Kozmela.com

BİOXCİN

Bioxcin markasında 29 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele

Bioxcin Şampuan ve Saç Bakım Ürünleri

Biota’nın en büyük markalarından bir tanesi olan Bioxcin ilk olarak 2006 yılında kullanıcılara sunulmuştur. Saç kayıplarını önleme adına geliştirilen formülü ile şu anda hala pazar lideri olan marka 4 yıllık ciddi bir araştırma ve geliştirme çalışmasından sonra etkinliği bağımsız test kuruluşları tarafından kanıtlanmış ürünlerini piyasaya çıkartmıştır.

Bitkisel içeriği Biocomplex B11 ile saç kayıplarına karşı organik bir çözüm bulmayı hedeflemektedir. Biota laboratuvarlarında geliştirilen Bioxcin çeşitleri günümüzün en popüler ve hedefe yönelik saç bakım ürünlerini oluşturmaktadır.

Gücünü doğadan alan Bioxcin saç ve saç derisinde yaşanan sorunlara karşı bitkisel çözümler sunuyor. Özel olarak formüle edilen bitki özleri saç kayıplarını engellemeye yardımcı olurken saç derisi için de en etkili bakımı sağlıyor. Bioxcin ürün çeşitleri arasında şampuanlar, serumlar ve tablet ürünler bulunmaktadır. Ayrıca cilt sorunlarını engellemeye yardımcı olan sabun, krem, kirpik ve kaş besleyici serum ürünler de yine Bioxcin markası altında sunulmaktadır.

Etkili Bioxcin şampuan ve serum formülleri onu dermokozmetik dünyasnın en güvenilir markalarından bir tanesi haline getirmiştir. Saç foliküllerini etkili şekilde destekleyen Bioxcin şampuan ve serumlar saçları kaybetmeye neden olan etkenlere karşı korumaya yardımcı oluyor.

Cansız, sönük, mat, yağlı, yıpranmış, kepekli ve yoğun kayıp veren saçlar için geliştirilen Bioxcin ürünleri düzenli kullanıldığında yüz güldüren sonuçlar sağlamaktadır. Bioxcin ürünleri sarımsak, ısırgan otu, argan yağı gibi saç ve saç derisi için son derece faydalı doğal içeriklerle güçlendirilmiştir.

Bioxcin Şampuan

Saç ve saç derisi sağlığını korumak için doğru ürün kullanmak önemlidir. Bunun için ise saç tipinin iyi bilinmesi ve saç tipine uygun şekilde bakım sağlanması gerekir. Genel olarak yağ bezleri cildi ve saçlı deriyi kuruluktan kurtarmak için yağ üretimi gerçekleştirir.

Yağ üretimi saç teline hem güç hem de parlaklık sağlama adına doğal bir süreçtir. Ancak pek çok faktör yağ üretimini olumsuz yönde etkileyebilir. Bunun altında yaş, genetik faktörler, kan dolaşımı, beslenme alışkanlıkları gibi pek çok neden sayılabilir. Bioxcin şampuan ve bakım ürünleri ise yağ dengesini en iyi şekilde sağlama adına yardımcıdır.

Saç tellerinin üç katmandan oluştuğu bilinmektedir. Eğer ortada sağlıklı bir saç yapısı var ise dış katmandaki doğal yağlar iç katmanların korunmasına destek sağlar. Saçlar kuruduğunda dış tabaka parçalandığından bu durum saçların daha sağlıksız ve bakımsız görünmesine sebep olur. Kuru saçların en bilinen nedeni su kaybıdır.

Saç kuruluğu ise kafa derisinin saçı nemlendirme adına yeterli yağı üretememesi sonucunda kendisini gösterir. Kuru saçların doğal yağlanma dengesi düşüktür. Kuru saç tipleri kırılma ve kopma gibi durumlar ortaya çıkarabilir. Bunu önlemek için nem dengesini sağlamak gerekir.

Bioxcin’in yağlı saçlar için özel olarak üretmiş olduğu şampuan çeşidi bulunuyor. Bu şampuanlar saç ve saç derisinin ihtiyacı kadar yağ üretimini destekler ve fazlasını emmeye yardımcı olur. Bioxcin şampuan çeşitleri düzenli kullanımda gözle görülür bir farklılık sağlıyor.

Saç foliküllerinin beslenmesine destek veren şampuan yeni saç oluşumuna da katkı sağlıyor. Bioxcin saç şampuanı yanında saç kremi ve bakım yağı ile kombin uygulama mümkündür. Bu sayede saçların çok daha kısa sürede sağlıklı bir görünüme kavuşması mümkün olabilmektedir.

Saçlarda yağlanma ile birlikte kepeklenmede de sık bir şekilde görülür. Kepeklenme dediğimiz durum ölü hücrelerin saç tellerine tutunması ile oluşur. Saç problemleri arasında sıklıkla görülen kepeklenmenin önüne geçmek için ise yağlı saçlar için özel formüle sahip Bioxcin şampuan kullanmak yeterlidir. Saçlı deriye yeni gelen hücreler ölü hücreleri dışarı iter ve bu ölü hücreler kepek şeklinde kendisini gösterir. Kepek sorunu hemen her yaştan bireyde görülebilen bir durumdur. Kepeklenme ile birlikte genellikle kaşıntı da gelir.

Tekrarlayan kepek problemlerinin önüne geçmek için Bioxcin kepek şampuanı kullanmak yeterlidir. Bioxcin kepek şampuanı cildin doğal bariyerini güçlendirmeye katkı sağlar. Egzama ve saçlı deride kabuklanmalara da cevap veren bitkisel formülü ile kepeğe karşı etkili şampuan yüz güldüren sonuçlar ortaya çıkartmaktadır. Hamilelik döneminde karşılaşılan saç kuruluğu ve kayıplarının önüne geçilmesinde Bioxcin şampuan etkisini göstermektedir. Saçları kısa sürede eski canlılığına ve parlaklığına kavuşturmaya yardımcı olur. Ayrıca yeni saç oluşumuna da destek verir.

Bioxcin Serum

Bioxcin serum çeşitleri tıpkı şampuanda olduğu gibi saç kayıplarının önüne geçmeye ve kepeklenmeleri durdurmaya yardımcı etkili ürünlerdir. Bioxcin serilerinin her biri saç bakımını daha da güçlendirme adına şampuana destek vermektedir. Bioxcin serum çeşitleri diğer ürünlerde olduğu gibi bitkisel özlerle formüle edilmiştir. Serumun etkileri klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır. İleri seviye saç kayıplarına karşı serumlar oldukça kullanışlıdır. Yıpranmış, zayıflamış saçların köklerini beslemeye yardımcı olur. Bu sayede daha canlı, sağlıklı ve hacimli saç oluşumunu destekler.

Bioxcin Forte serisi içerisinde yer alan serum yoğun bir formüle sahiptir. Bu yoğun formülü özellikle ileri seviye saç kayıpları yaşayanlar için idealdir. Zayıf saç tellerinin güçlenmesine katkı sağlar ve daha sağlıklı bir oluşumunu destekler. Saç tellerinde gözle görülür bir kalınlaşma sağlamaya yardımcı olur. Saçların hızlı bir şekilde hacim kazandığı ve direncinin yeniden sağlandığı görülebilir.

Saç kayıplarına karşı etkili bir diğer ürün Bioxcin quantum serumdur. Bioxcin şampuanla birlikte kullanıldığında quantum serum etkisini hızla göstermektedir. Saç kayıplarının önüne geçmeye yardımcı olmanın yanı sıra saç tellerinin kalınlaşmasına destek verir.

İlk ve orta dereceli saç kayıplarında ise Bioxcin genesis serumların kullanımı idealdir. Aminoasit bazlı içeriği ile düzenli kullanımda saçlarda etkisini göstermektedir. Saçların güçlenmesine yardımcı olurken aynı zamanda saç oluşumuna da katkı sağlayarak sağlıklı saç görünümünü destekler.

Bioxcin kaş kirpik serumu içeriğindeki yoğun konsantrasyon sayesinde hem canlı hem de sağlıklı bir kaş kirpik görünümüne destek olur. İçeriğindeki sarmaşık bitkisi özü ile Biocoomplex B11 içerikleri kaş ve kirpiklerin güçlenmesine katkı sağlar. Yine içeriğindeki panthenol ve gliserin kaş ve kirpikleri nemlendirmeye yardımcı olur ve nem dengesinin korunmasına destek verir.

