Kozmela.com

GALACTAGO

Galactago markasında 1 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele

Galactago Damla

Galactago, 2013 yılında kurulan Salus İlaç çatısı altında sunulan markalardan bir tanesidir. Bebek ve çocuk beslenme eksikliklerine çözüm bulma amacıyla çalışmalar yürüten ve çıkardığı ürünlerde bu alandaki kalitesini ispat eden firmalardan bir tanesidir.

Firmanın İstanbul’da genel merkez ve Ankara’da üretici firması bulunmaktadır. Anne çocuk sağlığına yönelik takviye edici gıdaları AB standartları doğrultusunda ithal etmektedir. Kurumsal bir firma olarak Saluş İlaç firması sürdürülebilirlik ile etik ve sosyal sorumlulukları göz önüne alarak çalışmalarını yürütmektedir.

Galactago Nedir?

Yeni doğan bebekler için ilk 6 ay anne sütü ile beslenmesi önemlidir. Çünkü anne sütü yeni doğan bebekler için en önemli besin kaynağıdır. Doğumdan sonraki ilk zamanlar anne sütü ile beslenen bebeklerin bağışıklık sistemleri çok daha kuvvetli olmaktadır. Doğum sonrası annenin göğsünden ilk 3 gün boyunca sarı renkli farklı bir süt gelir. Bu süte kolostrom denilmektedir. Bu süt içerisinde bebek için son derece faydalı koruyucu ve besleyici madde yer alır. Anne sütü bebeği pek çok hastalık ve enfeksiyondan korumaktadır.

Bebekler fiziksel, ruhsal ve zihinsel gelişimleri için anne sütünden faydalanmaktadır. Bu nedenle annein özellikle emzirme sürecinde yediği her şeye dikkat etmesi gerekir. Bebek hem protein hem de mineralleri anne vasıtasıyla alır. Ancak bu noktada anne sütünün bebeğin ihtiyacını karşılayacak kadar çok olması önemlidir. Bu noktada Galactago Damla ve Neo ürünleri doğal içerikleri ile son derece iyi bir takviye olmaktadır.

Galactago Damla

Galactago damla, anne sütü artırıcı etkisi ile emzirme döneminde annelerin en büyük destekçisi oluyor. Bu dönemde annelerin salgıladıkları süt miktarını artırmaya yardımcı olur. Ayrıca emzirme dönemi içerisinde artış gösteren sıvı ihtiyacının giderilmesine de katkı sağlar. Hem Galactago Damla hem de Galactago Neo anne sütünü artırarak bebeğin besin ihtiyacını en iyi şekilde karşılamaya destek olması amacıyla doğal bitkisel özlerle formüle edilmiştir.

Galactago Damla İçeriği

Galactago damla içeriğinde birbirinden önemli bitkisel özler bulunur. Bunlardan bir tanesi Rooibos ekstraktı yani kızılçaydır. Emzirmekte olan annenin magnezyum, potasyum, flor, kalsiyum, bakır, çinko, demir gibi son derece ihtiyaç duyduğu mineral ve bileşenleri barındırır. Rezene ekstratı ise özellikle bebek ve çocukların yatışması adına kullanılan bir bitki özüdür. Bebeklerin gaz sancılarını önlemede sıklıkla tercih edilir.

İçeriğinde yer alan mine çiçeği ise güçlü bir antioksidan özelliğe sahiptir. Portakal ve nene çiçeği gibi rahatlatıcı özelliğe sahiptir. Hayıt ise anne sütü artırıcı özelliği ile annelere en iyi desteklerden bir tanesidir. Arpa, anne sütünün kalitesi ve veriminin artmasında etkilidir. Keçi sedef otunun antioksidan etkisi vardır. Çemenotu ise iştah açma adına önemlidir.

Çemenotu iştah açmak, emzirme döneminde sütü arttırmak için kullanılmaktadır. Yine içeriğindeki C vitamini ise emzirme döneminde annenin cilt, kemik ve diş gelişiminde önemli rol oynar. C vitamini insanın depolayamadığı bir vitamin olması nedeniyle dışarıdan alınması gereken bir vitamindir. Damla günlük C vitamini ihtiyacının büyük bir kısmının sağlanmasına yardımcı olur. Emzirme dönemindeki anne ve bebeklerine doğal özleri ile önemli bir destek sağlayan Galactago Damla ve Galactago Neo takviye gıdalarını Kozmela üzerinden inceleyebilir ve dilediğiniz ürünü beklemeden anında sipariş verebilirsiniz.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun