KABAK ÇEKİRDEĞİ YAĞI

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele

Kabak Çekirdeği Yağı

Geleneksel mutfakların vazgeçilmezlerinden olan kabak çekirdeği yağı içeriğindeki faydaları ile adından söz ettirmektedir. Kabak çekirdeklerinden üretilen bu yağ Macaristan, Hırvatistan, Voyvodina, Romanya bölgesi, Hırvatistan, Güneydoğu Avusturya ve Doğu Slovenya gibi ülkelerde oldukça yaygın bir şekilde kullanılır. Bitkisel yağların sağladığı faydalara benzer şekilde kabuksuz kabak çekirdeğinin işlenmesi ile ortaya çıkan bu yağ da pek çok alanda kullanılmaktadır. Özellikle saça olan faydaları ile dikkatleri çekmektedir.

Kabak Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır?

Doğal saç onarımına destek olarak kullanılan kabak çekirdeği yağı takviye ürünlerde kapsül formunda sıklıkla kullanılmaktadır. Alacağınız kabak çekirdeği yağı takviyesini yemeklerden sonra 1 ve 2 kez yemek sonrası olmak sureti ile 3 kez alabilirsiniz. Alacağınız takviyenin hem içeriği hem de dozu değişebilmektedir. Takviyeyi almadan önce genel uyarılara dikkat etmek önemlidir.

Kabak çekirdeği yağını sıvı formda da almak mümkündür. Günlük olarak üç kez 1 çay kaşığı kadar ya da en fazla 1 çorba kaşığı oranında kullanılabilir. Kabak çekirdeği yağı zeytinyağını anımsatmaktadır. Kullanım olarak da birbirine oldukça benzerler. Kabak çekirdeği yağı düşük bir duman noktasına sahiptir. Bu sebeple kullanırken yüksek sıcaklığa maruz kalmaması önemlidir. Kısaca pişirme işlemi yapılmamalıdır. Kabak çekirdeği yağının tatlılarda da kullanıldığı bilinmektedir. Vanilyalı dondurmalara tat vermesi için ekstra olarak eklenir. Kabak çekirdeği yağı Slovenya’da oldukça sevilen bir lezzettir. Yerel yemeklerde sık bir şekilde tercih edilir. Yine halk arasında pişirme yağı olarak da kullanılır. Salata sosu olarak da kabak çekirdeği yağını kullanmak mümkündür.

Hem yiyeceklere kattığı lezzet hem de cilt üzerindeki faydaları ile bugün kabak çekirdeği yağı geniş bir coğrafyada kullanılmaktadır. Kapsül formatında alacağınız kabak çekirdeği yağını rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Hem kullanımı kolay hem de etkisi gözle görülecek düzeydedir. Takviye ürünler içerisinde ayrı bir yeri bulunan kabak çekirdeği yağından siz de faydalanabilirsiniz. Zeytinyağına benzer yapıdaki kabak çekirdeği yağı ile cildinizin ihtiyaç duyduğu bakımı sağlayabilirsiniz. Pek çok markanın kabak çekirdeği yağı kapsüllerinden kullanabilirsiniz. Kabak çekirdeği yağı için Kozmela’nın online ürün kataloğuna bakabilirsiniz.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun