Kozmela.com

EMZİRME SÜTYENİ

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele

Emzirme Sütyeni Nedir?

Hamilelik süreci anne adayları için hem kutsal hem de biraz zor bir dönemdir. Dünyaya gelecek yeni bebekleri için heyecanlı olurken vücudundaki değişikliklere de alışmaya çalışırlar. Hormonlarda ve vücutta meydana gelen değişimler anneleri şaşırtır ve duygulandırır.

Hormonal değişiklikler duygusallığa ve bazen anne adaylarının sık sık ağlamasına sebep olabilir. Hamileliğin ilk aylarından itibaren kilo alımları başlar. Belli bir aydan sonra hamilelik öncesi giysiler artık olmamaya başlar. Bu durum anneleri bazen düşündürebilir, fakat bunun geçici bir süreç olduğunu ve doğumdan sonra tekrar eski giysilerini giyebileceklerini unutmamalılar. Hamilelik boyunca kilo alım oranı kişiden kişiye değişmektedir. Fakat genel olarak ideal kilo alımı için 9-12 kilo önerilmektedir.

Doğumdan sonra bebeğini kucağına alan anneler hayatlarının en mutlu anlarını yaşarlar. Hamilelik döneminde başlayan değişimler doğumla birlikte farklılık göstererek devam eder. Hamilelik döneminde göğüslerde başlayan değişim doğumdan sonrada devam eder. Göğüsler büyüdüğü için ve bebeklerin sık sık emzirilmesi gerektiği için bu dönemde sütyen seçimi çok önemlidir. Annelerin hem rahat olmasını sağlamalı, hem de sık sık bebeklerini emzirdikleri için pratik olmalıdır. Bu ihtiyacı karşılamak için piyasada birçok emzirme sütyeni bulunmaktadır.

Emzirme Sütyeni Annelerin Hayatını Kolaylaştırır

Emzirme bebeklerin gelişimi için oldukça önemlidir. Bebeklerin sağlıklı gelişimi için ilk 6 ay anne sütü ile beslenmesi önerilmektedir. Annelerin gün içinde birçok kez bebeklerini emzirmeleri gerekmektedir. Gündüz ve gece sık sık devam eden bu süreç anneler için zor olabilmektedir. Annelerin emzirme döneminde hayatını kolaylaştırabilmek için birçok ürün bulunmaktadır. Emzirme sütyeni bu ürünlerden biridir.

Emzirme sütyenleri bu süreçte annelere büyük kolaylık ve pratiklik kazandırır. Standart sütyenler ile emzirmek anneler için zor olabilmektedir. Normal sütyenlerin çıkarıp giyilmesi çok pratik olmadığı için emzirme döneminde çok fazla tercih edilmemektedir. Oysa emzirme sütyenleri tasarımlarından dolayı kullanımı çok daha kolaydır. Emzirme sütyenleri annelerin gün içinde daha kolay emzirmelerine yardımcı olmaktadır.

Emziren anneler için özel olarak tasarlanan emzirme sütyenlerinin birçok alternatif bulunmaktadır. Anneler kendilerine uygun olan emzirme sütyenini seçebilir.

Emzirme Sütyeni Çeşitleri

Kadınlar için birçok sütyen çeşidi bulunmaktadır. Diledikleri model, renk ve desende sütyene kolayca ulaşılabilmektedir. Emzirme sütyenleri için de standart sütyenler gibi farklı farklı modeller ve desenler bulunmaktadır. Anneler istediği çeşit emzirme sütyenini kolayca alabilmektedir. Piyasada birçok çeşit emzirme sütyeni satışı bulunmaktadır.

Anneler kendileri için uygun emzirme sütyenini rahatça alabilmektedir. Emzirme sütyenleri genel olarak dolgulu emzirme sütyeni, toparlayıcı emzirme sütyeni, kaplı emzirme sütyeni, dantelli, dantelsiz emzirme sütyeni olarak satılmaktadır.

Emzirme döneminde göğüsler dolgunlaştığı ve büyüdüğü için anneler tarafından en sık tercih edilen modellerden biri toparlayıcı emzirme sütyenleridir. Toparlayıcı emzirme sütyeni göğüsleri toparlamaya ve giysilerin şık görünmesine yardımcı olur. Toparlayıcı sütyenler yaklaşık 1 beden kadar küçülmeye yardımcı olur.

Diğer emzirme sütyeni seçeneği ise destekli sütyenlerdir. Kadınlar doğum öncesi alışkanlıklarını devam ettirmek isteyebilirler ve kimi kadınların sütyen tercihi destekli sütyenlerdir. Destekli sütyenler giysilerin daha şık görünmesine yardımcı olmaktadır. Kadınların bu ihtiyacını karşılamak için destekli emzirme sütyeni seçenekleri bulunmaktadır.

Kaplı sütyenler ise sütyenin süngerli olmasıdır. Sütyenin süngerli oluşu göğsü desteklemeye ve biçimli durmasına yardımcı olur. Emzirme sütyenleri dantelli ve dantelsiz çeşitleri ile her annenin beğenisine uygun olacak şekilde bulunmaktadır.

Anneler kendi zevklerine ve tercihlerine göre dantelli ya da dantelsiz sütyen seçebilir. Fakat burada öncelikle annenin emzirme sırasında rahat edebileceği ürünler tercih edilmelidir. Pamuklu ve sentetik emzirme sütyenleri bulunmaktadır. Anneler daha rahat ve konforlu olması bakımından pamuklu sütyenleri tercih etmelidir. Sentetik sütyenler kumaş yapısından dolayı terletebilirken pamuklu sütyenlerin terletme oranı daha azdır. Cildin nefes almasına yardımcı olur.

Emzirme Sütyeni Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Doğumdan sonra annelerin en zorlandığı şeylerden biri emzirme sürecidir. Eskiden emzirme sütyenleri yoktu ve anneler standart sütyenler ile bebeklerini emzirirken zorlanmaktaydı. Artık anneler için bu durum daha pratik olmakta. Emziren anneler için özel olarak üretilen emzirme sütyenleri annelerin hayatlarını kolaylaştırmaya ve zamanını daha iyi kullanmalarına yardımcı olur.

Anneler sütyen seçimini yaparken kendine en uygun sütyeni seçmelidir. Aksi takdirde sütyen rahatsız ve konforsuz olacaktır. Doğumla birlikte anne göğsünde salgılanan süt göğüslerin dolgunlaşmasına sebep olacaktır. Bu durum bazı anneler için zor olabilmektedir. Bu sebeple göğüsleri toparlayıcı sütyenler tercih edilebilir. Diğer dikkat edilecek özellik ise sütyenlerin altında olan tellerdir. Klasik ve emzirme sütyenlerinin altında teller bulunabilmektedir. Emzirme sütyeni alırken telsiz sütyenler tercih edilmelidir.

Sütyenlerin altında bulunan teller süt keselerine baskı yapabilir ve bu durum meme sağlığını olumsuz etkileyebilir. Alınacak sütyenin kumaş yapısı da önemlidir. Sütyenler genel olarak pamuklu ve sentetik kumaşlardan yapılır. Emzirme sütyeni alınırken pamuklu tercih edilmelidir. Sentetik sütyenler kumaş yapısından dolayı terlemeye sebep olabilir.

Bu durum annenin rahatsız olmasına sebep olur. Gün içerisinde sürekli hareket halinde olan anne için bu durum sıkıntı yaratabilir. Pamuklu sütyenler kumaş yapısı sayesinde cildin rahat nefes almasına olanak sağlar ve terletme durumu sentetik sütyenlere göre daha azdır. Anneye gün içinde daha rahat hareket alanı sağlar.

Emzirme Sütyeni Fiyatları

Piyasada birçok marka emzirme sütyeni bulunmaktadır. Anneler istedikleri marka emzirme sütyenine kolayca ulaşabilmektedir. Sütyenler, markalarına, modellerine, kumaşlarına göre farklılıklar göstermektedir. Genel olarak tercih edilen modeller toparlayıcı sütyenler, destekli sütyenler, önden açılan sütyenler, straplez sütyenlerdir.

Anneler kendi ihtiyacına uygun olan sütyenleri seçebilirler. Kumaşlarına göre ise genel olarak pamuklu ve sentetik sütyenler bulunmaktadır. Pamuklu sütyenler sentetik sütyenlere göre daha pahalı olabilmektedir. Pamuklu sütyenler cildin rahat nefes alabilmesi için anneler tarafından daha çok tercih edilmektedir.

Emzirme sütyenlerinin de normal sütyenler gibi birçok rengi ve deseni bulunmaktadır. En çok tercih edilen renkler ise ten rengi, siyah ve beyaz renkte olan sütyenlerdir. Emzirme sütyenleri için fiyat skalası oldukça geniştir. Aynı model ve kumaşa sahip iki sütyen farklı markalarda farklı fiyat aralıklarında satılabilmektedir. Uygun fiyatlı emzirme sütyenlerine sahip olabilmek için kampanyalar ve indirimler takip edilebilir.

Aradığınız emzirme sütyeni modellerine bir tıkla sitemizden ulaşabilirsiniz.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun