Kozmela.com

Cam Biberon Çeşitleri

Bebeklerin beslenmesinde en büyük yardımcı ürün biberonlardır. Bebekler belli bir döneme kadar yetişkinler gibi beslenme yetisine sahip olamazlar. Bu sebeple anneler bebekleri için ek gıdı, su ve anne sütü gibi besinleri biberon ile verir. Bebekler için verilen besinler ne kadar önemli ise bu besinler verilirken kullanılan biberonlarda bir o kadar önemlidir. Bu konuda anne babalar özenli ve seçici olmalıdır. Biberonlar, ml’ine bebeklerin aylığına ve yaşına, emzik yapısına, biberonun hammaddesine göre değişiklik gösterir. Bebeklerinin gelişimin düzeyine göre biberonları seçmelidirler.

Cam Biberonun Avantajları

• Cam biberonlar plastik biberonlara göre daha sağlıklıdır.
• Cam biberonlar genel itibari ile ısıya dayanıklıdır. Fakat bazı cam biberonlarda ısıya dayanıklılık az olabilir. Bu sebeple biberon satın alınırken özellikleri incelenmelidir.
• Yıkanması ve temizlenmesi kolaydır.
• Buzdolabında saklanabilir.

Cam Biberonların Dezavantajı Nedir?

Cam biberonlar diğer biberonlara göre bebek sağlığı için daha iyidir. Fakat tek dezavantajı kırılma riskinin olmasıdır. Bebekler ellerindeki şeyler yere atabilir. Bu durum biberonların kırılmasına yol açabilir. Bebekler bazen de elindeki şeyleri istemsiz olarak başına, yüzüne veya bacağını atabilir. Cam biberonlar yapısı gereği daha ağır ve sert olduğu için bebeklerde yaralanmalara sebep olabilir. Anne babalar bebeklerin beslenmesinde cam biberon tercih ediyorsa, muhakkak bebeklerinin beslenmelerini kontrol etmelidir. Mümkünse bebekleri biberon ile beslenirken her zaman yanında olmalıdırlar.

Cam Biberon Fiyatları

Bebeklerin sağlığı için uygun olan cam biberonların birçok fiyat alternatifleri bulunmaktadır. Tekli satılabildiği gibi setli halde de satışları mevcuttur. Anne babalar daha ekonomik olması için dilerse setli cam biberonlardan satıl alabilmektedir. Cam biberonların fiyatlarını etkileyen unsurlar genel olarak ml’leri ve markalarıdır. Farklı markalarda farklı fiyat seçenekleri bulunmaktadır. Cam biberonların ml’leri de kendi içinde farklı fiyatlandırılmaktadır. Ebeveynler bütçelerine uygun cam biberonları almak için kampanyaları ve indirimleri takip edebilir. Bebekleri için uygun olan cam biberonları satın alabilirler.

Cam Biberon Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebekler için alınan her ürün detaylı olarak incelenmeli ve onlar için en uygun olan ürün satın alınmalıdır. Bebeklerin hassas yapısına uygun ürünleri alırken anne babalar çok dikkatli ve titiz davranmaktadır. Biberon alırken de aynı özenle ve titizlikle ürünler seçilmelidir. Anne babalar cam biberonları sağlık açısında daha iyi olduğu düşüncesiyle bebekleri için tercih edebilmektedir. Cam biberon alırken bebeklerin gelişim düzeyine uygun olmasına dikkat edilmelidir.

Cam biberonlar bebeklerin aylığına ve yaşına göre farklılık gösterir. Hem biberonların ml’leri değişir hem de biberonun emziğinin genişliği ve delikleri değişir. Bebekler büyüdükçe biberonlarda ml olarak artar. Emziklerindeki delik sayıları gelişimine göre değişir. Bu sebeple biberon alırken bebeklerin ihtiyacına uygun olan ürünler seçilmelidir. Cam biberon alırken dikkat edilmesi gerek diğer bir özellik biberonların emzik yapısıdır. Bebekler için en uygun olan emzikler tercih edilmelidir.

Cam Biberon Markaları

Bebedor Isıya Dirençli Cam Biberon 3Ay+ orta seviyede akışa sahiptir. Emzikleri silikondur. Kolay temizlenebilmesi için yuvarlak hatlı olarak üretilmiştir. İçinde bulunan ürünün kokusunu ve tadını korur. 3 aylık ve daha büyük bebeklerin kullanımı için tasarlanmıştır. Isı değişimleri için dayanıklıdır.

Philips Avent Natural Cam Biberon’un tasarımı bebeklerin biberonu kolay tutabilmesi için uygun formdadır. BPA içermez. Emziği silikondur ve yumuşak oluşu anne göğsü hissi verir.

Chicco Natural Feeling Cam Biberon 0Ay+ hijyeniktir. Borosilikat camdan üretilmiştir ve ısıya karşı dayanıklıdır. 0 aylıktan itibaren kullanım için uygundur.

Sizler de tek tıkla sitemizden cam biberon satın alabilirsiniz.

Cam Biberon
Fırsatlardan ilk siz haberdar olun