EMZİRME SÜTYENİ

Emzirme Sütyeni kategorisinde 4 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele

Emzirme Sütyeni

Bebek bekleyen annelerin hamilelikle beraber pek çok yeni ihtiyacı ortaya çıkar. Hormonal değişimler nedeni ile vücutta birtakım değişimler söz konusu olur. Hamilelik dönemi öncesi kullanılan sütyenler kullanılamaz hale gelir. Bu nedenle hamilelik ve emzirme döneminde anne adaylarının doğal göğüs formunu korumak amacı ile özel tasarım sütyenler üretilmektedir. Emzirme sütyenleri bu dönemde en büyük ihtiyaçlardan bir tanesidir.

Diğer sütyenler ile arasındaki fark emzirme sütyeninin hızlıca açılabilen bir özellikte olmasıdır. Bu ürünler genellikle pamuklu ve balensiz yapıda üretilmektedir. Annelik sütyenleri olarak da bilinen bu sütyenler önünde açılıp kapanabilen kaplarla desteklenmiştir. Bebek doğmadan önce emzirme başlamayacak olsa da emzirme öncesinde de bu sütyenlerin avantaj sağladığı pek çok nota bulunuyor.

Hamilelik esnasında göğüsler anne sütü üretmeye başlar. Er ya da geç göğüsler büyüyecektir. Sonuçta daha büyük bir sütyen alma gereksinimi doğacaktır. Şayet yeni bir sütyen alınacak ise bu noktada emzirme sütyeni almak oldukça mantıklıdır.

Bu sütyen hamilelik esnasında yaşanan meme semptomlarını da en aza indirmede yardımcıdır. Göğüsler hamilelik ve emzirme döneminde genişler ve bazen ağrır. Uygun bir emzirme sütyeni ile bu rahatsızlıkları kısmet hafifletmeye yardımcı olabilir. Süt sızan göğüslerle başa çıkmada da oldukça etkilidir.

En İyi Emzirme Sütyeni

Bu özel tasarım sütyenler hamilelik ve emzirme döneminde göğüsleri en iyi şekilde destekleme üzerine tasarlanmıştır. Hamileliği rahat geçirmek ve çocuk doğduktan sonra emzirmeyi rahat bir şekilde yapabilmek adına bu sütyenler oldukça işlevseldir. Bebek dünyaya geldikten sonra ilk birkaç gün sütyen giyilmeyebilir. Ancak bebeğin ne denli çok süt istediği ve süt üretiminin arttığı anlaşıldığında göğüslerin ağırlığın hissedilecektir. O noktada balenli olmayan rahat nitelikte emzirme sütyeninin ne denli büyük bir ihtiyaç olduğu anlaşılacaktır.

Bu sütyenler ağrı ve çatlak meme ucu komplikasyonlarını önleme adına oldukça işlevseldir. Ancak emzirme sütyeninin doğru ölçülerde seçilmesi önemlidir. Sütyen göğse ne kadar rahat oturursa anne de o kadar rahat hissedecektir. Hamilelik esnasında emzirme sütyeni ne zaman giyilmeli diye sorulmamalıdır. Çünkü bu dönemde zaten göğüslerin büyüklüğü artacağından zaman kaybetmeden kullanılmaya başlanması gerekir. Çok kısa bir sürede değişim gözlemlenebilir.

Bazı kadınlar özellikle iç giyimine özen gösterenler emzirme sütyenine bir miktar mesafeli bakabilir ancak buna gerek yoktur. Çünkü pek çok iç giyim markası anne adaylarına birbirinden şık tasarımlı emzirme sütyeni sunuyor. Bu sütyenler hem şıklığı hem de işlevsel yönleri ile dikkat çekiyor. Siyah, beyaz, ten rengi gibi seçeneklerin olduğu sütyenler farklı fiyat aralıkları ile piyasada yerini alıyor.

Ebu sütyenler emzirme sürecinde en büyük problemlerden bir tanesi olan süt lekesinin önüne geçmeye de yardımcı oluyor. Günlük kullanımda ya da sütün çok olduğu zamanlarda akma probleminin önüne geçme adına kullanılıyor. Leke göstermeyen özellikte olan bu sütyenler günün konforlu ve sorunsuz geçirmek isteyen annelerin tercihi oluyor.

Birbirinden farklı renk ve özellikteki emzirme sütyeni modellerini Kozmela üzerinden inceleyebilir ve dilediğinizi Türkiye’nin neresinde olursanız olun anında sipariş verebilirsiniz.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun