Kozmela.com

BOYALI SAÇLAR İÇİN BAKIM ÜRÜNLERİ

Boyalı Saçlar için Bakım Ürünleri listesinde 70 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele
Ücretsiz Kargo
Ücretsiz Kargo
Ücretsiz Kargo
Ücretsiz Kargo
Ücretsiz Kargo
Davines Minu Hair Mask 250ml Davines Minu Hair Mask 250ml 1025,00 TL 922,50 TL %10
İNDİRİM
Sepete Ekle
Ücretsiz Kargo

Boyalı Saçlar için Bakım Ürünleri

Boyalı ya da işlem görmüş saçlar özenli bir bakım ister. Boyalı saçlar için bakım ürünleri tam da bu sebeple tercih edilmelidir. Kimyasal saç boyaları saçları uzun vadede yıpratabilmektedir. Hatta sürekli işlem gören saçlar bir süre sonra dökülme sorunu ile bile karşılaşabilmektedir. Boyalı saçlar yaz aylarında güneş ışınları, denizin tuzu ya da havuzun klorundan etkilendiği gibi kışın da soğuk, kuru havadan ve havanın kirliliğinden etkilenebilmektedir. Bu sebeple boyalı saçlar için bakım ürünleri sıklıkla tercih edilmektedir.  

Boyalı saça ne iyi gelir?

Saçlar ilk boyatıldığı anda çok canlı, parlak görünebilir. Ancak saçlar her zaman bu hali ile kalmayacaktır. Saç rengini koruyabilmek için öncelikle şampuan seçimine çok dikkat etmek gerekecektir. Boyalı saçlarda normal bir şampuan kullanıldığında saçları yoğun şekilde temizleyeceğinden boyalar da akıp gidecektir. 

Boyalı saçlar için bakım ürünleri denildiğinde ilk olarak şampuanlar gelmektedir. Bu şampuanlar boyalı saçlar için özel üretilmiş olduğundan saçları temizlerken aynı zamanda saçın rengini korumaya yardımcı olmaktadır. Oryal dediğimiz saç açıcılar saç boyama işleminde sıklıkla kullanılır. Ancak oryal dediğimiz açıcılar saçları açarken aynı zamanda saçları yıpratıyor da. Bu sebeple boyalı saçlar için tercih edilecek hedefe yönelik şampuan oryalin yıpratıcı etkisini de engelleyecektir.  

Boyalı saçlar için özel olarak üretilmiş renk koruyucu şampuanlar bulunmaktadır. Bu şampuanlar rengi korurken saça hacim kazandırmaya, parlaklık sağlamaya yardımcı olabilmektedir. Boyalı saçlar için özel olarak üretilmiş şampuanları kullanırken ılık ya da soğuk suyun kullanılması önerilmektedir. Boyalı saçlarda çok yüksek ısı ile yıkama işlemi tavsiye edilmez. Çünkü çok yüksek ısı saçlardaki boya moleküllerine zarar verip boyanın akmasına neden olabilmektedir.  

Boyalı saçları yumuşatmak için ne yapılmalı

Boyalı saçlara özel şampuan kullanırken aynı zamanda boyalı saçlar için özel üretilmiş saç kremleri de uygulamaya özen göstermek gerekir. Bu saç kremleri boyalı saçı yumuşatmaya yardımcı olurken renk koruması sağlarlar. Boyalı saçlar için ayrıca bitkisel içerikli, doğal besleyici yağ çeşitleri de bulunmaktadır. Badem yağı, Hindistan cevizi yağı, avokado yağı gibi saç için son derece faydalı özlere sahip saç bakım ürünleri bulunmaktadır. Bu özleri içeren saç bakım maskeleri de boyalı saçları korumanın yollarından bir tanesidir.  

Arındırıcı şampuan çeşitleri saçı bir sonraki boya uygulamasına hazırlamaktadır. Boyalı saçları parlak ve sağlıktı tutmak için kullanılacak ürünün içeriğinin saçı destekleyecek vitamin ve minerallere sahip olmasına özen göstermek gerekir. Özellikle C vitamini saçlı deriyi besleyerek kan damarlarının sağlıklı kalmasına katkıda bulunur. 

Bitki proteinleri içeren saç bakım ürünleri boyalı saça etkili bir bakım sağlamaya yardımcı olur. Biotin, temel bir B vitaminidir ve zayıf saçların güçlenmesine yardımcı olur. Saç dokusunun yeniden yapılanmasına destek olur. Biotin içeren saç bakım ürünleri boyalı saçları sağlıklı ve güçlü tutmaya yardımcı olur. 
Boyalı saçları korumaya yardımcı organik bakım

Boyalı saçların uzun süre güneşe maruz kalması da saçlarda olumsuz etki bırakacağından UV filtre korumalı saç bakım ürünlerinin kullanması önemlidir. UV koruyucu boyalı saçlara özel bakım ürünlerinden kullanarak gün içerisinde boyalı saçı korumaya almak mümkün olabilmektedir.  

Boyalı saçlar için bitkisel özlerle formüle edilmiş pek çok güvenilir markanın doğal ürünü bulunmaktadır. Bunlar tamamen organik olduğundan saçları uzun süre doğal bir şekilde korumaya yardımcı olur. Organik içerikli boyalı saçlara bakım sağlayan ürünleri sitemizde yakından inceleyebilirsiniz. Boyalı saçlar için bakım ürünleri farklı marka ve içeriklerle sitemizde en uygun ödeme seçenekleri ile sunulmaktadır. Boyalı saçlarınız için en uygun ve kapsamlı bakım ürününü dilediğiniz an sitemizden online olarak sipariş verebilirsiniz. 

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun