Kozmela.com

GÜNEŞ KREMİ

Güneş Kremi kategorisinde 445 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele
Ücretsiz Kargo
Ücretsiz Kargo
Ücretsiz Kargo
Ücretsiz Kargo

Güneş Kremi

Her ne kadar güneş kremi denildiğinde ilk olarak yaz ayları gelse de güneşin zararlı ışınları her mevsim insan cildini etkilemektedir. Bu sebeple güneş kremleri sadece belirli bir dönemde değil her mevsimde kullanılmalıdır. Özellikle günümüzde ozon tabakasının zayıflaması neticesinde zararlı güneş ışınları en kapalı ortamlara bile sızabilmektedir. Güneş koruyucu kremler güçlendirilmiş içerikleri ile insan cildini güneşin zararlı etkilerinden korumaktadır.

Güneş kremi çeşitleri birbirinden etki olarak ayrılmaktadır. Kimisi daha yoğun bir bakım sağlarken kimisi standart yoğunlukta bir bakım sağlar ve cildi korumaya yardımcı olur. Güneşten UVA ve UVB gibi yayılan ultraviyole ışınları radyasyona sebep olmaktadır. Güneş kremleri ise radyasyona sebep olan bu ışınları en iyi şekilde soğurmakta ya da yansıtmaktadır. Bu sayede cilt etkili bir şekilde korunabilmektedir. SPF ise güneş kremlerinde cildin koruma düzeyini ifade eden önemli bir tanımdır.  

SPF’nin açılımı Sun Protection Factor yani güneş koruma faktörüdür. SPF değerleri ürün içeriğine göre değişmektedir. Güneş bakım ürünlerine bakıldığında genellikle 15 ila 50 arasında bir değer aldıklarını görmek mümkündür. Güneş altında geçirilecek vakte göre etki süresi daha fazla ya da az olan ürün tercih edilebilir. Yetişkin ve çocuklar için tercih edilecek güneş kremleri koruyucu etkisi dikkate alınarak seçildiği takdirde kapsamlı bir etki sağlamaktadır.

Güneş kremlerinin kullanım zamanı genelde reklamların da etkisi ile yanıltıcı olabiliyor. Çünkü reklamlarda genellikle plaj, deniz ya da havuz sıklıkla gösterilir. Bu da insanların sanki sadece yaz aylarında, denizde ya da plajda güneş kremi kullanmaları gerektiği gibi bir yanılgıya sebep olabilir.

Güneşin zararlı ışınları en kapalı, bulutlu havalarda bile kendisini gösterebilir. Bulutların arasından süzen güneş ışıkları kişi farkında olmadan cildini etkileyebilir. Kısaca insan cildi sadece belirli bir dönemde değil, her zaman korunmaya muhtaçtır. 

Çocukların cildi güneşe karşı çok daha hassastır. Bu sebeple çocuklar başta olmak üzere tüm yetişkinlerin uygun bir güneş bakım ürünü kullanması gerekir. Çocukluk ve ergenlik döneminde ortaya çıkabilecek olan güneş yanıkları ileride çok daha ciddi cilt rahatsızlıklarına kapı açabileceğinden özellikle bu dönemde dikkatli olunmalıdır.

Güneşten korunmak için uygun bir güneş kremi sürmenin yanı sıra güneş ışınlarının en dik olduğu saatlerde güneş altında vakit geçirmemeye özen gösterilmelidir. Bu saat aralığı 10:00 ila 14:00 arasıdır. Güneş ışınlarının en tehlikeli olduğu saatlerdir. Ayrıca güneşten korunmak için yine kremlerinin yanı sıra cildi kaplayan giysiler tercih edilebilir. Giysiler insan cildi için bir kalkan gibi görev yapabilir.

Güneş Kremi 50 Faktör

Daha ortalama güneş alan bölgeler için kış aylarında ya da kapalı havalarda SPF15 faktörlü bir güneş kremi yeterli olabilir. Ancak Güneşin daha yoğun olduğu bahar ve yaz aylarında bu faktör yetersiz kalacaktır. Yaz aylarında duruma göre 30 ya da 50SPF faktör güneş kremini tercih edilmelidir. Ve bu krem çeşitleri güneşe maruz kalmadan 30 dakika önce mutlaka cildin gerekli bölgelerine uygulanmalıdır. Ayrıca terleme ya da denize girip çıkma gibi durumlarda 2-4 saat arasında mutlaka yeniden sürülmelidir.

Güneş koruyucu krem çeşitleri arasında suya dayanıklı ürünler de bulunmaktadır. Bu özellikteki kremler deniz ve havuzda etkisini sürdürmeye devam etmektedir. Bu tip kremleri havuz ve denizden çıktıktan sonra yeniden uygulamak yeterli olacaktır. Güneşten gelen D vitamini ise sadece 10 dakikalık bir güneş banyosu ile yeteri kadar alınabilmektedir. Bu sebeple gün içerisinde bu vitamin zaten alınabilmektedir.

Cildinde pürüzsüz, canlı ve dengeli bir ton görünümüne sahip olmak isteyenler mutlaka güneşe çıkmadan önce tenine uygun güneş bakım ürünü uygulamalıdır. Her 2 saatte bir uygulanacak güneş kremi mutlaka cilde iyi bir şekilde yedirilmelidir. Bu sebeple cilde uygulanan krem bol bol sürülmelidir. Güneş kremi terlemiş cildin üzerine uygulanmamalıdır. Eğer ciltte terden dolayı damlacıklar var ise mutlaka kurulandıktan sonra uygulama yapılmalıdır. Güneş ışınlarına uzun süre maruz kalmak ciltte ton eşitsizlikleri ortaya çıkarabilir. Ton eşitsizliğine karşı koruma sağlayan güneş bakım ürünü çeşitleri tercih edilebilir.

Her yaş grubundan kişinin cilt bakım rutininde hem yüz hem de vücut için ayrı ayrı güneş kremleri bulunmalıdır. Havanın nasıl olduğuna aldırış etmeden her gün özellikle yüz çevresine güneşten korunma amacı ile krem uygulanmalıdır. Ultraviyole B dediğimiz ışınlar cilt yanıklarının baş sorumlusudur. Ayrıca pek çok ciddi cilt hastalıklarının da sebebi bu ışınlardır.

Bir diğer bir ışın olan Ultraviyole A cilde derin bir şekilde nüfuz ettiğinden ötürü bronzlaşmaya neden olmaktadır. Bu ışınlar ayrıca cildin erken yıpranmasına ve erken yaşlılık belirtilerinin ortaya çıkmasına neden olurlar. Ultraviyole A ışınlarının cildi etkilemesi açısından herhangi bir saati yoktur. Bu ışın günün her saatinde ciltle temas halinde bulunabilir. Bu sebeple korunmak önemlidir. Geniş spektrumlu bir güneş kremi kullananlar hem Ultraviyole A hem de Ultraviyole B ışınlarının zararlı etkilerinden cildini koruyabilir.

Cildin yıpranmasında güneş başta olmak üzere çevresel faktörler, yanlış kozmetik kullanımı, mevsimsel değişimler büyük etki göstermektedir. Bu etkenlerin hemen hepsi erken yaşlanma belirtileri ortaya çıkarmakla beraber farklı cilt sorunlarını da tetiklemektedir. Cildi çevresel faktörlerin zararlı etkilerinden koruyabilecek yoğun içerikli bir ürün oldukça faydalı olacaktır. Güneş ışınlarından korunmadan uzun süre cildi güneşe maruz bırakmak elastin ve kollajen gibi önemli kısımların yapılarını bozacağından ciltte sıkılık kaybına, erken yaşlanma belirtilerine ve ton eşitsizliklerine neden olacaktır.

En İyi Güneş Kremi

İçeriği yoğun bir güneş kremi cildi sadece güneşten korumakla kalmaz. Cildin beslenmesine, tazelenmesine ve ışıltılı bir görünüm kazanmasına yardımcı olacaktır. Erken yaşlanma belirtisi olan kırışıklıklara karşı önlem alma adına iyi bir destek olacaktır. Cilde esneklik sağlayan elastin adındaki liflerin zarar görmesi erken yaşlanma belirtilerinin en büyük nedenlerinden bir tanesidir. Güneş kremi ya da losyonu sürülmediği takdirde ciltte sıkılık kaybının oluşması kaçınılmaz olacaktır.

