Kozmela.com

CARİOCA

Carioca markasında 28 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele

Carioca

Carioca, İtalya’da 1965 yılında kurulan çocuk gelişimini, yaratıcılığını ve hayal dünyalarını geliştirmeye yönelik farklı araç gereçler üreten bir firmadır. Ürün yelpazesi içerisinde eğitici oyunlardan renkli kalemlere, keçeli kalemlerden pastellere kadar pek çok çizim malzemesi yer almaktadır. Carioca ürünlerinin ambalajlarında yer alan karakter Carioca Jo'nun başrol oynadığı kampanyası ile ilk kez ilgi çekmiş ve büyük başarı yakalamıştır.

Carioca renkli kalem ve benzeri ürünlerin üretiminde uzmanlaşmış, çocukların el becerisi ve yaratıcılığını geliştirmek amacıyla tasarlamış olduğu ürünlerle bugün hala dünya çapında tanınmaktadır. Bugün 5 kıtada 80’den fazla ülkede aktif bir şekilde ürünleri insanlarla buluşmaktadır.

Carioca markası tüm çizim alet ve araçları ile geniş bir ürün yelpazesi bulunan bir markadır. Ürünlerin üretim aşamasında kalite ve güvenlik kontrolleri titizlikle yapılmaktadır. Meşhur keçeli kalemlerinde bulunan mürekkep Settimo Torinese tesisinde üretilmekte olup sadece gıda sınıfı boyalar kullanılarak üretilmektedir.

Carioca Boya Çeşitleri

Carioca bebek serisi içerisinde yer alan +1 ve +2 yaş grubuna özel pastel, kuru boya, keçeli kalemler tüm sağlık ve dermatolojik testlerden geçerek alıcılarla buluşmaktadır.

Carioca Keçeli Boya

Çocukların yaratıcılıklarını geliştirme amacıyla üretilmiş olan Carioca keçeli boya çeşitleri 12’li ve 24’lü olmak üzere sunulmaktadır. Yıkanabilir keçeli boya çeşitleri zengin renkleri ile çocukların ilgisini çekmekte ve onların çizme alışkanlıklarını desteklemektedir. İçeriğinde yer alan mürekkepler çocuk sağlığına zararlı olmayan maddelerden üretilmiştir.

Yıkanabilir olması sayesinde ten üzerinden kolaylıkla çıkabilmektedir. Bu da çocuklara sınırsız bir özgürlük tanımaktadır. Kıyafetlerden de tıpkı el ya da yüzde olduğu gibi rahatlıkla çıkabilmektedir. Kapakları üzerinde hava geçişini sağlaması adına delikler bulunur. Bu delikler sayesinde mürekkep kurumaz. Gıda boyası kullanılarak üretilmiş olan bu kalemlerin plastik kısımları da geri dönüştürülebilir malzemeden üretilmektedir.

Carioca Pastel Boya

Pastel boyalar çocukların resim yapmayı en çok sevdiği boyalar içerisindedir. Carioca’nın pastel boya çeşitleri üçgen ve kalın gövde yapısına sahiptir. Bu da çocukların minik elleriyle daha iyi kavramasına yardımcı olmaktadır. Kalemi rahat kavrayan çocuklar hayal güçlerinin izin verdiği müddetçe dilediklerini çizip boyayabilirler.

Özellikle elleri ve giysileri kirletmediği için ebeveynler açısından da tercih sebebidir. Markanın diğer boya kalemlerinde olduğu gibi pastel boya çeşitleri de gıda boyalarından üretilmiş olup sağlığa zararlı hiçbir katkı maddesi barındırmamaktadır.

Carioca ürünlerinin tamamını Kozmela’da yakından inceleyebilir ve dilediğiniz ürünü anında sipariş verebilirsiniz.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun