Kozmela.com

Desitin Krem

Bebek cildinin yetişkin cildine göre çok daha hassas olduğu bilinmektedir. Bu sebeple bebek cildine çok daha özenli bir bakım yapmak gerekir. Bebeklerde en çok görülen cilt problemlerinin başında pişik gelmektedir. Bebeklerin cilt bakım rutininde mutlaka pişik kremleri bulunmaktadır. Ancak pişik kremi alırken de birtakım detaylara dikkat etmek gerekir. Bebekler için özel olarak geliştirilmiş olan Desitin pişik kremi bebeğin hassas cildine nazikçe bakım yapmaya olanak sağlıyor.

Desitin Pişik Kremi nerenin malı?

Marka, Amerika merkezli Johnson & Johnson Consumer Inc’e aittir. Firmanın geçmişi 1886 yılına kadar dayanmaktadır. Bebek bakım ürünlerinde hedefe yönelik ürünleri ile ön plana çıkmaktadır. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yıllardır firmanın ürünleri ebeveynler tarafından memnuniyetle kullanılmaktadır.

Desitin Krem

Dışkı ve idrardan kaynaklanan amonyak bebek cildi için son derece tehlikelidir. Amonyak, genital bölgeyi tahriş eder. Desitin marka pişik kremi ise pişiğe karşı bebek cildini etkili bir şekilde korumaya yardımcı oluyor. Desitin pişik kremleri ekstra koruma içeren özel formüle sahiptir. Markanın 2 farklı pişik kremi bulunmaktadır. Pişik kremi bebeğin hassaslaşan cildini rahatlatmaya katkı sağlar. Koruyucu bir bariyer gibi cilt katmanını sarar. Bebeğinizin ilk kullanımdan itibaren ne denli rahatladığını kendiniz de göreceksiniz.

İçeriğinde %25 oranında çinko oksit bulunmaktadır. Çinko oksit pişik oluşumuna karşı ekstra bir koruma sağlar. Sürtünmeyi en aza indirmeye yardımcı olur. Özellikle yenidoğanlar için oldukça idealdir. Desitin pişik kremi paraben ya da parfüm içermez. Bu anlamda aileler rahat bir şekilde bebekleri için Desitin  ürünleri kullanabilirler.  

Desitin pişik kremi içeriğindeki Avena Sative Kernel özütü ve Helianthus Annuus tohum yağı cildin rahatlamasına katkı sağlar. Cilde yumuşaklık kazandırmaya yardımcı olur. Formülünde lanolin vardır. Lanolin cilde nem sağlamaya yardımcı olur. Nemlendirme özelliğinden sadece bebekler değil yetişkinler de ciltlerinde faydalanabilirler.

Desitin pişik kremi günde 2-3 defa kullanıldığında etkisini en iyi şekilde göstermektedir. İlk kullanımdan itibaren etkisini göstermeye başlar. Desitin pişik kremi içeriği sayesinde bebeğe hiçbir şekilde acı vermeden pişik görünümünü düzeltmeye destek olur.

Bebeklerin hassas cildinde bariyerin güçlenmesine destek olur. Desitin pişik kremi fiyatları ise hemen herkesin rahatlıkla alıp kullanabileceği düzeylerdedir. Desitin marka ürünler uygun fiyatlı olduğundan ve güçlü bir içeriğe sahip olduğundan aileler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Pişik kremi seçerken nemi emici özellikte olması önemlidir. Çünkü pişiğe neden olan en büyük etken cildin fazla nemli kalmasıdır. Doğal gliserin içeriğe sahip olan Desitin pişik kremi cilt ve nem arasında bir denge sağlamaya yardımcı olur. Nemin cilt tarafından emilmesinin önüne geçmeye katkı sağlar.

Pişiğin diğer bir oluşum nedeni sürtünme ile ortaya çıkan kızarıklık durumudur. Desitin pişik kremi bez bölgesini rahatlatmaya yardımcı olur. Bebek bezi seçimi de pişik için önlem alma adına önemlidir. Desitin krem günlük kullanım ile bebeğin cildini pişiğe karşı korumada etkili bir destek oluyor.

Desitin pişik kremi çeşitlerine sitemizden ulaşabilirsiniz. Türkiye’nin neresinde olursanız olun bir siparişiniz ile ürününüz anında kargoda!

 

Desitin
Fırsatlardan ilk siz haberdar olun