Kozmela.com

KAŞ KALEMİ

Kaş Kalemi kategorisinde 55 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele
Ücretsiz Kargo
Ücretsiz Kargo
Ücretsiz Kargo
Ücretsiz Kargo
Ücretsiz Kargo
Ücretsiz Kargo

Kaş Kalemi Nedir?

Yüz hatlarının şeklini belirleyen ön önemli unsur kaşlardır. Kaş şekliniz yüz şeklinizi, bakışlarınızı değiştiren bir etmendir. Bu nedenle kaşların şekillenmesi önemli bir unsurdur. Doğru kaş şekillendirilmesi ile yüz hatları çok farklı olabilir, bakışlar daha anlam kazanabilir. Kaş kalemi kaşları şekillendirmek için kullanılan, kaş arasındaki boşlukları doldurup daha şekilli, düzgün, daha yoğun kaş görünümü elde edilmesini sağlayan ve kaş çerçevesini oluşturmak amacıyla kullanılan bir makyaj ürünüdür.

Kaş şekillendirme işlemi kolay gibi görünse de dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Bu unsurlara dikkat edilmezse güzel görünmek istenirken yapay bir görünüm ortaya çıkabilir. Çekici ve hoş duran kaşlar elde edilmek isteniyorsa kaş kaleminin rengi kaş renginizle aynı ton veya da yakın tonda seçilmelidir. Kaşlarınız açık veya kumral renkte ise açık kahverengi kaş kalemleri tercih edilmelidir. Kaş renginizden farklı bir ton tercih etmeniz yüz ifadenizin daha sert görünmesini, makyajınızın daha yapay durmasına neden olabilir. Bu nedenle saç ve kaş renginize uygun kaş kalemleri tercih ediniz.

Kaşların şekillendirilmesi bakışları da değiştiren, bakışlara anlam katan bir işlemdir. Kalıcılık süresi uzun olan ve akma yapmayan kaş kalemleri ile tüm günü kaşlarınız mükemmel şekilde geçirebilirsiniz. Makyaj yapmayı tercih etmediğiniz günlerde ya da doğal makyaj yapmak istediğiniz zaman BB krem ve kaş kalemi doğal bir görünüm yakalamak için yeterli olacaktır. Kaşlar yüzde önemli bir yere sahip olduğu için sadece kaş kalemi ile kaşlara şekil verildiği zaman bile birden bire bakışlar ve ifade değişebilir.

Kaş Kalemi Çeşitleri Nelerdir?

Kaş kalemleri önceleri ahşaptan yapılan ürünlerdi. Zaman içerisinde ihtiyaçların değişmesi ve artması ile birlikte kaş kalemleri de çeşitlilik göstermiştir. Fırça uçlu kaş kalemleri bir ucunda boyama işlemi yapılacak kalem bölümü diğer ucunda ise fırçası bulunan bir üründür. Boyama işlemi yapıldıktan sonra fırça ile boyanın kalıntı veya yoğun olduğu bölgeleri fırça tarafıyla tarayarak dağıtılabilir ve daha homojen bir kaş görünümü elde edebilirsiniz. Özellikle kaş boyama işlemine yeni başlayanlar için fırçalı kaş kalemleri daha uygundur. Mikroblading özellikli kaş kalemleri ise uç kısmı çatal görünümünde olan ve uygulandığı zaman ince çizgiler çizen gerçek kaş kılları formunda bir görünüm elde etmenizi sağlayan üründür. Mikroblading kaş kalemi uzun süre kalıcılığı olan gün içinde veya özel davetler de rahatlıkla tercih edilecek bir üründür. Asansörlü kaş kalemleri ise çevirme yöntemiyle boyanın aşağı ve yukarı doğru hareket eden kaş kalemleridir.

Kaş Kalemi Nasıl Kullanılır?