Biotin Tablet

Bioxcin saç bakım ürünleri arasında yer alan Bioxcin Biotin tabletler gıda takviyesi olarak kullanılmakta olan etkili ürünlerdir. İyi bir saç bakımı için yeterli düzeyde beslenme önemlidir. Bu tabletler normal besin yerine geçmez. Sadece düzenli beslenmeye ek olarak saçların güçlenmesine katkı sağlar.

Bioxcin tablet çeşitleri normal saçın korunmasına destek olduğu gibi tırnakların da korunmasına yardımcıdır. Saç kayıplarını en aza indirmeye yardımcı olan Biotin tablet çeşitleri saçların daha canlı, parlak bir görünüme kavuşmasına katkı sağlar. Tablet içeriğinde saça faydalı biotin ve çinko bulunmaktadır.

Biotin dediğimiz bileşen B grubu vitamin ailesi içerisindedir. Bu bileşen H vitamini olarak da bilinmektedir. Hem saç hem de cilt sağlığını destekleme adına önemli vitaminler arasında yer almaktadır. Biotin tablet içerisinde bulunan bu bileşenler sayesinde saçların güçlenirken doğal bir parlaklığa kavuşmasına yardımcı oluyor.

Biotin eksikliği olan kişilerin saçlarında ciddi miktarda incelme ve kayıplar görülmektedir. Hatta saçlarda erken beyazlamanın sebeplerinden bir tanesi de Biotin eksikliğidir. Bu anlamda Biotin desteğini Bioxcin tabletler iyi bir şekilde sağlamaktadır.

Biotin tablet ciltteki esnekliği artırmaya katkı sağlayarak cilt görünümünü güzelleştirmeye destek sağlar. İçeriğindeki çinko cildin tazelenmesinde önemli rol oynar. Sağlıklı saçların korunmasına ve normal tırnak bakımına yardımcı olur. Bioxcin Biotin tablet içerisinde şeker ya da glüten yer almaz.

Düzenli kullanım ile ciltteki ve saçtaki olumlu etkileri en kısa sürede görülebilmektedir. Bioxcin saç bakım ürünleri ile birlikte Biotin tablet saçlarda arzu edilen görünüme kavuşmaya ve kayıpların önlenmesine destek sağlamaktadır.
Bioxcin markasının tüm ürünlerine Kozmela üzerinden ulaşabilir, inceleyebilir ve dilediğiniz ürünü Türkiye’nin her yerinden anında sipariş verebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Bioxcin hangi ülkenin ürünü?

Bir Türk markası olarak Bioxcin, Bioxcin ve Bioder markalarının sahibi Cihat Dündar tarafından kurulmuştur.

Bioxcin şampuan nasıl kullanılır?

Saçlar ıslatıldıktan sonra hafif masaj yaparak saça uygulanır. İyice yedirildikten sonra durulanır. Saç kayıplarını en aza indirme adına düzenli kullanım önemlidir. Daha iyi bir sonuç almak için Bioxcin Forte Serum ile birlikte kullanılması önerilir.

Bioxcin serum nasıl kullanılıyor?

İsteğe bağlı olarak sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez uygulanabilir. Bir dakika boyunca masaj hareketleri ile saça iyice yedirilir. Sonrasında durulama YAPILMAZ.

Bioxcin serum ne kadar süre kullanılmalı?

Hem gece hem de gündüz uygulanabilir. Saçta en az 8 saat bekletilmelidir. Serumdan maksimumda fayda sağlamak adına Bioxcin şampuan ile birlikte düzenli bir şekilde kullanılması tavsiye edilir.

Bioxcin saç çıkarır mı?

Bioxcin şampuan ve saç bakım ürünleri içerisinde saç kayıplarının önüne geçmeye yardımcı bitki özleri bulunmaktadır. %100 bitkisel içeriği ile saç kayıplarını en aza indirmeyi hedefler.

Bioxcin
Fırsatlardan ilk siz haberdar olun