Ciltteki yaşlanma belirtileri, ince çizgi oluşumu olması gerektiğinden çok daha erken ortaya çıkıyorsa bu cildin kuruluğuna, nem kaybına ve güneş ışınlarının etkilerine maruz kalındığı anlamına gelmektedir. Bronzlaşmak isteyenler ise güneş koruyucu ürünler kullanarak arzu ettikleri bronz görünümü elde edebilirler. Güneş koruyucu kremler cildi güneşin zararlı etkilerinden korumaya yardımcı olur. Kullanılacak güneş kremi güneşin zararlı etkilerinden korurken D vitaminini sağlıklı bir şekilde almaya da destek sağlar.

Pek çok markanın farklı içerikli güneş bakım ürünü bulunduğundan en iyi güneş kremi aslında etkisi en yoğun güneş bakım ürünüdür demek doğru olacaktır. Bunu da güneşte kalma süresine, çocuk ya da yetişkin olma durumuna göre değerlendirmek yerinde olacaktır. Pek çok güvenilir markanın güneş kremi çeşidi bulunuyor. Bunlardan etkisine göre arzu edilen alıp kullanılabilir.

Güneş Kremi Markaları

Güneşten korunmak için kullanılabilecek pek çok güneş krem ve losyon çeşidi bulunuyor. İnsanlar tüm dünya ile birlikte ülkemizde de büyük beğeni toplayan markaları tercih edebiliyor. Güneş kremi markaları arasında hemen herkesin bir favorisi bulunuyor. Avene, Bioderma, Caudalie, Darphin, Dermokil, Vichy, Solante, Sebamed, Topicrem, Lab Series, La Roche Posay, Innova, Heliocare, Esthederm, Filorga, Garnier gibi pek çok güvenilir marka güneş kremi çeşitleri ile insanların ciltlerini güneşten en iyi şekilde korumaya yardımcı oluyor. Güvenilir markalar her cilt tipi ve yaş aralığına göre farklı ürün sunduğundan güneşe maruz kalan ciltler için de farklı özellikte içerikli ürünler sunuyorlar.

Bu güneş kremlerinin kullanımı da bazı detaylara dikkat ettikten sonra oldukça kolaydır. Etkili bir korunma sağlamak için her şeyden önce doğru ürünü doğru zamanda kullanmak önem taşıyacaktır. Nemlendirici özellikteki güneş kremleri sayesinde ekstra bir nemlendirici uygulamaya da gerek kalmamaktadır. Dışarı çıkmadan ortalama 20-30 dakika kadar önce uygulanacak güneş kreminden tam verim almak mümkün olabilmektedir.

Ürünü kullanırken az değil olabildiğince yoğun kullanıma özen gösterilmelidir. Yüz ve boyun bölgesinden başlanmalıdır. Yüz bölgesi sonrasında kol ve bacaklara sürülmeli ardından ise güneşin temas edebileceği her yere yedirilmelidir. Güneşe çıkarken dudakların da korunmasına özen göstermek gerekir. Güneş korumalı SPF etkili dudak balmları bu konuda oldukça yardımcı olacaktır. Gün içerisinde belirli aralıklarla güneş kreminin uygulamasını tekrar etmek cildi çok daha iyi bir şekilde korumaya yardımcı olacaktır.

Hem çocuklarınızı hem de kendinizi yaz aylarında güneşin zararlı ışınlarından korumak ve keyifli bir tatilin tadını çıkarmak istiyorsanız mutlaka size uygun bir güneş kremini ya da losyonu almalısınız. Bu sayede cildinizi sadece güneşten korumuş olmayacak ileride karşılaşabileceğiniz olası problemlere karşı da önlem almış olacaksınız. Güneş bakımında aradığınız her marka ve ürünü Kozmela üzerinden inceleyebilirsiniz. Türkiye’nin neresinde olursanız olun tek bir tıklama ile arzu ettiğiniz güneş kremini sipariş verebilir ve güneşin tadını endişe etmeden doya doya çıkarabilirsiniz!

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun