Kozmela.com

FAR PALETİ

Far Paleti kategorisinde 32 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele
Note Professional Göz Far Paleti 107 Note Professional Göz Far Paleti 107 279,90 TL 237,92 TL %15
İNDİRİM
Sepete Ekle

Far Paleti Fiyatları

Far paleti kadınların en çok kullandığı makyaj malzemelerinden bir tanesidir. Farklı birçok renk seçeneğini aynı palette sunan ürünler sayesinde farklı makyajları kolayca yapabilirsiniz. Farklı renk tonları ve zıt renk seçenekleri ile hazırlanan pek çok markanın far paleti seçeneklerini inceleyerek size en uygun renk ve model seçeneğini kullanabilirsiniz.

Renkli Far Paleti

Far paleti çeşitlerine bakıldığında çoğunlukla ışıltılı, metalik, saten ve mat bitişli toz farların bir araya geldiği görülebilir. Ancak elbette toz far gibi krem farlarında da bu çeşitlilik görülebilir. Dört farklı bitişli seçenek sunan far paletleri de bulunuyor. Bu konuda geniş bir seçenek söz konusudur.

Eğer iki veya üç ton tercih ediliyorsa az sayıda far barındıran far paleti seçeneklerinden de faydalanmak mümkündür. Fakat sadece tek bir far paleti ile sayısız farklı göz makyajı yapmak mümkün oluyor. Markaların sunduğu paletler renk konusunda oldukça geniş bir seçenek sunmaktadır. Her zevke ve her tarza uygun renkleri barındıran far paleti bulmak mümkündür.

Far Paleti Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Göz far çeşitleri gözlerde doğallığı yitirmeden farklı pek çok tonu bir arada sunmaktadır. Ancak gözlerde çok daha kusursuz bir görünüm yakalamak için hem cilt hem de göz rengine uygun tercihler yapılabilir. Seçilecek olan far paletinin farlarının yumuşak yapılı ve en önemlisi yüksek pigmentasyona sahip olması geçişli makyajlarda büyük kolaylık sağlayacaktır.

Oldukça popüler olan buğulu göz makyajı için birden fazla farı karıştırmak gerekir. Bu makyajda etkili bir görünüm sağlamak için krem yerine toz farlar tercih edilebilir. Krem far paletleri ise göz makyajının uzun süre kalıcı olmasını arzu edenler için idealdir. Ayrıca toz far paletlerine far bazı uygulayarak da uzun süre kalıcılığını korumak mümkündür.

Göz makyajı kişinin zevkine bağlıdır ancak göz rengini daha öne çıkaran makyajlar için göz rengine uyumlu far tonlarına yönelmek mümkündür. Burada bahsedilen göz rengini ortaya çıkarma denilen şey göz rengi ile aynı renkte uygulama yapmak değildir. Mavi ya da yeşil bir renk göz üzerine yapılacak makyaj aynı renkte değil, o rengi ortaya çıkaran destek bir renk olmalıdır. Yani kontrast tonlar uygulanmalıdır.

Örneğin yeşil gözler için altın ya da şeftali gibi sıcak ve canlı tonlar tercih edilebilir. Bu tonları taşıyan pek çok palet çeşidi bulunuyor. Eğer ela göz üzerine bir makyaj uygulanacak ise nüde, kahverengi ve yeşil far paleti seçeneklerinden birini tercih etmek yerinde olacaktır.

Kahverengi göz, uygulama açısından çok daha geniş bir alana sahiptir. Bunun sebebi kahverengi gözlerin hemen hemen tüm far tonları ile uyum sağlayabiliyor olmasıdır. Kahverengi gözler için bakır, yeşil ve lacivert tonları oldukça yerinde tercihlerdir.

Far paleti alırken cilt tonuna göre de seçimlerde bulunmak mümkündür. Örneğin beyaz ten için ışıltılı ve pastel tonlar tercih edilebilir. Eğer açık-buğday tonlarda bir cilt söz konusu ise bronz, altın, bakır, yeşil ve kahverengi tonlardaki farlar oldukça uyumlu düşecektir. Buğday tenliler için mürdüm, şeftali, lacivert, şampanya ve altın tonları oldukça uyumlu bir görünüm sağlayacaktır.

Esmer tenliler için ise neon ve pastel kontrast açısından oldukça uyumludur. Metalik ya da tropik tonlar renkli paletler esmer tenliler tarafından sık tercih edilmektedir.

Far Paleti Önerileri

Her bir far paleti içerisindeki tonlar diğerinden farklı olabiliyor. Eğer amaç tek bir far paleti ile çok sayıda farklı göz makyajı yapmak ise hemen her göz makyajında kullanılan genel tonların bir arada olduğu far paletleri tercih edilebilir. Genelde nude tonlarda ışıltılı ve mat bitişli bir far çoğu far paletinde yer alır. Bu tarz bir palet ile göz kapaklarındaki cilt tonunu eşitlemek gayet kolay olmakla beraber çok daha doğal bir geçiş sağlamak için de idealdir. Eğer bir davete ya da gece partiye gidilecek ise daha canlı tonların yer aldığı far paletleri tercih edilebilir. Gri ve siyah tonlar bu amaçla sıklıkla tercih edilmektedir.

Gözleri daha büyük ve biçimli göstermek de yine far paletindeki tonlar ile mümkündür. Bunun için göz kapağı katlanma çizgisine nude tonlarda bir far uygulaması yeterlidir. Bronz, bordo ya da kahverengi ton ile bu etkiyi sağlamak mümkündür. Hafif ve doğal göz makyajlarında şampanya, bakır, altın ve şeftali tonlar tercih edilebilir.

Doğal ve hafif göz makyajlarında şeftali, altın, bakır ve şampanya tonları sıklıkla kullanılır. Seçtiğiniz far paletinde bu tonlarda bir far bulunduğu takdirde en kısıtlı zamanlarda bile göz makyajınızı saniyeler içinde tamamlayabilir, doğal bir görünüm yaratabilirsiniz. Pek çok markanın sunduğu seçkin far paletlerini inceleyerek doğru renkleri bir arada bulmak mümkündür. Far paleti seçiminde sadece vegan malzemelerden üretilmiş çeşitler de bulunmaktadır.

Far palet çeşitleri konusunda geniş ürün seçeneği sunan pek çok kaliteli makyaj markası bulunuyor. Bunlar arasında Loreal Paris, Maybelline, Pastel ve Essence öne çıkmaktadır. Makyaj palet çeşitlerine Kozmela üzerinden ulaşabilir, inceleyebilir ve güvenilir markaların sunduğu paletlerden dilediğinizi anında sipariş verebilirsiniz.

Far Paleti
Fırsatlardan ilk siz haberdar olun