Öncelikle kaş ve saçınızın renginde ya da yakın bir tonunda bir kaş kalemi tercih etmelisiniz. Tercih ettiğiniz kaş kalemi cildinizle de uyumlu olmalıdır. Kaş kalemini kullanmadan önce kaşlarınızda işleme hazır olmalıdır. Kaşlar eşit uzunlukta, her iki kaşın kavis açıları aynı derecede olmalıdır. Kaşlarınız dağınık ise kaş kalemi kullanmadan önce kaş şekillendirme işlemini tamamlamalısınız. Kaşlarınızı istediğiniz boyutta kalın veya ince şekillendirebilirsiniz. Kaş kalemi ile de kaş aralarındaki boşlukları doldurarak yüzünüze anlam kazandırabilirsiniz. Kaşlarınız dağınıksa en iyi sonucu elde etmek için kaşlarınızı cımbız ya da ip ile dağınık olan yerlerini toparlayınız.

Dağınık kaşa kaş kalemiyle uygulaması yapmak kaşlarınızın daha kalın, daha koyu ve dağınık görünmesine neden olarak ifadenizi ve bakışlarınız da etkileyecektir. Bu nedenle kaşlarınız dağınık ise düzeltme işlemi yapmadan kaş kalemi uygulama aşamasına geçilmemelidir. Kaş kalemiyle öncelikle kaş arasındaki boşluklar doldurulmalı ve daha sonrasında kaşın çok dışına çıkılmadan genel bir çerçeve çizilmelidir. Kaş bitiş çizgisine dikkat etmelidir. Kaş kılınızın bittiği yerde işlemi de bitirmelisiniz. Kaş kılı olmayan bölgeye kaş kalemi ile uygulama yapılması yapay bir görünüm verecektir. Uygulama bittikten sonra kaş bitiş çizginizin iki kaşta da eşit olmasına dikkat ediniz. 

Çerçeve çizildikten sonra kaş içi kaşın çıkma yönüne doğru aşağıdan yukarıya uygulanmalıdır. Kaşlarınızı şekillendirirken acele etmeyiniz. Acele yapılan uygulamalarda kaşlarınız, cildiniz tahriş olabilir ve kaş şekillendirmenizde hatalar oluşabilir.  Kaş kalemini çok baktırarak kullanmayınız. Kaş kıllınızın gözenekleri tıkanabilir ve uygulama esnasında fazla baskı ile kalemi uygularsanız kaşlarınız dökülebilir. Cildiniz de kızarıklıklar, pullanmalar ve tahrişler meydana gelebilir. Bu nedenle kaş köküne çok baskı yapmadan uç kısmı yumuşak ve yağlı olan kaş kalemleri tercih edilmelidir. Yağlı kalemler uygulama olarak diğer kalemlere göre uygulaması pratik olan kalemlerdir.

Kaş kalemi ile boyama işlemi yapıldıktan sonra genellikle kalemlerin diğer tarafında bulunan kaş fırçaları ile taranmalıdır. Tarama işlemi kaşları şekillendirdiği gibi aynı zamanda uygulanan makyaj ürününün homojen olarak dağılmasını ve daha doğal bir görünüm kazanmasını sağlayacaktır. Gün sonunda kaşa yapılan işlem silinmeden uyunmamalıdır. Her günün sonunda nasıl makyaj çıkartılamadan uyunmamalı ise kaş işleminde de aynı durum geçerlidir. Kıl köklerinizin makyaj ürünü ile tıkanması, hava almaması dökülmesine neden olabilmektedir.

Kaş kaleminiz ne kadar kaliteli olursa olsun gün sonunda temizlemeye özen gösteriniz. Kaşlarınızı temizlemek için makyaj pamuğuna makyaj temizleme suyunuzdan ihtiyacınıza göre birkaç damla damlatarak nazikçe kaşlarınızı çıkma yönüne doğru siliniz. Temizleme işleminde çok baskı uygulamanız veya da kaşın çıkma yönünün tersine silme işlemini gerçekleştirirseniz kaşlarınız dökülebilir.  Kaşlarınızın yoğun kıl yapıda değil ise ya da seyrek kaş kıllarınız var ise kaş kalemi ile nazik hareketlerle uygulamayı bastırmadan çok hafif hareketlerle yapmalısınız. Seyrek kaşlara yoğun kaş kalemi uygulaması yapılması yapay bir görünüm verecektir ve kaşların dökülmesine neden olabilir. 

Kaş Kalemi
Fırsatlardan ilk siz haberdar olun