Biberon ısıtıcısının kullanılması kadar hangi özellikleri taşıması gerektiği de önemli bir konudur. Öncelikle biberon ısıtıcının içerisindeki gıdayı eşit bir şekilde ısıtıyor olması gerekir. Isı, gıdanın her bir alanına eşit bir şekilde ulaşmalıdır. Buz çözme özelliği bu ürünlerde oldukça önemlidir. Donmuş ürünleri sıvı forma getirmek adına biberon ısıtıcıların buz çözme özelliği kullanılabilir. Bu ısıtıcının en pratik özelliklerinden bir tanesidir.

Biberon ısıtıcısı bebeklerin günlük beslenmesinde annelere büyük kolaylık sağlıyor. Birbirinden farklı markaların sunduğu biberon ısıtıcı çeşitlerini Kozmela üzerinden inceleyebilir ve dilediğiniz ürünü anında sipariş verebilirsiniz.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun