Kozmela.com

DOĞAL YAĞLAR

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele

Doğal Yağlar

Sadece günümüzde değil yüzyıllardır doğal yani bitkisel yağların faydaları bilinmekte ve hem gıda hem kozmetik hem de sağlık alanında kullanılmaktadır. Doğal yağlar içeriğine ve özelliklerine göre birbirinden ayrılır. İnsan vücudunun tüketilen besinlerden gelecek yağlara çeşitli oranlarda ihtiyaç vardır. Vücudumuzun ihtiyaç duyduğu ancak kendi kendine üretemediği pek çok yağ bulunuyor. Bu sebeple bu yağların dışarıdan takviye şeklinde alınması sağlığı desteklemek açısından oldukça önemlidir.

Doğal Yağlar Nelerdir?

Doğada pek çok faydalı bitkisel yağ bulunur ve hepsinin ayrı faydası vardır. Örneğin kekik yağı yara ve yanıkların tedavisine destek mikrop giderici olarak kullanılmaktadır. Ayrıca üst solunum yolu hastalıklarında rahatlatıcı bir etkisi olduğu bilinmektedir. Portakal yağı ise hazımsızlığı gidermesiyle bilinmektedir. Sinirleri yatıştırdığı ve rahatlattığı bilinmektedir. Tarçın yağı kabızlık gibi durumlarda mide ve bağırsak gazlarını sökücü bir etki sağlar. 

Yine pek çok faydası ile bilinen doğal bir yağ olan nane yağı mide bulantılarında rahatlatıcı bir etki sağlamakla beraber baş ağrıları üzerinde de olumlu bir etkiye sahiptir. Okaliptüs yağı söktürücü bir özelliğe sahiptir. Soğuk algınlıklarında etki sağlar. Yüksek ateşi düşürmede yardımcı olduğu bilinmektedir. Sarımsak yağı iştah açmakla beraber hazmı kolaylaştırmaktadır. Rezene uçucu yağ şişkinlik, hazımsızlık ve gaz durumlarında yardımcıdır.

Mersin yağı kesiklerde kanı durdurma maksatlı sıklıkla kullanılmaktadır. Uykusuzluk çeken kişilerin uykuya dalma sürecini kolaylaştırmaktadır. Ayrıca kasların kuvvetlenmesine destek verir. Karabiber yağı iştah açıcı ve öksürük gidericidir. Kramp, kasılmalarda kişiyi rahatlatmada etki sağlar.

Bunlarla beraber cilde faydalı olan pek çok yağ çeşidi de bulunuyor. Bunlar arasında; jojoba yağı, kayısı yağı, avokado yağı, gül yağı, keten yağı, mısır yağı, Hindistan cevizi yağı, lavanta yağı, Hint yağı bulunmaktadır.

Tüm bu bitkisel yağlar günümüzde sık bir şekilde kullanılmaktadır. Ancak bunların dışında daha pek çok bitkisel doğal yağ bulunmaktadır.

Organik Bitkisel Yağlar

Bitkisel yağlar gücünü ve doğallığını adı üzerinde yağ bileşenleri yoğun olan bitki tohumlarından alır. Organik bitkisel yağlar gıda, ilaç ve kozmetik gibi pek çok sektörde sık bir şekilde kullanılmaktadır. Ayrıca evde yemeklerde ya da cilt bakımında da bu doğal yağlardan faydalanılmaktadır. Dünyada en çok kullanılan ve bilinen bitkisel yağların başında zeytinyağı gelmektedir.

Diğer önemli bir yağ da organik çörek otu yağıdır. İçeriği bakımından en kaliteli ve nitelikli yağlardan bir tanesidir. Bu yağlar gibi doğadan saf bir şekilde insanlara sunulan pek çok organik bitkisel yağdan bahsetmek mümkündür. Hangi amaçla kullanılacak olursa olsun doğal ve katkısız yağ tercih etmek isteyenler için oldukça geniş bir ürün yelpazesi söz konusudur. Doğal yağ çeşitlerinin tamamını Kozmela üzerinden inceleyebilir ve dilediğiniz organik yağı hemen sipariş verebilirsiniz.

 

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun