Kozmela.com

EFFECTİVE PHARMA

Effective Pharma Kollajen Çeşitleri

Yerli sermaye ile kurulan firma ilk günlerinden bu yana sektörde yeterli derecede çözüm bulunamamış tedavi alanlarında güvenilir, etkili çözümler bulmayı amaçlamaktadır. Effective Pharma ürettiği her üründe, odaklandığı her işte ve sunduğu her hizmette en üst kaliteyi hedef alarak ilerlemektedir.

Müşterilerine verdiği değer insan odaklı çalışmaları ile kendisini göstermektedir. İnandığı prensipler doğrultusunda etkinliği en yüksek, yan etkileri minimum tedaviler ortaya çıkartmaktır. Ülke tarihinden alınan tecrübe ve bilgi, insana değer ilkesi ile inovatif çözümler sunmaya çalışmaktadır. 

EF Magnezyum

Effective Pharma çatısı altında üretilen takviye edici gıda çeşitleri insanların ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri sağlamaya yardımcı olmaktadır. İnsanın normalde ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineraller yeterince alınamadığı takdirde kişinin bünyesi pek çok hastalığa açık hale gelebiliyor. Magnezyum minerali ise kişinin kemik, kas ve diş gelişimi için önemli olan bir rol oynar.

Magnezyum normal şartlarda hububatlarda ve yeşil yapraklı sebzelerde yoğun miktarda bulunmaktadır. Özellikle kişinin yorgunluk ve bitkinlik nedenlerinden bir tanesi magnezyum eksikliğidir. Bu sebeple kişinin yaşam kalitesini de direkt olarak etkilemektedir.

İnsan vücudunda en yaygın dördüncü ve en önemli ikinci meral olan magnezyum vücutta toplamda 25 gr kadar bulunmaktadır. Bu mineralin %39’u hücre içi alanda, %60’ı kemiklerde ve kalan %1’i de hücre dışı alanlarda bulunmaktadır. Vücut kendi başına bu minerali üretmemektedir. Bu nedenle magnezyumun gıdalar yardımı ile alınması gerekir.

Eflex Tip 1 Kollajen

Kişinin kolajen üretimini desteklemeye yarayan takviye gıda özellikle eklemlerde sorun yaşayanlara yardımcı olmayı hedefler. Kas ve cilt hücrelerinde yer alan kolajenin ana görevi bağ dokusunu güçlendirerek vücut bütünlüğünü koruma olmaktadır. Baş dokusu cilt ve kas hücrelerini korurken cilde dayanıklılık, canlılık ve esneklik kazandırmaya yardımcı olur. Kolajen aynı zamanda organ, tendon ve eklemleri bir arada tutmaya da katkı sağlayan önemli bir proteindir.

Kolajen genel olarak hayvanların kemik, et ve deri kısımlarından elde edilir. Kolajen eksikliği özellikle yaş ilerledikçe kendisini gösterir. Eklem rahatsızlıkları kolajen eksikliğinin en açık belirtisidir. Kolajen tipleri birbirinden ayrılır. Kolajen 1 vücutta en fazla bulunan kolajen çeşididir. Vücut parçalarını meydana getiren eozinofilik liflerden meydana gelir. Tip 1 kemikleri desteklerken cildin esneklik kazanmasına yardımcı olur.

Kolajen tip 2 ise eklem kıkırdaklarında bulunurlar. Kolajenin %60’ı tip 2 kolajenden oluşmaktadır. Bağ dokularındaki kıkırdak oluşumuna yardımcı olurlar. Eklem sağlığı açısından önemlidir. Hem kolajen tip 1 hem de kolajen tip 2 eksikliğinde dışarıdan takviye gıda alınabilmektedir. Bu sayede bu tip olumsuz durumların önüne geçme adına bir destek sağlanabilmektedir.

Kolajen eksikliğini gidermek ve kolajen oluşumuna destek vermek için Effective Pharma’nın üretmiş olduğu takviye gıda çeşitleri bulunuyor. Bu takviye gıdaları Kozmela üzerinden inceleyebilir ve Türkiye’nin her yerinden dilediğiniz an siparişinizi verebilirsiniz.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun