Kozmela.com

Garnier Yüz Temizleme Jeli Çeşitleri

Gün içerisinde cilt pek çok çevresel faktöre maruz kalıyor. Toz, kir, yağ, ter gibi etkenler cildi oldukça kötü bir şekilde etkileyebiliyor. Cilt yüzeyinde biriken kir, toz ve yağ nedeni ile cilt nefes alamaz hale gelir. Genellikle bu kalıntılar gözle görülmediği için cilt üzerinde herhangi bir sorun görülmez. Ancak bu gözle görülmeyen birikmeler neticesinde ciltte birikmeler söz konusu olur.

Tıkanmalar nedeni ile sivilce, akne, siyah nokta ya da erken yaşlanma belirtileri kendisini göstermeye başlar. Özellikle yüz bölgesinde bu durum çok daha fazla kendisini gösterir. Günlük bakım rutininde yüz bölgesi için özel olarak geliştirilmiş ürünler kullanılabilir. Özellikle son dönemde yüz temizleme jelleri etkili içerikleri ile sıklıkla tercih edilmektedir.

Temizleme Jeli Nasıl Kullanılır?

Cilt bakımı denildiği zaman etkili içeriği ve ürün çeşitliliği ile ilk akla gelen markalardan bir tanesi Garnier’dir. Garnier temizleme jelleri özel formülü ile cildi nazikçe temizlemeye yardımcı olur. Kir ve yağdan dolayı ortaya çıkarabilecek tıkanmaların önüne geçmeye ve cildi rahatlatmaya yardımcı olur. Temizleme jellerinin en önemli özelliklerinden bir tanesi sabun ve benzeri ürünlerin zaman içerisinde cilt üzerinde ortaya çıkarabileceği olumsuz durumları göstermemesidir. Cildi kurutmaz ya da yıpratmaz. Yüz temizleme jelleri cilt yapısı ve ihtiyacına göre özel olarak formüle edilmektedir.

Garnier yüz temizleme jeli çeşitleri cildin üst katmanı olan epidermiste biriken kir ve yağ kalıntılarını temizlemeye yardımcı olur. Yüz temizleme jelleri günlük rutin bakımda oldukça pratik bir uygulama sağladığından tercih edilmektedir. Jel, uygulama aşamasında yüzde hemen köpürmektedir. Hafif bir şekilde masaj yaparak uygulamak yeterlidir. Kısa bir süre masaj yaparak cilde yedirdikten sonra durulama işlemine geçilebilir.

Eğer cilt tipi yağlı ya da karma ise cilde daha rahat yedirilmesi adına yüz temizleme süngeri ya da fırçası da kullanılabilir. Ayrıca bu noktada cilt için özel olarak üretilmiş masaj cihazlarından da yardım alınabilir. Peeling etkili yüz temizleme jeli çeşitleri cildi temizlerken bakım da sağlar. Yüz temizleme fırçası ya da cihazı ile peeling etkisini daha fazla hissetmek mümkündür.  

Yüz temizleme jeli uygulaması sonrasında ciltte bir ferahlama ve tazelik hissetmek mümkündür. Ardından tonik kullanarak cildin yatışması da sağlanabilir. Cilt temizliği aşamasının sonunda cilt yapısına uygun bir nemlendirici kullanılabilir.

Yüz temizleme jeli seçerken cilt yapısını da göz önünde bulundurmak gerekir. Garnier markasının her cilt tipine uygun bir temizleme jeli bulunmaktadır. Kuru bir cilt söz konusu ise cildi temizlerken nemlendiren ve besleyen ürünlerden tercih edilebilir. Eğer yağlı bir cilt için temizleme jeli alınacak ise komedojenik ve peeling etkili bir temizleme jeli kullanmak uygun olacaktır.

Garnier markasının yüz temizleme jeli çeşitlerini Kozmela’da inceleyebilir ve dilediğiniz temizleme jelini Türkiye’nin neresinde olursanız olun anında sipariş verebilirsiniz.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun