Kozmela.com

KAŞ FIRÇASI

Kaş Fırçası Nasıl Kullanılır?

Yüz hattımızın, gözlerimizin daha da ortaya çıkaran kaşlarımızın yapısıdır. Kaşlarınızı ortaya çıkarmak, düzgün ve eşit görünmesini istiyorsanız kaş fırçası kullanmalısınız. Makyaj yaparken kaşları öncesinde kaş fırçasıyla ile taramak, kaş farını kaş aralarında boşluk olan yerlere kaş fırçasıyla doldurmak mükemmel bir makyaj için uygulanması gereken ilk adımlar arasında yer almaktadır.

Kaş fırçasının belli başlı kullanım alanları vardır. Bunlar; kaşları makyaj yapımından önce ve makyaj yapıldıktan sonra tarayıp düzeltmek, kaş bakımı yaparken kaşları tarayıp ürünü kaşa uygulamak ve kaş almadan önce düzgün ve eşit görünmesi için kaşları tarama amacıyla kullanılmaktadır. Kaş fırçasını kaş bakımı yaparken kullanmak ürünün kaşa eşit ve orantılı bir şekilde yayılmasını sağlamaktadır. Kaş fırçalarının kılları özel bir yapıda olduğu için kaşlara zarar vermemektedir. Seçim yaparken kılları kaliteli olan kaş fırçalarını tercih etmelisiniz.

Kaş fırçası ince uzun gelip ucunda kaş ve kirpik taramak için aparatı bulunuyor. Kaşlarınızı tar tarafıyla tarayıp şekillenirken diğer tarafıyla da kirpiklerinizi tarayabilirsiniz. Diğer kaş fırçası modeli ise asansörlü kaş kalem şeklinde olan ve diğer tarafında kaşları tarayıp düzgün eşit görünmesini sağlayan kaş fırçası bulunmakta. Kaşlarınızı kaş fırçası ile taradıktan sonra kaş kılları arasında bulunan boşlukları kaş kalemiyle doldurabilirsiniz.

Kaş fırçalarınızı kullandıktan sonra evde bir kabın içerisinde toz olmayacak şekilde muhafaza edilmeli ya da makyaj çantanızda taşıyacağınız zaman hijyen açısından kaş fırçalarınızı kabıyla birlikte taşımanız gerekmektedir.

Kaş Fırçası Temizliği

Kaş fırçalarımızı temizlemek diğer makyaj fırçalarımızı temizlememiz kadar büyük önem taşımaktadır. Kaş fırçamızı kullandıktan sonra her zaman kabı içerisinde saklamaya dikkat etmeliyiz. Kaş fırçalarımızı kullanım sıklığınıza göre hafta da bir veya iki kere temizliğinin yapılması gerekmektedir. Bir kova su içerisine bebek şampuanı ve yeterli miktarda su koyup içerisinde kaş fırçalarınızı bir saat kadar bekletebilirsiniz.

Temiz bir su ve uygun temizleyici ile kaş fırçamızı makyaj kalıntısı kalmayacak şekilde temizlemeli ve sonrasında kalıntı kalmayacak şekilde bol su ile yıkamalısınız. Kaş fırçalarınızı yıkadıktan sonra kağıt havlu ile kurulamalısınız. Kurulama işlemi bittikten sonra temiz bir bez veya kağıt havlu üzerine koyup tamamen kurumasını beklemelisiniz. Islak fırçalarınız tamamen kurumadan kullanmamaya dikkat ediniz. Kurutma işlemini hızlandırmak için ısıl işlemlere başvurmayınız. Isıl işlemler makyaj fırçanızın yapısını ve formunu bozarak kıllarına zarar verebilmektedir.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun